Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler öğrenimlerini görebilmek için belirli bir maddi güce sahip olmaları gerekmektedir. Hem özel hem de okul için harcamalarında maddi desteği kredi kartlarından alabilirler. Bankaların geliri olmayanlara kredi kartı vermediği bilindiği için öğrenciye kredi kartı veren bankalar varmı sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu yazımızda öğrencilerin kredi kartı kullanabilirmi yoksa kullanmazmı bu konuyu açıklayacağız.

             Öğrenciye kredi kartı veren bankalar iki şekilde kredi kartı verebilmektedirler.

Birincisi velinin başvurusu ile yapılmaktadır. Özellikle hızlı bir şekilde kredi kartı sahibi olmak isteyenler için velinin kendi kredi kartına bağlı ek kart çıkarması öğrencinin de kredi kartı kullanmasının yolunu açmaktadır. Bu duruma öğrenci ek kart kullanmakta ve asıl kartın limitinden harcamaktadır.

Ek kart haricinde öğrenciye kredi veren bankalar başvurular ile de kredi kartı verebilmektedirler.

Bir çok bankanın öğrencilere yönelik kredi kartı çeşitleri bulunmaktadır. Bu kartlar özellikle devletten kredi desteği alan öğrencilere verilebilmektedir. Bankalar öncelikle inceleme yaptıktan sonra eğer uygun görürlerde düşük limitlerde öğrencilere kredi kartı verebilmektedirler. Öğrenciler sahip oldukları bu kartlara düzenli olarak ödemeler gerçekleştirdiğinde banka belirli oranlarda limitini de artırabilmektedir.

 

   Öğrencilere kredi kartı veren bankalardan kredi kartı talebinde bulunabilmek için standart başvuruda bulunmanız yeterlidir.

Başvurularınızı internet ya da sms atarak değil direk şubeden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.Çünkü bankanız sizden öğrenci kimlik kartınızı talep edecektir bu durumda sms ya da internet başvurusunda zaman kaybetmeniz olasıdır.

    Üniversite Öğrencisi içi kredi kartı veren bankalar şu şekilde sıralanabilir.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İlk limit: Genellikle 400 Tl

Yıllık kart ücreti :    20 Tl

TEB – ÜniversiTEB

İlk limit: Genellikle 400 Tl

Yıllık kart ücreti:          7  Tl

Ziraat Bankası – Genç Kart

Bağlı Oldugu Program: Maximum

İlk Limit :

Lisans Ögrencisi: 500 tl

Yüksek Lisans Öğrencisi: 800 Tl

Doktora Öğrencisi             950 Tl

VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

Bağlı Oldugu Program : World Kart

Yıllık kart ücreti: Ekstrenizi e-posta ile almanız koşuluyla kart kullanım ücreti alınmamaktadır.

 

Bankaya öğrenci olduğunuzu bildirmeniz önemlidir. Banka sizin durumunuzu inceleyerek uygun gördüğü halde sizlere kredi kartı tanımlayabilmektedir. Kredi kartına sahip olduktan sonra standart kredi kartı gibi alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenme başlıklı makalemizde İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenme, iş bankası kredi kartı başvurucu sonucu ve iş bankası kredi kartı başvurucu sonucu nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*