Kredi Kartı Kullanımı için Önemli Tüyolar

 

Kredi Kartı Kullanımı için Önemli Tüyolar

Tüketiciler kredi kart kullanımı konusunda çoğu zaman büyük sorunlar yaşayabiliyor. En çok sorun da kredi kartlarının kullanımı konusunda bilinçsizce yapılan harcamalardan kaynaklanıyor yani yanlış kredi kartlarını yine yanlış olarak kullanmalarından meydana geliyor. Kredi kartları doğru kullanımları sonucunda oldukça yararlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizler için Kredi Kartı Kullanımı için Önemli Tüyolar hangileridir? Yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Kredi kartı kullanmanın birçok avantajı var aslında. Günümüzde artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduklarını da biliyoruz. Harcama yaparken kartınızın hesap kesim günü geleceğini ve ödeme yapmanız gerekeceğini ilk olarak unutmamanız gerekiyor. Aylık gelirinizi aşan durumlarda kredi kartınızı kullanmamanızı öneriyoruz. Bu durumda ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Tüketiciler arasında bulunan bir düşünce daha var. Kredi kart aidatını bir şekilde ödeyeceğini düşünenler kredi kart ödeme borç bilgilerinin gelmesiyle birlikte ödeme yapamayabilir. Bu yüzden ödeme bir sonraki aya sarkacak ve kullanım da devam edecektir. Kredi kartı kullanırken bir şekilde öderim mantığıyla değil, hesap kesim tarihi içerisinde sarkıtmadan ödemeniz gerekiyor.

Bir diğer husus ise asgari ödeme tutarıdır. Kredi kart limitleri ve harcamalarınıza oranla asgari ödeme tutarları genellikle düşük olmaktadır. Birçok tüketicide de sadece asgari ödeme tutarını ödeyip tekrar kullanım yapma alışkanlığı bulunuyor. Birkaç ay sonra artık bu asgari ödemeler artacak ve bu durumda kartınız da kısıtlanacaktır. Bu durum aslında en çok can sıkan durumdur.

Bu faktörlerde dikkat etmeniz gerekiyor. Tüketicilerin kredi kart kullanımı sırasında kendilerini bir şekilde motive edebildiklerini biliyoruz. Fakat kart ödemeleri birkaç ay yapılmadığı zaman yaşanacak sorunlar da oldukça can sıkıcıdır. Bu yüzden ilk olarak bütçenizi bilmeniz gerekiyor. Gelir ve gider hesaplamanızı yaptıktan sonra kart kullanımı yapmanız gerekir. Aylık olarak kredi kartınızı takip etmeniz de önemlidir. Harcama takibi yaparak bir sonraki ay ne kadar harcama yapabileceğiniz belirlemeniz gerekiyor. Bunların yanında mutlaka dönem borcunuzun tamamını ödemeye çalışınız. Çünkü belirttiğimiz üzere birkaç ay sonra asgari ödeme tutarı ödenemeyecek bir düzeye ulaşacak ve büyük sorunları da beraberinde getirecektir.

 

Bu makalemde size Kredi Kartı Kullanımı için Önemli Tüyolar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Kredi Kartı Hangisi başlıklı makalemizde aidatsız kredi kartı, en iyi kredi kartı ve en yaygın kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.