Senelik ödemeli krediler

Senelik ödemeli krediler

Bu yazımızda senelik ödemeli krediler ile ilgili bilgi verici makalemizi sizler ile paylaşmaktayız. Kredi işlemlerinde en çok rağbet gören senelik ödemeli krediler bireylerin talep ettiği ihtiyaca yönelik esnek ödeme ile kişiye sunulan kredilerdir. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi de senelik ödemeli krediler arasında yer alır.

Temin edilen kredi oranlarının ödenek hesaplaması aylık olarak belirlenmektedir. Örnekle açıklayacak olursak çiftçilere yıllık olarak ödenekli senede 1 kez hasat zamanında faydalanabilecekleri kredi imkanı sağlanmakta.

Bankalar tarafından oluşturulan kredi kapsamında çiftçilere özel olarak hazırlanan tarımsal girdilerin alınması ve de bireysel olarak ön plana çıkan ihtiyaçların giderilmesi amacı ile tarın ve hayvancılık kredisi sağlanmakta.

Konut kredisi kapsamında her yol çiftçilere sağlanan olanak Ekim ayında sunulmaktadır. Hasat zamanı elde ettiği gelir ile geçinmekte olan çiftçilerde artık ev sahibi olabilmektedir. Her ay vermiş olduğu kira masrafından kurtulmak isteyen çiftçiler başvuruda bulunarak hasat zamanı ödemeli oalrak konut kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraatbank senelik ödemeli kredi

Senelik ödemeli kredi kampanyasında Devlete ait kurum olan Ziraatbank ilk sırada yer almakta. Traktör kredisi, biçerdöver kredisi, küçük ekipman kredisi ve mekanizasyon kredisi olarak adlandırılan krediler esnek ödeme işlemi kapsamında olmakla beraber geri ödemesi 3-6 ve 12 ayda bir kez yapılmaktadır. Bu alanda sağlanan kredilerin her biri çiftçinin motivasyonunu yükseltmek amacı ile yapılmış olup tarım aletleri alanında da çiftçilere destek sağlanmaktadır.

Şekerbank senelik ödemeli kredi

Hasat zamanı çiftçilere kolaylık sağlanması amacı ile temine adilmekte olan senelik ödemeli kredi tarımsal giderlerini karşılayabilmek için çiftçilere sunulan etkili kredi sistemlerinden bir tanesidir.

Akbank senelik ödemeli kredi

Akbank Ürün Ön Finansman kredisi olarak sunulan kredi istemi tohum, ilaç sulama, gübre ve işçilik maliyetleri için geri ödeme imkanı hasat zamanı olarak belirlenen kredi ödeneği olmakta.