Tasarruf Tüyoları

Tasarruf Tüyoları

Günümüzde birçok insanın ihtiyaçlarını gidermek için tasarruf yapması gerektiği bir gerçektir. Bu konuda Tasarruf Tüyoları konu başlıklı yazımızı takip edebilir ve gerekli tüyolar ile tasarruf yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak ödediğiniz faturaları azaltmayı denemelisiniz. Bu faturalar doğal gaz, elektrik ya da su olabilir. Evinizde yapacağınız küçük kısıtlamalar sayesinde büyük oranda tasarruf etmeniz sağlanabilir. Bununla birlikte gereksiz yaptığınız harcamalara da bir son vermeniz gerekiyor. Örneğin gideceğiniz bir mekânda istediğiniz şeyi değil, orada güzel zaman geçirmek adına daha ucuz bir ürün tüketebilirsiniz.

Tasarruf Tüyoları kapsamında alışverişlerin de önemi büyüktür. Bu konuda hazırlayacağınız liste ile birlikte gereksiz malzeme ve tüketim ürünlerini öteleyebilirsiniz. Bununla birlikte en çok can yakan ve para harcamamızı sağlayan kredi kart kullanımına da son vermenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü taksitli yapılan alışverişler çoğu zaman sizler için bir risk faktörü olarak görülmez. Fakat fatura kesim tarihlerinde geri ödeme sıkıntısı yaşayabileceğiniz de bir gerçektir.

Evinizdeki eşyaları yenilemeniz mi gerekiyor? Böyle bir uygulama için 2.el eşya kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sadece eşya konusunda değil, telefon kullanımlarınızı da 2. El olarak satın almanız büyük oranda tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca aracınız var ise gereksiz gezintilerden de bir süre uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hem sağlığınız hem de tasarruf yapmanız için bu durum oldukça önemlidir. Tüm bu tavsiyelerin yanında kumbara kullanma alışkanlığı da edinmeniz gerekmektedir.

Bu makalemde size   Tasarruf Tüyoları  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde esnaf kefalet kredisi alma şartları, esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir ve esnaf kefalet kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.