Kentsel Dönüşüm Destek Kredisi 2016
Kentsel Dönüşüm Destek Kredisi 2016

Kentsel Dönüşüm Destek Kredisi 2016

Yapılar mimarileri itibariyle birbirinden farklı olmakla beraber, temellerinde kullanılan malzemelerden tutun lavabolarındaki fayanslara kadar farklılık gösterirler. Yapılarda kaliteyi ve güveni sağlayan en önemli unsurlardan olan malzemeler, yapıların uzun yıllar ayakta kalmasına olanak tanırken kalitesiz ve bilinçsiz kullanıldığı takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Geçtiğimiz yıllardan bu yana, inşaat teknolojisi ve çağın gerekliliği değiştiğinden daha önce yapılmış olan evler ihtiyaçlarımıza yeterli cevabı veremeyeceği gibi, güvenlik ve sağlık açısından da tehlike oluşturur. Bu bağlamda yapıların restore edilmesi veya yıkılıp yerlerine yenilerinin inşa edilmesi gerekebilir. Dolayısıyla çarpık kentleşmenin de bu sayede önüne geçilip, modern kentsel dönüşüm kapıları aralanmış olur.

Böyle bir durumla karşı karşıya olan kişi ve kuruluşlar için bankalar tarafından kentsel dönüşüm destek kredisi sağlanır. Kentsel dönüşüm destek kredisi 2016 yılı itibariyle hemen hemen tüm bankalar tarafından sunulan imkânlar arasındadır. Riskli yapıların analizleri, gerekli ölçümleri ve tespitleri yapıldıktan sonra bu bankalar tarafından kredi imkânı yaratılabilir. Bu işlemler yasal prosedürler ile yürütüldüğü için doğrudan doğruya mevzuatın konu edindiği içerik ve yöntemler ile sonuçlandırılır. Kentsel dönüşüm yapılacak yapının müteahhidi de doğrudan doğruya taahhütlü iş yapacağından, satış veya zarar problemi yaşamadan iş yapmış olacaktır. Yapılarda hak sahibi olanlar ise son derece modern ve daha sağlıklı, direkt olarak da daha güvenli konutlara sahip olmuş olacaklar.

Ayrıca bankalar tarafından 500.000 TL’ye kadar kentsel dönüşüm destek kredisi sağlanabilmektedir.

Bu makalemde size Kentsel Dönüşüm Destek Kredisi 2016 konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*