İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli ihtiyaç kredileri, herhangi bir gayrimenkulün ipoteğinin kredi talep edilecek bankaya teminat olarak sunulması karşılığında verilen bir kredi türüdür. Genel ismiyle ipotekli ihtiyaç kredisi olarak bilinir. Bu konuda bir ipoteğe yani gayrimenkule sahipseniz, bu kredi türü ihtiyaç kredisine göre daha fazla avantajlıdır. Bu krediyi kullanmaya karar verdiğinizde ödeme planlarını da bankanızdan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar günümüzde; Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası, ING Bank, Tekstil Bank, Odea Bank, Vakıfbank, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank ve Türkiye Finans Bankası olarak bilinmektedir.

Uzun vadeli ve yüksek tutarlı kredi talep eden tüketiciler için İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar gerekli finansmanı sağlayabilmektedir. Bunun yanında son yasal değişiklikleri de göz önünde bulundurarak yüksek tutarlı krediler de artık bu bankalar tarafından kabul edilmektedir. Bu kredi türünde teminat olarak gösterilen gayrimenkuller için de ayrıca bir takım masraflar doğacaktır. Buna bağlı olarak da yüksek tutarlı kredilerdir diyebiliriz.

Bankaların sunmuş olduğu ipotekli ihtiyaç kredilerinin ek masraflarını ayrıca internet üzerinden görüntüleyebilir ve bankanızla irtibata geçerek de bilgi alabilirsiniz. Bu tip kredi başvurularında bilmeniz gereken önemli bir faktör de teminat olarak göstereceğiniz ev ise muaf tutulma durumu söz konusudur. Gerekli değerlendirilmeler yapıldıktan sonra kredi kullanımlarına izin verilerek, teminatlar da incelendikten sonra kredi talebiniz onaylanacaktır.

Bu makalemde size İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredisi alma şartları, esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir ve esnaf kefalet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.