TEB Kadın Bankacılığı

TEB Kadın Bankacılığı

 

Çağımızda Kadın

 

Günümüzde bilim ve teknoloji kadar sosyal hayatımız da hızla gelişmekte ve şekillenmektedir. Krallıklardan meşruti yönetimlere, meşruti yönetimlerden cumhuriyetlere ve gelişmiş toplum yapılanmalarına geçilmesi, kadına sosyal hayatta tanınan miras, oy hakları ile birlikte kadının topluma kattığı değer artmıştır. Hal böyle olunca bu değerin korunması ve varlığını sürdürebilmesini sağlamak da verilmesi gereken en doğal haklar arasındadır.

 

Yükselen Bir Değer Olarak Kadın

 

Kadınların en doğal hakkı olan ve erkeklerde yıllardır var olan yasal hakları 20. yüzyıla gelindiğinde elde etmeleri toplumsal hayat ve makro ekonomi içerisinde yükselmelerine öncülük etti. Günümüzde iş adamları kadar iş kadınlarını da birçok sektörde kendilerine yer edinmişlerdir. Tekstilden gıdaya sanayiden endüstriye çeşitli alanlarda artık kadın patronları görebiliyoruz. Ayrıca diğer çeşitli hizmet sektörlerinde kadın çalışanlarla artık karşılaşabiliyoruz.

 

TEB Kadın Girişimci Desteği

 

Kadınların yönetimindeki işletme ve kurumları desteklemek ve kadın girişim hareketlerini teşvik etmek amacıyla yürütülen ”İş Hayatında Kadın” programı TEB Kadın Bankacılığı öncülüğünde gerçekleştirilen Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile Türkiye İş Kurumu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı ortaklığında yürütülen bir düzenlemedir. Kadın işletmeci ve patronlar finans bulma zorluklarını aşmak amacı ile 36 ay vade, 75 bin TL’ye varana kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Herhangi bir teminat istenmemektedir. Bu programa 50 milyon Euro kredi desteği ile katılan TEB iş dünyasında kadın istihdamını artırmayı amaçlamaktadır.

 

Sadece Kredi Desteği Değil Aynı Zamanda Danışmanlık

 

Teb yalnızca kadın kobilere kredi desteği sağlamıyor aynı zamanda finansman desteğinin yanı sıra danışmanlık hizmeti ile bilgilendirme de yapıyor. Teb Kadın Akademisi adı altında Teb Kadın Bankası programı kapsamında yürütülen bu hizmet kadın patronlara iş hayatının çeşitli aşamalarında karşılaştıkları zorlukları aşmayı, yeni pazarlara ulaşmak konusunda destek vermeyi, yönetim ve stratejik planlama ipuçlarını vermeyi amaçlamaktadır. Atölyeler ile verilen teorik ve uygulama dersleri, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri eğitimin yanı sıra ülkenin dört bir yanındaki başarılı, ilham veren kadın patronları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Siz de daha fazla beklemeyin Teb Kadın Bankacılığı programındaki yerinizi alın! Kolayca yükselin!

 

Bir önceki yazımız olan İşletme Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde işletme, kobi ve kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir