Hibe Kredi Kimlere Verilir?

Değişen günümüz koşulları ile birlikte herkes bir iş yapmak için uğraşıyor. Teknolojinin artması ile birlikte gereksinimlerimizde çok fazlasıyla artmaktadır. Bazılarımız iş bulunur sabah akşam devam ederiz. Belirli bir gelir ile geçimimizi sağlamaya çalışırız. Fakat insanlar devamlı olarak değişmekte olup kendileri mutlu edebilecek bir işte ve projelerde olmak isterler. Sevdikleri veya değerlendirme yaptıklarında fikirlerinde kendilerine yer açmak isterler. Benim fikrim süper bu işi çok güzel yapardım ama bir türlü maddi imkanları sağlayamıyorum. Mutsuz çalışmaktan yoruldum keşke şu işi yapabilme imkanım olsaydı diyenlere yönelik krediler verilmektedir. Projelerinizi uygulamak için KOSGEB ile hibe kredisi alabiliyorsunuz. Hibe kredi kimlere verilir diye baktığımızda öncelikler projeniz olması gerekiyor. Projelere örnek vermek gerekirse bilgisayar bilimleri ve programları, hayvancılık, sanayi üretimi, üretim tesisi, teknolojik konular gibi durumlarda durumlar da KOSGEB geri ödemesiz hibe kredisi vermektedir. KOSGEB aynı zamanda TÜBİTAK projelerine 500.000.-TL’den 2.000.000.-TL’ye kadar hibe desteği sağlamaktadır. Projeniz TÜBİTAK üzerinden yürütmeniz durumunda çok daha yüksek miktarlarda hibe kredisi alabilirsiniz. Hibe kredisine başvurmak için KOSGEB giderek iletişime geçebilirsiniz. KOSGEB size 30.000.-TL’ye kadar geri ödemesiz 70.000.-TL’ye kadar da geri ödemeli faizsiz kredi kullandırabilir. İleriye dönük, projelendirilebilir ve üretim ile istihdam sağlayabileceğiniz bir projeniz olması gerekir. KOSGEB’e başvurabilmek için sigorta kaydınızın olmaması ve İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bu şekilde kredi talebinde bulunabilirsiniz.

 

Bu makalemde sizlere  Hibe Kredi Kimlere Verilir? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde 2016 Yılı Kentsel Dönüşüm Kredisi, kentsel dönüşüm ve Kentsel Dönüşüm Destek Kredisi 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.