Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kullandığınız kredi kartlarının belirli bir hesap kesim tarihi bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihi sonrasında banka ekstrenizi oluşturmakta ve 10 gün içerisinde borcunuzu ödemeniz istenmektedir. Bunların yanında kredi kartı kullanıcıları kartlarının ekstre tarihlerini değiştirmek isteyebilmektedir. Kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir konusunda gerekli bilgileri bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

Kredi kartı hesap kesim tarihi yılda maksimum 3 kere değiştirilebilmektedir.

Bu nedenle değişiklik yapmadan önce ödeme günlerinizi iyi hesaplamanız önemlidir. Ekstre tarihini gelirinizi elde ettiğiniz günlerde yaparsanız ödemeleriniz daha rahat olacaktır.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi için kartını kullandığınız bankanın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Yetkili personel sizlerden gerekli bilgileri alarak kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirecektir. Değişiklik sonrasında bir sonraki ekstre kesim tarihi yeni belirlediğiniz tarih üzerinden hesaplanarak yapılacaktır.

Bu işlemi bankaların şubelerine giderek yapacak vaktiniz yoksa bankaların telefon bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken müşteri temsilcisi ile görüşerek hesap kesim tarihini değiştirmektir. İşlemler yapıldıktan sonra bir sonraki borcunuz belirttiğiniz tarihte hesaplanacaktır.

Son olarak kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini internet bankacılığından da gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanız bu duruma izin veriyorsa internet bankacılığına girerek istediğiniz zaman hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Yılda üç defa hesap kesim tarihini istediğiniz güne çevirebilir ve alışverişlerinizi bu tarihe göre gerçekleştirebilirsiniz. Hesap kesim tarihi değişikliği sonrasında bir sonraki ay belirlediğiniz tarihin geçerli olacağınız unutmayın.

 

Bu makalemde size Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Kalem Yiyen Kredi Çekebilirmi? başlıklı makalemizde kara listedeyken kredi çekmek, kırmızı kalem yüyen kredi çekebilirmi ve kredi çekemiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir