Ticari Taşıt Kredisi

Ticari Taşıt Kredisi

Günümüzde kişiler işletmelerini geliştirmek adına yatırımlarının finansal kaynaklarını banka kredilerinden karşılayabiliyor. Bu anlamda ilk olarak bilgi edinilmesi gereken durum da ticari krediler oluyor. Peki, ticari kredi nedir, ticari taşıt kredisi nedir ve şartları nelerdir gibi konuların detaylarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Ticari krediler işletmelerin kendini geliştirmek için uygulayacağı yatırımlar ya da borçları için kullanabileceği kredi ürünleridir. Bu konu kapsamında artık ticari taşıt kredileri de bankalar tarafından kişilere sunuluyor. Bankaların taşıt kredileri ile hayallerinizdeki otomobile sahip olabiliyorsunuz. Bunu yapmak için de banka şubelerine uğrayabilir ve vadeli ve uygun faiz oranlarıyla ticari taşıt kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca birçok bankada uygulanan taşıt kredi faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmiyor yani kredi vadesi boyunca faiz sabit kalıyor. Bunun yanında taşıt kredilerinde 48 aya kadar vade oranları avantajlarıyla da kredinizi kullanabilir ve taksitlerinizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Kullanılan diğer yöntemler de aşağıdaki gibidir;

  • 0 km ile 5 yaşa kadar olan araçlarda genel olarak 48 aya kadar vade vardır. Bu durum 6 -8 yaş arası araçlarda ise 10 yılı aşmayacak şekilde kullandırılır.
  • Ticari taşıt kredinizi TL cinsinden kullanabiliyorsunuz.
  • Bu kredileri binek ve hafif araç modelleri için kullanabilirsiniz.
  • Kredi konusu aracı teminat olarak göstermeniz de mümkündür.
  • Ayrıca kredi masraflarını da taşıt kredisiyle aynı vade ve düşük faiz oranlarında taksitlendirebiliyorsunuz.
  • Geri ödeme planlarınızda müşteri temsilcileriyle görüşerek bu durumu kendi koşullarınıza göre oluşturma şansınız da var. Bununla birlikte esnek ya da anapara ertelemeli olarak da kredinizi kullanabilirsiniz.

Ticari taşıt kredisi için bir takım belgelere de ihtiyaç duyuluyor. Bu belgeler;

  • Satın alınacak taşıt eğer 0 km ise proforma faturası temin etmeniz gerekiyor. Araç 2. El ise ruhsat fotokopisi şarttır. Satış işlemi gerçekleştikten sonra ise noter satış senedi gerekiyor.
  • Nüfus cüzdanı ve ikametgâh belgesi
  • Gelir belgesi

Bu belgeler incelendikten ve bankanız tarafından olumlu değerlendirildikten sonra artık ticari taşıt kredinize sahip olabilir ve aracınızı da temin edebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Ticari Taşıt Kredisi konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanımı için Önemli Tüyolar başlıklı makalemizde kart kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, kredi kartı kullanımı öğütleri ve kredi kartı kullanma tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.