Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Kobi kredileri işletmelerin sermayelerini destekleyen ve borçlu cari hesap adı verilen bir yöntemle çalışan ve yine faizli bir şekilde geri ödemesi bunulan kredi türleri arasındadır. Kobi Kredisi Nasıl Alınır konusunda küçük ve orta büyüklükte işletmelerin biraz daha dikkatli olması gerekir. Çünkü talep edilen belgelerin başında; Gelir belgesi, İkametgâh belgesi, mali verileri gösterir bir evrak, bilanço evrakları ve ticaret sicil gazetesi kayıt örneği gibi bir takım belgelerin bulundurulması gerekir.

Bu kredi türüne onay verilmesi halinde ihtiyaç duyulan tutarın tamamının verilebilmesi için ve geri ödeme vadesinin belirlenmesi için kurumlara başvurulur. KOSGEB üzerinden yapılan işlemler ile birlikte anlaşmalı bankaya gönderilen tüketiciler gerekli evrakları sunduktan sonra işlemler başlatılır. Kobi kredilerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak için de kredi notu çok önemlidir. Bu puanlama sistemi tüm bankalar tarafından sorgulanmakta ve ilgili puanın altında kalan kişilere herhangi bir hizmet verilmemektedir.

Kobi Kredisi Nasıl Alınır ve KOBİ türleri kaç çeşittir sorularına verilecek yanıt ise; 2 türlü Kobi kredisi bulunuyor. Nakdi ve Gayri Nakdi krediler şeklinde. Nakdi krediler kısa vadeli sıcak para ihtiyaçlarını karşılamak için verilmektedir. Gayri nakdi krediler ise bir nevi teminat mektuplarıdır. Döviz ya da TL olarak kullanılabilir. ayrıca yüklü miktarda mal alım işlemleri ve bayilik başvurularında talep edilerek kurum ve bankalar tarafından denetlenmektedir.

Bu makalemde size Kobi Kredisi Nasıl Alınır?  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Karekodlu Çek Nedir, Nasıl Çalışır? başlıklı makalemizde karekodlu çek nasıl alınır, karekodlu çek nasıl çalışır ve karekodlu çek nedir hakkında bilgiler verilmektedir.