TC Kimlik numarası ile kredi başvuru

Kredi başvurularında gerek duyulan en önemli bilgi TC kimlik numarası olmakta. Tüm kredi ve bankacılık işlemlerimizde TC kimlik numarası ile işlem yapmaktayız. Her bankanın online sistemi ile hem SMS ile hem de internet şubeciliği aracılığı ile yapılan işlemlerde TC kimlik numaranızı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek tek bankaları dolaşarak kredi başvurusunda bulunup günlerce beklemek yerine otomatik sistem aracılığı ile sadece TC kimlik numaranızı yazarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tek tek bankaları dolaşarak kredi başvurusunda bulunup günlerce beklemek yerine otomatik sistem aracılığı ile sadece TC kimlik numaranızı yazarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar ve kredi başvuru işlemleri…

TC Kimlik numarası ile kredi başvurus

Ziraat bankası bankanın resmi internet sayfasına girerek bireysel müşteriler için tanımlanan menüden kredi türünü belirleyip sonrasında ise kredi vadesi, kredi tutarı ve net gelirinizi de girerek kredi işlemi başvurunuzu tanımlayabilirsiniz.

Garanti bankası kredi başvuru işlemlerinde ise TC kimlik numaranızı girerek işleme başlıyoruz. Sonrasında yine aynı aylık belgelenebilecek formlarda aylık gelirinizi giriniz. Diğer bilgileri de doldurarak web sayfası üzerinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz. SMS yolu ile ise TC kimlik numaranızı, talep ettiğiniz kredi tutarını, ve geliri yazıp 3390′ a göndermeniz yeterlidir. Kredi onay ile ilgili işlemleri yine aynı şekilde Garanti kurumsal sayfasından veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Finans bank ile ihtiyacınız olan krediyi almak artık çok kolay! Finansbank.com.tr adresini ziyaret ederek TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazıp başvuru işlemini onaylamanız yeter.

Denizbank kredi başvurusu için SMS mesajı ile başvuru yapıyorsanız KAMPANYA yazarak TC kimlik numarası ekleyip 3280′ e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Denizbank kredisi için tanımlanan kredi limiti 55 bin TL’ ye kadar olmaktadır. Kredi seçeneğini 36 ay vade ile alabilirsiniz. 5 dakika da sonuçlanan kredi başvurusunda ön başvurusu onaylanmış kişiler muhtemelen kredi alabilme imkanına sahip kişilerdir. O vakit kimliğiniz ile size en yakın Denizbank şubesini ziyaret ederek kredinizi alabilmektesiniz.

İş bankası ihtiyaç kredisi için başvurularınızı internet şubeciliği veya SMS yolu ile oluşturabilirsiniz. Uygulama aracılığı ile de gerçekleştirebileceğiniz işlemler gibi İşCep’ ten dilediğiniz an başvurunuzu oluşturarak sonucu sorgulayabilirsiniz. 36 aya varan vade seçenekli kredi hızlı kredi olarak temine dildiğinde 15 bin TL tutarla verilmektedir. Bu işlem sonrasında şubeye gitmeden vadesiz TL mevduat hesabınızdan aktarılmaktadır.

Odeabank kredi işlemleri başvurusunda ise SMS bankacılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numarası ile Kredim yazarak 8444′ e göndermeniz yeterli.

Yapı kredi bankasına ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için kredi türünü yazıp TC kimlik numarası ve aylık net gelir belirleyerek 4411′ e göndermeniz yeterli olmakta. Her bankacılık işlemleri birbirinden bağımsız olup her banka başvuru formunda her ne kadar bilindik evraklar istese de bazı bankalar farklı belgeler ve bilgiler talep edebilmekte.

Güncel ihtiyaç kredi faiz oranlarını incelediğimizde en yüksek kredi oranı %1.99 iken en düşün oran ise %1.20 olmakta. Kredi faiz oranlarında Halk bank ihtiyaç kredisi minimum 10 ay vade seçeneği ile %1.20 faiz oranı ile tüketiciye sunulan en düşük oranda faiz seçeneğidir. Yüksek faiz oranına sahip kredi seçeneği ise en az 3 ay en fazla 3 yıl kredi ödeneği seçeneği ile oluşturulan Aktif Bank ve ING Bank kredi faiz oranları olmakta. Aktif Bank kredi faiz oranı %1.89 iken ING Bank kredi faizlerinin ise %1.99 olduğu gözlemlenmekte.