Vadeli Mevduat Hesabı ve En Yüksek Faiz Veren Bankalar
Vadeli Mevduat Hesabı ve En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Vadeli Mevduat Hesabı ve En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Vadeli mevduat hesabı; biriktirmiş olduğunuz nakitleri hesaba yatırarak; belirli bir süre sonunda belirli oranda faiz kazandıran hesaplardır. Vadeli mevduat hesaplarından faiz kazanmak için yatırılan nakitler vade sonuna kadar çekilmeden hesapta kalması gerekmektedir. Vadesinden önce hesabın kapatılması durumunda vadesi bozulmuş olmaktadır ve hesaptan faiz getirisi alamazsınız. Tabii birikmiş olan nakitlerinizi avantaja çevirmek için birikiminize ekstra faiz almak isteyen müşterilerin devamlı olarak tercih ettikleri bir yatırım türüdür. Vadeli hesaplara banka tarafından belirlenen bir faiz uygulanmaktadır. Dönemlere göre yatırım yapma imkanınız bulunmaktadır. Aylık, üç aylık ve yıllık olarak sizin istediğiniz vade aralıklarına göre seçenekler sunulmaktadır. Bankalar devamlı olarak çalışan müşteriler belli bir miktarın üzerinde vadeli hesapları varsa ek olarak faiz seçenekleri de sunulmaktadır. Ayrıca bazı bankalarda yeni hesap açtıran müşterilerine hoş geldin faizi gibi seçeneklerle yardımcı olmaktadır. Vadeli mevduat hesabı ve en yüksek faiz veren bankaları sizin için araştırdık.

Finansbank; bankanın müşterilerine internet bankacılığı ile sunduğu hesap olan Enpara mevduat hesabıdır. Faiz getirisini baya bir yüksekte tutan banka faiz oranı olarak %11,50 olarak belirlemiştir. Bankaya gitmeden işlem yapabilmeniz ve bu arada diğer bankacılık işlemlerinin de bu hesap üzerinden yapabilme olanağı sağladığından dolayı avantajlı bir faiz vermektedir. 1.000.-TL olan birikiminize aylık getirisi 8,14.-TL şeklindedir.

Alternatif Bank; bankanın genelde bilinen adı olup aslında A Bank olarak geçmektedir. Bu bankada internet bankacılığı üzerinden hesap açanlara vadeli hesap açan müşterilerine yüksek faiz vermektedir. E- vadeli mevduat hesabına uyguladığı faiz oranı %10,50 şeklinde belirlenmiştir. 1.000.-TL olan vadeli hesabınıza aylık getirisi 7,44.- TL olarak sağlamaktadır.

HSBC Bankası e-vadeli mevduat hesabına verdiği faiz oranı %10 olarak belirlenmiştir. Mevduat olarak 1.000.-TL yatırım yaptığınızda 7,08.-TL aylık getirisi bulunmaktadır.

TEB Bankası vadeli mevduat hesabına uyguladığı faiz oranı %9,70 olarak belirlenmiştir. Aylık olarak 1.000.-TL mevduatınıza 6,87.-TL gibi bir faiz getirisi sağlamaktadır.

Vakıfbank; kuruluşundan bu yana müşterilerine vadeli hesap ve gerekse kredi açısından daima yardımcı olan bir bankadır. Vadeli mevduata uygulanan faiz oranı %9,60 olarak uygulanmaktadır. Mevduatınız 1.000.-TL olduğunda aylık getiri olarak 6,80.- TL faiz vermektedir. Vakıfbank aynı şekilde internet bankacılığında da e – vadeli mevduata %9 faiz uygulamaktadır. E-vadeli mevduatta 1.000.-TL aylık getiri olarak 6,38.-TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Burgab Bank; Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde faaliyet göstermekte olan banka, ülkemiz pazarına yeni girmiştir. Vadeli mevduata uyguladığı faiz %9,50 olarak belirlemiştir. 1.000.-TL vadeli mevduata aylık getirisi 6,73.-TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Odeabank’da internet bankacılığında vadeli hesaba yüksek faiz veren bankalar arasında yer almaktadır. E- vadeli olarak uyguladığı faiz oranı %9,25 olarak belirlemiştir. 1.000.-TL vadeli mevduata aylık olarak 6,55.-TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Ziraat Bankası ülkemizde en geniş ağ sistemine sahip ve en köklü bankasıdır. İnternet bankacılığında e-vadeli mevduata verdiği faiz oranı %9,25 olarak belirlemiştir. E-vadeli 1.000-TL mevduata aylık olarak 6,55.-TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Akbank’ da bankacılıkta öncü olan bankalar arasında yer almakta olup; faiz oranı olarak da %9,20 belirlenmiştir. E- vadeli mevduatınız 1.000.-TL olursa aylık olarak 6,52.-TL getiri sağlamaktadır.

Garanti Bankası da e-vadeli mevduata yüksek faiz uygulayan arasındadır. Faiz oranı olarak %8,25 olup; 1.000.-TL mevduata aylık olarak 5,85.-TL faiz getirisi vermektedir.

Bu makalemde sizlere  Vadeli Mevduat Hesabı ve En Yüksek Faiz Veren Bankalar  konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Limitsiz Kredi Kartı Mümkün Mü? başlıklı makalemizde aylık taksitle, bir telefon ile limit artışı ve kredi kartı kullanma imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*