Maaş Kredisi Veren Bankalar
Maaş Kredisi Veren Bankalar

Maaş Kredisi Veren Bankalar

Maaş Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, ihtiyaç vb. kredileri talep başvurusunda bulunan müşterilerin ilk olarak belgelenebilir bir gelir kaynaklarının olup olmadığına bakmaktadır. Bu yüzden öncelikle kredi başvurusu konusunda bulunan kişilerin de SSK kaydının olup olmadığını kontrol eder. Bununla birlikte maaş ve çalışma durumu da teyit edilir.

Çalışmayan bir tüketici kredi talep ediyorsa bir gelirinin olması gerekiyor. Bu anlamda tüketicinin SGK kayıtları ve maaş bordrosu bulunmuyorsa bankaya teminat gösterecek başka bir belge beyan etmelidir. Maaş Kredisi Veren Bankalar bunun yerine iş yeri vergi levhası ya da iş yeri bilançosu talep edecektir. Eğer bu kişilerin yine SSK kaydı koy ise çalıştığı süreyi de içeren bir maaş yazısını bankaya gösterebilir. Bu durum bankayı ikna edici olabilmektedir.

Bu tür belgelerin temin edilememesi durumunda bankalardan küçük oranlarda kredi talep edilebilmektedir. Elbette ilk şart kredi notu ortalamasıdır. Yani kredi notunuzun uygunluğu durumunda belirli bir miktara kadar bankalardan kredi talep edilebilmektedir. Maaş Kredisi Veren Bankalar ile ilgili gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bankanızla birebir görüşmeniz de uygun olacaktır. İşlemlerin teyit süreci sonlandıktan sonra rahatlıkla kredinizi alabilir ve ihtiyaçlarınızı gidermek adına kullanabilirsiniz. Günümüzdeki bankalar artık bu konuda biraz daha esnek davranarak tüketicilerine yardımcı olmaktadır. Gerekli şartları sağlayan ve özellikle de kredi notu yüksek olan bireylerin kredi alma konusundaki rahatlıkları da bankalar tarafından belirtilmektedir.

 

Bu makalemde size  Maaş Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredisi alma şartları, esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir ve esnaf kefalet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*