Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?
Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Elektrik faturanızı ödemek için çeşitli kurumları tercih edebilirsiniz.

Çeşitli bayiler, PTT, banka şubeler gibi kurumlar elektrik faturanızı ödemektedir. Ancak buralarda sıra beklemeniz gerektiği için zaman kaybına yol açabilmektedir. Bunun yerine eğer kredi kartınız varsa kredi kartı ile elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile elektrik faturası nasıl ödenir konusunda yazımızı inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemini iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Birincisi internet bankacılığını kullanarak elektrik faturası ödemektir. Bu işlem için öncelikle internet bankacılığı üyeliğinizi açtırmalısınız. Daha sonrasında fatura ödeme bölümünden fatura abonelik bilgilerinizi girerek kredi kartından elektrik faturası ödeme seçeneğini seçip faturanızı ödeyebilirsiniz. Bazı bankalar bu ödemelerde işlem ücreti tahsil etmektedir. Bu ücrette kredi kartınıza yansımaktadır.

     Bir diğer yöntem ise kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vermektedir.

Kredi kartınıza elektrik faturanızı otomatik ödeme talimatı verdiğinizde banka otomatik olarak elektrik faturanızın son ödeme tarihinde faturanızı ödemektedir. Bu ödeme için hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Banka elektrik faturanızın son ödeme tarihi geldiğinde kredi kartında limit varsa ödemeyi hemen yapmaktadır. Ancak kredi kartınızda elektrik faturasının son ödeme günü limit bulunmuyorsa banka ödeme yapmayacaktır. Ayrıca limitiniz bulunduğunda elektrik faturanızı ödememektedir. Böyle bir durumda elektrik faturanızı internet bankacılığından kendiniz abone bilgilerinizi girerek ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle ödeme günlerinde limitlerinizi kontrol etmeniz önemlidir.

Bu makalemde size Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizde kredi kartı ekstre tarihi değiştirme, kredi kartı kartı kesim tarihi değiştirme ve kredi kartı ödeme tarihi değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*