PTT Çalışma Saatleri 2016
PTT Çalışma Saatleri 2016

PTT Çalışma Saatleri 2016

PTT Çalışma Saatleri 2016

 

Günümüzde en önemli kuruluşlar arasında olan PTT birçok alanda hizmetlerini en iyi şekilde vermeye devam etmektedir. PTT yaygın şube ağı ile Türkiye’nin en çok şube sayısı olan kurumlarının başındadır.

 

 PTT işe alım nasıl yapılmaktadır?

 

PTT ye işe alım bazı birimleri için şahsen müracaatla alım yapılırken bazı birimlerine ise atama yolu ile işe alım yapılmaktadır. PTT Türkiye’nin en büyük posta servisi hizmetini vermektedir. Bu anlamda istihdam sürekli olarak oluşmaktadır. Özellikle son zamanlarda faaliyete geçirdiği hizmet olan kargo sektörü ile birçok kişiye istihdam oluşturmuş durumdadır.

 

 PTT de ne tarz işlemler yapılmaktadır?

 

PTT birçok alanda hizmet vermektedir. Hizmetleri arasında para gönderme, hgs işlemleri, havale işlemleri, fatura ödemeleri, maaş ödemeleri, kargo hizmetleri, şifre alma işlemleri gibi farklı alanlarda işlemler yapmaktadır. Ayrıca kurum e-devlet sistemi üzerinden de bazı hizmetler sunmaktadır. En yakın PTT nerede, PTT ye kayıtlı gönderi takibi, hızlı geçiş sistemi bilgilerini sorgulama ve hızlı geçiş sistemi ihlali bilgilerini sorgulama hizmeti vermektedir. Kendi resmi sitesi üzerinden ise posta kodu sorgulama, gönderi ücretleri hesaplama ve takipleri gibi işlemleri yapma ve sorgulama olanağı vermektedir.

 

 PTT de çalışma şekilleri ve maaşlar ne kadardır?

 

           PTT çalışma saatleri 2016 yılı itibari ile sabah mesai başlangıcı 08:30 olup mesai bitimi akşam saat 18:00 dir. Hafta sonları ise çalışma yapılmamaktadır. Maaşlar ise bölümler arasında farklılıklar göstermekte olup en alt maaş ödemesi asgari ücret olup tüm sosyal güvenceler verilmektedir.

 

 Her PTT şubesi olan yerden her işlemi yapmak mümkün müdür?

 

PTT tüm alanlarda en çok şube sayısı olan kurumdur. En küçük bir yerleşim yerinde bile tüm elektronik postadan parasal işlemlere, kargodan ödeme işlemlerine kadar en büyük şubesinde verilen hizmet ile aynı hizmeti almanız mümkündür.

 

 PTT ile ilgili herhangi bir problem olursa nasıl bir yol izlenmelidir?

 

PTT her alanda kendini geliştirdiği gibi bu alanda da yenilikler oluşturmuştur. Olası her türlü soruna karşılık internet sitesi üzerinden bildiri almakta ve müşteri hizmetler birimini tüm sorunlar için devreye sokmuştur. PTT ile ilgili her türlü sorununuz olduğunda müşteri hizmetlerini arayabilir ve sorunlarınızı kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çiftçi Nakit Kredisi başlıklı makalemizde çiftçi, kredisi ve Nakit hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*