Tüm Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri
Tüm Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri

Tüm Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri

Değerli evraklarınızın veya eşyalarınızın güvenli ortamlarda muhafaza edilmesi amacıyla bankalar tarafından kiralık kasa hizmeti sağlanmaktadır. Bu hizmet her banka tarafından farklı farklı ücretlendiriliyor olsa dahi temelinde birbirine yakın ücretlendirmelerin olduğunu görmek mümkündür. Kiralık kasa ücretlerinden bahsetmeden önce kiralık kasaların gerekliliği ve kullanılması durumundan bahsetmek gerekirse şunları söylemek yerinde olacaktır.

Maddi manevi kıymeti olan evrakların, ek olarak eşyalarınızın güvenli bir şekilde saklanabilmesi açısından önemli bir seçenek olan kiralık kasa hizmeti, hırsızlık ve çalıntı olaylarının çoğaldığı günümüzde artık neredeyse çağın gerekliliği halini almıştır. Dolayısıyla hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir.

Bireysel kullanıcılar tarafından da altınları ve diğer mücevherleri muhafaza etmek amacıyla tercih edilen bu sistemin tüm bankaların kiralık kasa ücretleri 2015 yılı itibariyle farklılık göstermekle beraber bazılarının ücretlendirmeleri  şu şekildedir:

 

Garanti Bankası:

Kiralık Kasa Kredi Kartı Nakit Ödeme Depozito
Büyük 450 490 450
Orta 360 390 360
Küçük 315 350 315

 

Halkbank:

12 Ay: Küçük 250,  Orta 300, Büyük 300 TL şeklindedir. Ayrıca depozito her boy ve vade için 250 TL olarak belirlenmiştir.

 

Depozito ücretleri kasa kiralanırken sizden temin edilecek depozito ücretidir. Kasayı kullanımınızın ardından tarafınıza geri iade edilecektir. Dolayısıyla hangi bankadan alacak olursanız olun kiralık kasa ücretini ve depozito bedelini ödemek durumundasınız. Ancak daha önce çalıştığınız bankalar olursa, tutarın altında ödeme ihtimaliniz söz konusu olabilir.

 

Bu makalemde size Tüm Bankaların Kiralık Kasa Ücretleri konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sms Uyarı Hizmeti Nedir? başlıklı makalemizde findeks, findeks kredi notu ve findeks kredi notu nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*