İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Ek hesap krediler işlemleri arasına girmektedir. Bu hesap bankada bulunan vadesiz hesaplarınızın üzerine belirlenen bir limit olarak verilmektedir. İş Bankası ek hesap nedir diye bir soru yönelttiğimiz de paranın bittiği an kendini yenilen hesap olarak tanımlamaktadır. Banka vadesiz hesaplarınızda bakiye bittiğinde size verilen limit dahilin de işlem yapmanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu hesaptan tüm bankacılık işlemlerinizi de yapabilirsiniz. EFT, havale, nakit çekme ve fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Geri ödeme işlemlerini yaparken bankaya girmenize gerek bulunmamaktadır. Vadesiz hesabınıza nasıl nakit yatırıyorsanız aynı şekilde işlem yapabilirsiniz. Vadesiz hesabına yatan miktar eğer ek hesaptan çekim varsa otomatik olarak o hesaba yatmaktadır. Ek hesap faiz oranını banka belirlemektedir. İş Bankası ek hesaptan kullandığınız miktar ve gün şeklinde faiz ödemesi yaparsınız. Kısacası faizleriniz kullandığınız güne göre işlemektedir.

İş Bankası ek hesap açtırmak istiyorsanız öncelikle banka ile çalışmanız gerekmektedir. Vadesiz işlemlerinizi, EFT, havale, fatura ödemesi günlük işlerinizi ilgi banka ile yapmanızı istemektedirler. Bireysel kredi başvurusu şeklinde de müracaat etmektesiniz. Banka sizin müracaatınız doğrultusunda işlem yapar ve gerekli görmesi durumunda İş Bankası ek hesabınız açılmış olur. İş Bankası ek hesabın işleyişi yukarıda anlattığımız şekilde olmaktadır. Ek hesaptan kullanım yaptıktan sonra vadesiz hesaba nakit girişi olduğunda kredi bakiyeniz otomatik olarak ödenmiş olur. Ek hesapta ödeme yapmak için gün beklemenize gerek bulunmadığından fazla faiz ödeme yapmıyorsunuz. Ayrıca faiz ödemeleri aylık olarak hesaplanmaktadır. Her ay sizi çok zor duruma sokmayacak bir faiz ödersiniz.

Bu makalemde sizlere İş Bankası Ek Hesap Nedir? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde garanti bankası, Garanti Bankası İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme ve garanti başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.