Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi

Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi

Samsung’un geliştirdiği mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay için ilk olarak Güney Kore’de denemeler yapılmaktadır. Bu konuda Android Pay ve Apple Pay’e rakip olarak yeni bir sistem geliştiren Samsung, getireceği yenilikleri de paylaşmaya devam ediyor.

Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi hakkında ilk olarak deneme yapılan Güney Kore’de bazı Samsung cihazları üzerinden kullanıma sunulmuştur. Bu cihazlar ise Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri olmuştur. Bu yıl sonuna kadar dünyadaki tüm Samsung kullanıcılarının bu uygulamayı kullanabileceği de belirtilmektedir.

Mobil ödeme servislerinin etkin bir şekilde kullanıldığı günümüzde artık Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi üzerinden de Samsung cihaz kullanıcıları işlem yapabilecektir. Apple Pay ve Android Pay ile benzerlik gösteren bu uygulama ileri teknolojileri kullanarak kullanıcılara sunulacak. Ayrıca bir nevi dijital cüzdan olarak da benzetmeler şimdiden yapılıyor.

Uyumlu pos cihazları üzerinden telefon aracılığıyla ödeme yapmak ve farklı mobil ödeme sistemlerinde kullanılan anında ödeme uygulamalarıyla benzer olan Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi adından sıkça söz ettirmeye başladı. Tüm Samsung kullanıcıları da bu yeni mobil ödeme sistemiyle tanışacağı günü beklemeye koyuldu. Gelen haberlere göre ayrıca sistemin Güney Kore’den sonra Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılacağı belirtilmektedir. Samsung bu konuda rakibi olarak gördüğü Android ve Apple Pay’e karşı istediğini elde etmenin gayretini güzel bir şekilde sergilemektedir.

Bu makalemde sizlere Samsung Pay Mobil Ödeme Servisi  konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Hibe Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde hibe kredisi, hibe kredisi almak ve Hibe Kredisi başvurusu için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir