Kredi Notu Nasıl Yükselir?
Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

     Kredi Notu Nasıl Yükselir?     

Bankalardan kredi veya kredi kartı gibi ürünlerden yararlanmak için kredi notunuzun belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi notunuzun düşmesi de bu ürünlere olan borçların düzenli bir şekilde ödenmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda kredi notu nasıl yükseli konusunda bazı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme çalışmaları için öncelikle ödenmemiş borçların ödenmesi gerekmektedir.

Üzerinizde görünen ve vadesi geçmiş bütün borçlarını ödenmemesi kredi notunuzda herhangi bir yükselişin oluşmamasına neden olmaktadır. Üzerinizde bulunan borçları ödedikten sonra bankalar sizlerden düzenli bir ödeme görmek istemektedir. Bunun için gelecek ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. En az 3 ay borçlarınızı düzenli bir şekilde ödediğinizde kredi notunuz yükselişe geçecektir.

Ödemelerinizin düzenli olmasının yanı sıra kredi arayışınız da önemlidir.

Sık olarak kredi başvurusu yaptığınızda bu durum bankalar tarafından olumsuz olarak karşılanmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzu yükseltene kadar herhangi bir şekilde kredi başvurusu yapmamanız sizin daha hızlı kredi notu yükseltmenize yardımcı olacaktır.

     Gelir borç limitleri de bu konuda önemlidir.

Eğer gelirinize orantısız bir şekilde borçlanmışsanız bu durumu düzeltmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. Örnek olarak iki adet kredi kartı kullanıyorsanız bunu bire indirmeniz kredi limitinizi artıracaktır. Böylelikle kredi notunuzun daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaktır. Son olarak bankalara faturalarınızı otomatik ödemeye verip düzenli bir şekilde faturalarınızı bankalar aracılığı ile ödemeniz kredi notunuzun yükselmesi için katkıda bulunacaktır.

 

Bu makalemde size Kredi Notu Nasıl Yükselir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? başlıklı makalemizde kredi kartı iptal etme yolları, kredi kartı iptal nasıl yapılır ve Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Trackbacks & Pingbacks

  1. Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Alabilir | En Güncel Ekonomi Haberleri
  2. 5 Dakikada Hızlı Kredi Veren Bankalar | En Güncel Ekonomi Haberleri
  3. İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? | En Güncel Ekonomi Haberleri
  4. Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? | En Güncel Ekonomi Haberleri
  5. Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? – kredinotublog

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*