İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu

 

Bankaya gitmenize gerek kalmadan bilgisayar başında başvuru formu doldurarak yapabileceğiniz bir kredi başvuru uygulamasıdır. İnternetten kredi başvurusu için dolduracağınız form ön onay niteliğindedir.

 

Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra belirtilen evraklar ile şubenize gitmeniz istenecektir. İnternetten yapılan başvurularda, şubede doldurulan başvuru formlarına göre daha az bilgi sorulmaktadır. Şubede yapılan işlemler sonrası talep ettiğiniz veya bankanın onaylayabildiği tutar gerekli evrakları onaylamanızdan kısa bir süre sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

 

           İnternetten kredi başvurusu, bankaya gitmeden başvuru yapmamızı sağlayan ve en çok talep edilen kredi başvurularındandır. İhtiyaç kredileri için bazen bankaya evrak ile gitmenize dahi gerek kalmaz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunarak, onaylanan kredinize ait gerekli evrakları onaylayarak talepte bulunduğunuz kredinin kısa sürede hesabınızda olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bankanızın internet şubesine giriş yaparak ‘Başvurular’ menüsü ‘Kredi’ adımı ve ‘İhtiyaç Kredisi’ seçeneklerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Değerlendirme sonucunda başvurunuza onay çıktığı taktirde gerekli evrakları online olarak onaylamanız durumunda talep ettiğiniz kredi tutarı şubeye gitmenize gerek kalmadan çok kısa süre içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.

 

Daha önce çekmiş olduğunuz bir krediniz olduysa ve düzenli olarak ödediyseniz, başvuruda bulunduğunuz an itibari ile herhangi bir borcunuz yoksa kredi kartı ödemeleriniz düzenli olarak yapıldıysa, bu da bankanızdaki kredi notunuzun yüksek olduğunun bir belirtisidir. Böylelikle bankaya dahi gitmeden, kolaylıkla kredi işlemlerinizi internetten yapmanızı sağlayan bir sistemdir.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Şartları başlıklı makalemizde faiz, gayrimenkul ve konut hakkında bilgiler verilmektedir.