Kredi Kartı Borçlarını 72 Aya Kadar Yapılandırma

Kredi Kartı Borçlarını 72 Aya Kadar Yapılandırma

Kredi kartı borçlarına 71 aya kadar yapılandırma imkanının getirilmesi, kredi kartı borcu yüksek olan kişiler için büyük bir imkan sağladı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Son dönemlerde vatandaşların borçlarına yönelik farklı alanlarda yapılandırma imkanı getirilirken, bu düzenlemeler kapsamında bir yenilik de kredi kartları için yapılacak. Yapılan resmi açıklamalarda kredi kartı borçlarının 72 aya kadar yapılandırılabileceği belirtilirken, yapılan bu açıklamalar ile birlikte kredi kartı borcu bulunan vatandaşlara da büyük bir müjde verildi.

Resmi Açıklama Geldi!

Konuyla ilgili resmi açıklamalar Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı ardından konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamasında kredi kartı borçlarının yanı sıra uzun zamandan beri gündemde yer alan kredi kartı taksit sınırlamaları hakkında da bilgiler verdi. Açıklamalara göre kredi kartı borçlarına getirilecek yapılandırmanın yanı sıra kredi kartındaki taksit sınırlamasında da 9 aydan 12 aya doğru bir esnetilme yapılacağı öğrenildi.

1 Defaya Mahsus Olacak

Kredi kartları için yapılacak yapılandırmanın bir defaya mahsus olacağı açıklanırken, her vatandaş sadece bir kez bu imkandan yararlanabilecek. Bu bakımdan durum sürekli olmayacağından dolayı kişilerin dikkatli olması gerekiyor. Kredi kartında yüksek borçları olan ve borçlarını ödeyemeyen ya da ödemekte zorlanan kişiler, 72 aylık bir vade seçeneğinden yararlanacak. Böylece borçlar uzun zamana yayılacağından dolayı ödemeler de düşecek. Bu düzenleme ile birlikte kişilerin ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapması amaçlarken, mağduriyetlerin yaşanmaması ve ödemelerin gerçekleştirilebilmesi adına yapılandırma büyük bir ilgi görüyor.

Kişiler yapılacak yapılandırma ile birlikte kredi kartlarındaki borçlar nedeniyle mağduriyet yaşamayacağı gibi çok az ücretler ile aylık taksit ödemelerinin yapılacak olması da büyük bir fırsat yaratıyor. Bu bakımdan yeni düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından yapılandırma işlemlerine büyük bir ilginin olması bekleniyor. Yapılan açıklama sonrasında dahi milyonlarca kişi için çok önemli bir fırsatın yaratıldığı ve vatandaşların da bu düzenlemeden çok memnun olduğu görülürken, düzenleme için tüm detaylar net bir şekilde açıklanmadı. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte sistemin nasıl işleyeceği ve kişilerin yapılandırma imkanından nasıl yararlanabileceğinin duyurulması bekleniyor. Bu durum kuşkusuz kişiler için rehber olacağı gibi herhangi bir sorun yaşanmadan da kişilerin yapılandırma imkanından yararlanmasını sağlayacak. Bu açıdan önümüzdeki günlerde Türkiye’yi hareketli günler bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Blokesi Nasıl ve Ne Zaman Açılır?      başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartı açma ve kredi kartı bloke hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*