Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Kredi kartı kullanırken kişiler en çok taksit imkanlarından yararlanmaktadır. Üye iş yerlerinin verdiği taksit imkanı sayesinde kişiler alışverişlerini kolay ödeme yolları ile gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede insanlar almak istedikleri ürünler için para biriktirmek zorunda kalmadan sahip olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda kişiler kredi kartlarını iptal ettirmek ister. Taksitleri bitmemiş borcu olan kredi kartı iptal edilir mi konusunda soru sorabilmektedir.

      Bir kredi kartı kullanıyorsanız ve daha bitmemiş taksitleriniz varsa kredi kartınızı yine iptal edebilirsiniz.

Bu durumun ayrıntısını bilmeyenler kredi kartlarının taksitlerinin bitmesine kadar kredi kartını iptal etmemektedir. Ancak bu durumun olumsuz yanları bulunmaktadır. Eğer siz kredi kartınızı kullanmıyorsanız ve taksitlerinizi bitirmeye çalışıyorsanız bu süre içerisinde banka sizlere kredi kartı kullanım ücreti tahsil etmektedir. Bu da sizlere artı olarak bir borç yüklemektedir.

Kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız öncelikle kredi kartınızı hemen kapatmalısınız.

Kredi kartı iptal işlemleri yaptığınızda banka sizin kredi kartınızı iptal edecektir. Kalan taksitleriniz ise banka tarafından sanki kredi kartınız açıkmış gibi ekstreler gönderilecek ve sizin bu borçları ödemeniz gerekecektir. Sizlerde borçlarınızı düzenli olarak ödeyerek taksitlerinizi bitirebilirsiniz. Bu durumda banka herhangi bir ek faiz uygulayamaz. Sizler istediğiniz zaman kalan taksitleri toplu bir şekilde ödeyebilir veya vadesi geldiğinde taksitlerinizi normal bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu sayede kredi kartınızı iptal etmek için taksitlerin bitmesini beklemenize gerek kalmamaktadır.

 

Bu makalemde size Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borç Taksitlendirme başlıklı makalemizde kredi kartı borç taksitlendirme, kredi kartı borcu yapılandırma ve kredi kartı borcumu ödeyemiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir