Sanal kart nedir? Nasıl kullanılır?
Sanal kart nedir? Nasıl kullanılır?

Sanal kart nedir? Nasıl kullanılır?

Sanal kart nedir? Nasıl kullanılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bankaların kredi kartı ile internetten istediğimiz gibi alışveriş yapabiliriz. Tabi bu konuda güvenliğimizi de sağlamamız gerekmektedir. Bazı kötü niyetli internet siteleri bizim kredi kartımızın bilgilerini saklayarak istemediğimiz zaman kartımızdan para çekebilmektedir. Bu durumu önlemek için sanal kart kullanabiliriz. Peki, sanal kart nedir ve sanal kart nasıl kullanılır?

Sanal kart nedir?

Sanal kart bankaların müşterilerine sunduğu ve asıl karta bağlı bir ek kredi kartıdır. İnternet bankacılığını kullanarak istediğiniz zaman kredi kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kartın limitini siz belirlemektesiniz. Bu sayede internet üzerinden alışveriş yaparken sanal kartınızın limitini alacağınız ürünün fiyatı kadar belirler ve sonrasında alışverişinizi yaparsınız. Alışveriş sonrasında sanal kartın bakiyesi sıfır olur ve daha sonrasında o karttan herhangi bir şekilde çekim yapılmaz.

Sanal kart nasıl kullanılır?

Sanal kartınızı internet bankacılığından açabilirsiniz. Kredi kartınızın limitinden oluşacak kartın limitini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sanal kartı oluşturduğunuzda sizlere normal bir kredi kartı gibi kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilecektir. Bu bilgileri ile internet sitelerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmış olursunuz. Sanal kartı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Sanal kart kullandığınız için herhangi bir şekilde sizlerden ek ücret istenmez. Limit artırma ve limit sıfırlama işlemlerini internet bankacılığından kendiniz istediğini zaman gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Sanal kart nedir? Nasıl kullanılır?  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde öğrenciye kredi kartı veren bankalar, öğrenciyim kredi kartı alamıyorum ve üniversiteliye kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*