Vakıfbank Yılbaşı Kredisi

Yeni yılda herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına, Vakıfbank tarafından hazırlanan yeni yıl kredisi, birçok aileye ulaşmış durumdadır. Vakıfbank yılbaşı kredisi, ihtiyaç kredileri kategorisinde hazırlanmıştır. Bundan dolayı, kısa bir tatil planınız, yeni bir eşya, sağlık veya eğitim harcamalarınız için bu krediye başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kategorisinde bulunduğu için, bu kredideki miktarın üst sınırı 50 bin liradır. Bin lira ile 50 bin lira arasında finansman desteği talepleriniz için bu kredi paketina başvuru yapabilirsiniz. Vade süreleri bu kredi paketi için 48 ay, faiz oranı ise %1,12’den başlamaktadır.

Vakıfbank yılbaşı kredisi için, başvurular doğrudan şubelere yapılacaktır. Banka şubelerine giden kişiler, daha önce Vakıfbank kredili ürünlerinden kullamış ise, onlardan gelir belgesi talebinde bulunulmayacaktır. Fakat, ilk kez Vakıfbank kredi paketlerinden faydalanacak kişilerin gelir belgelerini kesinlikle yanlarında bulundurmaları gerekecektir. Eğer kredi notunuz düşük ise, bu durumda banka sizlere kredi sunmayacak ya da kefil veya teminat şartı getirecektir. Ancak bu şartlar ile kredi alabileceksiniz.

Kimlerin Kredi Başvurusu Onaylanacak?

Hem Vakıfbank hem de diğer bankalarda, kredi alınabilmesi için temel şartlar belirlenmiş durumdadır. Bunlardan ilki banka sicil geçmişinizdir. Eğer, ödemelerinizi bu zamana kadar sürekli zamanında yapmışsanız, bu durumda kredi notunuz ya da banka sicilinden yana bir sorun yaşamazsınız. Fakat, birkaç aylık ödeme bozukluğu varsa ya da birkaç sene öncesinden yasal takip aldığınız bir işlem bulunuyorsa, ne yazık ki Vakıfbank yılbaşı kredisinden de diğer kredili ürünlerden de faydalanamayacaksınız.

Kurallar kesin olmasına rağmen, kredi başvurusu onaylanmayan kişilerin farklı yollara başvurduklarını görmekteyiz. Öncelikle bilinmelidir ki, bankalarda yapılan işlemlerde hiçbir şekilde aracılık ya da ünvanınız ile bir işlem yapamazsınız. Bundan dolayı, kredisi onaylanmayan bireylerin doğrudan bunun nedenlerine yönelmesi ve neden kredi alamadıklarına yönelik çözümler üretmesi gerekmektedir. Eğer kredi sicilinden kaynaklanan bir durum ise, 2017 yılı içerisinde bireylerin kredi sicillerinin temizlenmesi için bir uygulama başlatılacağından kesinlikle haberdar olmalısınız. Şubat aylarında kesinleşmesi gereken bu durum sonucunda, kredi notu düşük olan ve bunun nedeni olarak da yasal takip alan kişiler, bankalarındaki borçlarını ödeyerek, sicillerini temizleyebilecek ve yeni kredi almaya da başlayabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde kredi, kredi notu sorgulama ve yapı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.