Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Bankacılık sektöründe öncü isimlerden bir tanesi olan Yapı Kredi bankası ihtiyaç kredisi ve faiz oranları ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaktayız. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranları, ihtiyaç kredisi başvuru şartları, İhtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kısa vadeli düşük oranlar ile tüketicinin bütçesine uygun ihtiyaçlarını gidermek amacı ile talep edilen kredi birimine denmektedir. Bir çok banka gibi Yapı Kredi bankası da cep telefonu kredisi veya ihtiyaç giderlerinizi karşılayacak kredi, nakit kredi gibi sıfatlamaları ile müşterilerine olanak sağlamakta.

Her ne kadar sistem kapsamında kolay kullanımlı krediler olduğu gözetilse de banka işlemlerinde dikkatimizi çeken ayrıntıda bir çok kişinin kredi borcunu ödeyemediği gözlenmekte.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi için neler gerekli?

  • Gelir belgesi
  • Maaş bordrosu (son 2 ayı yatırılmış olması şartı ile)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopi
  • Vergi levhası (serbest meslek sahipleri için geçerli)
  • Maaş cüzdanı fotokopi (emekliler için)
  • Adınıza ait faturalar (su, elektrik, doğal gaz, telefon vb.)
  • Adres bilgisi (güncel olmak zorunludur)
  • İhtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?
  • Bireysel kredi işlemleri için en düşük limit olarak 1 bin TL tutarında başvuru yapabilmektesiniz. Bunun dışında internet ve cep telefonunuz aracılığı ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır.
  • SMS Başvurusu için:Kredi türü sonrasında TCKN tekrar boşluk Aylık Gelir yazarak 4411’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi hizmet

Yapı Kredi Bankası 1944 yılı itibari ile kurulmuştur. Aktif bir yapılanmaya sahip olarak 1000 tane şube 4000 tane de ATM bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 20 bin çalışana sahip olan Yapı Kredi bankası  portföyünü arttırmaya devam etmektedir.

Yapı kredi ihtiyaç kredisi işlemlerinde en fazla alabileceğiniz kredi tutarı 50 bin TL olmakta. Vade seçenekleri ise en fazla 36 ayla kısıtlı. İhtiyaca yönelik kredi işlemleri olduğundan dolayı en fazla alabileceğiniz miktar bu şekilde sınırlandırılmıştır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelediğimizde kredi payının %1.40 olduğunu gözlemlemekteyiz. Her ne kadar normal şartlara bakıldığında çok alt seviyeli bir kredi faiz oranı olmasa da diğer kredi oranlarına hitafen normal düzeyli kredi oran hesaplamaları arasında yer almaktadır. Kredi işlemlerinizde Findeks adlı kredi notu sorgula işlemini tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi notu sorgulama günümüzde en etnik işlemlerden bir tanesi olup kişinin bankaya gitmeden yapacağı bir kaç işlem sonrasında almak için talepte bulunduğu uygulama yöntemi ile oldukça kolay hale gelmiştir.

İhtiyaç kredisi kapsamında sunulan faiz oranları;

Türkiye İş Bankası: %1.38

Garanti Bankası: % 1.49

Teb Bankası: %1.30

Bank Pozitif: %1.39

Akbank: %1.38

Yapı Kredi:1.40

Enpara: %1.44

Odebank:%1.55 olmakta.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi uygulamasında farklı faiz uygulamaları söz konusu olmaktadır. Öyle ki 3 farklı faiz oranı ile sunulan ihtiyaç kredisi uygulamasında vade ve tutarlarına göre fiyat belirlenmekte.

5000 TL değerinde 24 ay vade seçenekli  Yapı Kredi ihtiyaç kredisi çektiğinizde bu size toplamda 6 bin 146 TL olarak geri dönmekte. Yani 1 146 TL faiz oranı ödemesi ile geri ödeme yapmaktasınız.

10 000 TL 36 ay vade seçeneği ile kredi çekme işleminizi gerçekleştirdiğiniz de ise o vakitte toplan 13 bin 408 TL ödeyerek 3 bin 408 TL geri ödemede bulunmaktasınız.

20 000 TL kredi çekme işleminde ise yine 36 ay seçenekli vade seçeneğini seçtiğinizi varsayalım. Bu seçenekte de size 26 bin 658 TL geri ödemeli olarak 6 bin 658 TL geri ödeme sağlanmakta.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde asgsri ücretliye ev kredisi veren bankalar, en düşük faizli ev kredisi veren bankalar ve Ev Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.