İnternetten Trafik Cezası Ödeme
İnternetten Trafik Cezası Ödeme

İnternetten Trafik Cezası Ödeme

Trafik cezalarını ödemek için bankaya girmek çoğu kişiye zor gelmektedir. Bankaya gidince sıra bekleyip ceza ödemesi yaparken belki de günlük olarak başka bir işinizde kalmaktadır. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmamakta böyle durumlar için hata olur. İnternet üzerinden bankacılık işlemlerinizi, fatura ödemelerinizi çok rahatlıkla yapabilirken neden trafik cezası da ödenmesin. İnternetten trafik cezası ödemek için öncelikle www.gib.gov.tr  adresine girmeniz gerekmektedir. Bu adres sizi internet vergi dairesine götürmektedir. İnternet vergi dairesinde sayfanın sağ bölümünde bulunan Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi’ni tıklayarak giriniz. Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesine girdikten sonra; motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme yazan bölümü işaretleyin. Bu bölümde yer almakta olan plaka, özel plaka, T.C. Kimlik numarası ya da Vergi kimlik numarası ile Tecil tarihi bilgilerinizi istenilen alanlara girerek doldurun. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra tamam yazan seçeneği tıklayınız. İnternet aracılığı ile trafik cezası borcunu ödemek bu kadar kolay bir işlemdir. Sizin sadece 5 dakikanızı alacak bir işlem için tüm gününüzü harcamanıza gerek kalmamaktadır. Kurumlara artık internet üzerinden istediğimiz bir saatte ulaşabiliyoruz. Zaman kaybı olmadan tüm işlemleri yapabilmek bize iyi gelmektedir. Trafik cezasını herhangi bir bankanın internet işlemlerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet bankacılığınız bulunmaktaysa Vergi ödemelerinizi yaptığınız gibi trafik cezalarını da ödeyebilirsiniz. Böylelikle gün içerisinde herhangi bir bankada en az yarım saatinizi kaybetmiş olmazsınız.Beş dakika bile sürmeyecek olan bir işlem için gününüzü harcamaya gerek kalmayacaktır.

 

Bu makalemde sizlere İnternetten Trafik Cezası Ödeme konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde en yüksek kredi notu, kredi notu düşmesi ve Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*