Garanti Bankası Personel Maaşları

Türkiye’de ilgi çeken bankalardan bir tanesi Garanti Bankası olurken Garanti Bankası personel maaşlarının ne kadar olduğu da merak edilmektedir. Garanti Bankası personel maaşları departmana göre değişmekte ve yıl içerisinde yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte artış göstermektedir. Bu bakımdan Garanti Bankası maaşları ile ilgili net bir ifade söylemek mümkün değildir.

Garanti Bankası Personel Ortalama Maaşları

Genelde gişe memuru olarak çalışan kişilerin işe başlangıç itibariyle maaşı asgari ücret olmaktadır. Fakat 2000 TL’ye kadar maaşların artış gösterebilmesi mümkündür. Bankada çalışan müşteri temsilcilerinin maaşı ise genelde 1500 TL’den başlayarak 2500 TL ya da 3000 TL’ye kadar artabilmektedir. Banka müdürünün ise maaş sınırlamasında herhangi bir aralık bulunmadığı gibi yapılan anlaşmalara bağlı olarak 4000 ile 7000 TL gibi yüksek ücretler alınabilmektedir.

Garanti Bankası yarışçı bir uygulama yapabilmek adına farklı bir kariyer imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamalara göre kariyer imkanları oldukça gelişmiştir ve Garanti Bankası’nda çalışmak isteyen kişiler için farklı imkanlar geliştirilmiştir. Garanti Bankası’nda ücretlendirme performansa dayalı olduğundan dolayı prim usulü uygulanmaktadır. Bu açıdan da Garanti Bankası personel maaşları içinde hiçbir rakamdan söz etmek mümkün değildir.

Garanti Bankası Prim Sistemi

Yapılan işte kişilerin ne kadar başarılı olduğu maaşını direk etkilemektedir. Aynı zamanda primde şeffaflık esastır ve herkes için eşit bir şekilde prim sistemi işlemektedir. Bu bakımdan Garanti Bankası’nda çalışan kişilerin elde edeceği gelir, performansa bağlı olarak eşit şekilde artış gösterir. Garanti Bankası’nda çalışan kişiler için yılda 2 defa ücret artışı yapılmaktadır ve bunda herhangi bir aksama ya da iptal durumu söz konusu değildir. Sektöre bağlı olarak yapılan bu artışlar ile birlikte tüm çalışanlara bir yıl içerisinde iki defa artış zam yapılmaktadır.

Garanti Bankası İkramiye Verir Mi?

Aynı zamanda Garanti Bankası’nda çalışan kişilere maaşın üçte bir oranında ikramiye verilmektedir. Yıl içerisinde iki defa prim ödemesi de gerçekleştirerek maaşların yanına ek olarak gelirin sağlanması hedeflenmektedir. Çalışanların öğle aralarında yemeklerini yemesi ve aynı zamanda bu yemeklerin herhangi bir masraf yaratmaması adına da Garanti Bankası tarafından tüm personelleri yemek fişi verilir.

Kişilerin durumuna bağlı olarak da farklı konularda ücret artışı ya da ek ödeme alabilmesi de mümkündür. Bu özel durumlar ise yabancı dil tazminatı gibi durumlardır. Bu açıdan bakıldığında kişilerin yabancı edilebilmesi halinde yabancı dil sınavına girerek başarılı puan alması ek ücret almasını sağlayacaktır.

Garanti Bankası’nda çalışan personellerin gelişimi ve aynı zamanda bankanın daha iyi bir konuma gelebilmesi adına çeşitli eğitimler, seminerler ya da ek görevlendirmeler yapılabilmektedir. Bu tür durumlarda da personeller görev aldığı zaman tüm giderler banka tarafından karşılanır. Gider kapsamında konaklama, ulaşım, yeme içme ve kişinin diğer ihtiyaç duyacağı her türlü gider banka tarafından karşılanmaktadır. Bu açıdan Garanti Bankası tarafından istihdam edilen kişilerin yüksek ücretler kazanması, ek gelir elde etmesi ve aynı zamanda kariyer yapabilmesi adına pek çok önemli gelişme sağlanmıştır. Garanti Bankası’nda çalışan kişilerin bu tür kriterleri göz önünde bulundurması iyi bir kariyer sahibi olmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hsbc advance, hsbc bank ve hsbc kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.