World Kart Limit Artırma

       World Kart Limit Artırma

Yapı Kredi Bankası World kredi kartına sahipseniz limit artırma imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kredi kartı sahipleri yaptığı alışverişlerinden dolayı limitlerini doldurabilmektedir. Daha fazla alışveriş yapabilmek içinse kredi kartlarının limitlerinin artmasını istemektedir. World limit artırma işlemini gerçekleştirerek sizlere kredi kartınızın limitini artırabilirsiniz.

World limit artırma işlemi için öncelikle bankanın şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bankada bulunan yetkililer sizlerden limit artırma için güncel gelir belgenizi istemektedir. Bankaya güncel gelir durumunuzu gösteren belgeyi sunduktan sonra banka değerlendirmeye almaktadır. Bu değerlendirme öncesinde bankaya istediğiniz limiti de belirtebilirsiniz. Banka bu işlem sonrasında incelemede sizin geçmiş ödemelerinizdeki düzen ve istediğiniz limit ile geliriniz incelenmektedir.

Geçmişte ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmişseniz ve geliriniz istediğiniz limite uygunsa büyük ihtimalle banka bu durumu onaylamakta ve World limit artırma işlemini gerçekleştirmektedir. Eğer ödemelerinizde gecikmeler olmuşsa ve gelirinizde istediğiniz limit için düşük kalıyorsa World limit artırma işlemi yapılmayabilir.

World limit artırma işlemini bankanın şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi telefon bankacılığı ve internet bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. World limit artırma talebi vererek bankanın inceleme işlemlerini başlatmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca otomatik limit artırma talimatı da verebilirsiniz. Bu durumda banka sizin harcamalarınızı ve ödeme düzeninizi inceleyerek limitinizi otomatik olarak belirli aralıklarla artırmaktadır. Böylelikle limit artırma işlemi için sizin herhangi bir başvuruda bulunmanıza gereken duyulmadan banka otomatik olarak limitinizi artırmaktadır.

 

Bu makalemde size World Kart Limit Artırma konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Neden Düşer? başlıklı makalemizde kredi notu düşme nedenleri, kredi notu neden düşer ve kredi notum düşük ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir