Yazarkasa Pos Başvurusu
Yazarkasa Pos Başvurusu

Yazarkasa Pos Başvurusu

Yazarkasa Pos Başvurusu

 

Yazarkasa pos nedir?

 

Tek bir cihaz vasıtasıyla hem kredi kartı işlemleri hem de fiş işlemleri yapılabilen bir aygıttır. Eski yazar kasaların yeni yazar kasa pos sistemiyle değiştirilmesi kararı öngörülmüştür. Bu yıla kadar hemen hemen tüm işletmeler eski yazar kasalarını yeni yazar kasa pos cihazlarıyla değiştirmişlerdir. Adından da anlaşılabileceği gibi hem yazar kasa hem de pos cihazlarının gördüğü işlemi görmektedir. Cihaz teknik bilgi ve güvenli donanıma sahiptir. Bu sayede işletmeler tabiri caizse bir taşla iki kuş vurmuş olacaklardır. Hem de güvenlik kontrolleri içermesi bu cihazı daha da kullanılabilir kılmaktadır.

 

 Yazarkasa pos başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

 

Şahıs, vergi levhası, kimlik fotokopisi, işyeri sözleşmesi belgesi veya imzalamalar iş yeri sahibi dışın da bir kişi ile gerçekleştirilmiş olması koşulun da vekâletnameye ihtiyaç duyulmaktadır, kalitesiz işbirliği ile kalitesiz işbirliği sözleşmesine dair gerekli evraklar, ticari sicil gazetesi ya da esnaf kaydı belgesi istenmektedir. Bu belgeler ortak olarak açılmamış işyerlerine dair belgelerden oluşup cihaz başvurusu için temel de aranan evraklardan oluşmaktadır. Diğer şekli de ortak olunarak açılan işyerlerinden istenilecek belgeler ise şöyledir: ticari ortak, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri, kimlik veya kimlik fotokopisi, yetki belgesi yine temel de talep edilecek evrakları oluşturmaktadır.

 

 Hangi durumlar da yazar kasa pos cihazından muaf olunabilir?

 

Eğer işyerleri daha önceden durağan bir pos cihazı almışlar ise bu uygulamaya dahil edilmemektedirler. Tanımlanmış nihai tarihe kadar gezici posların iptal ettirilmesi de yeni dönem yazar kasa pos cihazının kullanılmasına yönelik bir yükümlülük oluşturmamaktadır.

 

 Yazar kasa pos cihazının avantajları nelerdir?

 

Daha önce ki sisteme yönelik olarak iş sahipleri ayrı ayrı hem yazar kasa hem de pos cihazı almak durumun da kalmaktaydılar. Yazar kasa pos cihazının devreye sokulması sayesin de iki ayrı zahmete de işlem kalmamıştır. Pos makinesin de gün sonun da slip alınması gerekmesinin yanın da bir yazar kasalardan fiş alınması gerekmekte idi. Yazar kasa pos cihazı hem slip hem de fiş işlemlerini aynı an da yapabilmesiyle vakit kaybı yaşanmasının önüne geçmektedir. Genel olarak yaza kasa pos zamandan kazanç elde ettirmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Mantar Yetiştiriciliği Kredi Desteği 2016 başlıklı makalemizde bankalar, desteği ve kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*