Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde yaşanan şartlar ve ekonomik krizler nedeniyle kısa ve orta vadede çıkış adına çözüm olarak kredi notu düşük olan kişilere de kredi kullandırmaktadırlar. Bu bankalar borçların ertelenmesini, nakit ihtiyacını ve gereksinim duyulan kredilerin sağlanması adına bir çıkış noktasıdır. Kredi notunda yaşanan düşüklük nedeniyle bireysel kredi ihtiyacı olanlar; bankalara olan kredi kartlarını asgari 3 ay boyunca ödememe, diğer kredilerini asgari 3 ay ödememe gibi durumlarda kredi puanlarının düşmesi sebebiyle takibe alınmaktadır. Kredi notunuzun Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu verilerin oldukça düşük çıkması ile bankalar müşterilerine kredi kartı ve yeni bir ihtiyaç kredisi vermemektedir. Tüm kredi talepleriniz olumsuz olarak neticelendirilmektedir. Bu gibi durumlarda kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar devreye girmektedir. Ekonomik durumunuza, gelirinizin toplamına göre dilediğiniz miktarda banka kredisi vermektedir. Bankalar bu durumlarda size en uygun ödeme planı çıkarmaktadır. Bu işlem için ilk yapmanız gereken kredi notunuzu öğrenmektir. Kredi notunuz çok düşük olması ile kara listeye girmek farklı şeyler olduğundan bankalar kredilerinizi değerlendirmektedir. Kara listeye girmeniz durumunda 5 yıl boyunca kredi kullanma olanağınız bulunmamaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar kredi kullanırımı yaparken sabit geliri olan kamu çalışanlarını kefil olarak talep etmektedir. Kefilinizin kabul edilmesi durumunda sizin kredi talebinizi onaylamaktadır. Diğer bir seçenekte teminatınızı genişleterek gayrimenkul ipotek gösterebilirsiniz. Ev, arsa, dükkan gibi gayrimenkuller ekspertiz ve ipotek işlemleri sonucunda kredi kullandırırlar.

 

Bu makalemde sizlere Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Etkileyen Faktörler başlıklı makalemizde kredi notu, kredi notu neden düşer ve Kredi Notunu Etkileyen Faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.