Ziraat Bankası Eft Ücretleri
Ziraat Bankası Eft Ücretleri

Ziraat Bankası Eft Ücretleri

Ziraat Bankası hesabınızdan yapacağınız eft işlemlerinde Ziraat Bankası eft ücretleri tahsil edilmektedir. Eft ücretleri eft işleminin yapıldığı kanala göre değişiklik göstermektedir. Yazımızın devamında eft ücretleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası eft ücretleri şubeler aracılığı ile eft, telefon bankacılığı ile eft ve internet bankacılığı ile eft işlemlerinde farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız eft işlemlerinde eğer kasadan yaparsanız minimum 40TL hesabınızdan gerçekleştirirseniz minimum 30TL eft işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Eft işlemlerinde göndereceğiniz tutara göre eft ücreti belirlenmektedir. Bu oran kasadan eft işlemlerinde %0,50 hesaptan %0,40 olarak belirlenmektedir. Maksimum ödeyeceğiniz eft ücreti ise 500TL olarak sabitlenmiştir. Ayrıca ATM’lerden yapacağınız eft işlemlerin de 6,50TL işlem ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası telefon bankacılığı aracılığı ile de eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon bankacılığı aracılığı ile yapacağınız eft işlemlerin işlem ücreti ödenmemektedir.Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri için tıklayınız.

Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığı ile eft yaptığınızda banka işlem ücreti tahsil etmektedir.

İnternet bankacılığı ile yapacağınız her eft işlemi için 2TL eft işlem ücreti tahsil edilmektedir. Bu tutar yapacağınız her işlemde tahsil edilmektedir.

İnternet bankacılığı ile eft işlemi tüzel kişiler yapıyorsa yapacakları eft tutarına göre işlem masrafları belirlenmektedir. İşlem ücretleri 1,50TL ve 10TL arasında değişmektedir. Bu tür işlemlerde maksimum 10TL işlem ücreti tahsil edilmektedir.

Buradan anlaşıldığı gibi işlemlerinizi şube dışında gerçekleştirdiğinizde daha az eft işlem ücreti ödemiş olmaktasınız.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Eft Ücretleri başlıklı makalemizde Yapı Kredi bankası para gönderme ücreti, Yapı Kredi eft ücretleri ve Yapı Kredi eft ücretleri ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*