Garanti Bankası İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme

Bankalarda işlem yapabilmek için artık kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bireysel kredi işlemlerinde daha dosyanızı ellerine almadan kredi notunuz sorgulanmaktadır. Bu durum için bankalar kendi bünyelerinde kredi notu sorgulama alanları oluşturmaktadır. Garanti Bankası internet şubesi ile kredi notu öğrenme şeklide sizlerin işlemlerinizi kısaltmaktadır. Garanti Bankasının internet şubesine girdiğinizde başvurular menüsünde KKB raporlarına girdiğinizde talep ediyorsunuz. Tek seferde yapmış olduğunuz giriş ile 6 ay boyunca görüntüleme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu talebiniz ile birlikte kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartına dair bilgileriniz, bankalara olan borçlarınız gözükmektedir. Sizin isteğinize bağlı olarak kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve kredi toplam limit bilgileriniz risk raporunda sunulmaktadır. Kredi notu ve risk raporlarınızı bilmeniz size avantajlar sağlamaktadır. Kredi başvurularında herhangi bir ret almanız durumunda kredi notunuz düşmektedir. Ne kadar kredi talep edip olumsuz cevap alırsanız bu sizin kredi almanızı engelleyecektir. Kredi notunuz ile risk durumunuz elinizin altında bulunması raporu istediğiniz anda kişi ve kurumla paylaşarak performansınız konusunda kendinizi daha iyi ifade etmenizi kolaylaştıracaktır. Kredi borçlanmalarında karşınıza güven verirseniz ve uzun yada kısa vadeli borçlanmaya dair işbirliklerinde size hareket imkanı sağlamaktadır. Olumsuz olan bir gidişatınız varsa düzene sokma konusunda yeni fikirler üretmenizi sağlayacaktır. Kredi notunuzu ve risk bilgilerinizi 6 ay süreyle görüntüleyebilmenizin bedelini 10 TL olarak belirlemiştir.

 

Bu makalemde sizlere Garanti Bankası İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde iş bankası, iş bankası maximum kart nasıl alınır ve İş Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.