10 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

Her geçen gün pahalı bir hale gelen yaşam şartlarına daha fazla dayanamayıp, yeni bir iş kurmak isteyen kişilerin sayısı, oldukça fazladır. Fakat, yeni bir işe atılmak için ortaya konulacak sermaye, ne yazık ki 10 bin lirayı geçmemektedir. Bu tutar, büyük gelirler elde edilecek bir iş kurulumuna yetmese de, birçok farklı sektörde girişimcilik yapılabilecek yeterliliktedir. Bundan dolayı, bu yazımızda 10 bin TL ile ne iş yapılır konusunda, merak edilen tüm sektörler ve getirileri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

10 bin TL ile ne iş yapılır konusunda, kolay bir şekilde büyümenizi sağlayacak, çok derin yönetim tecrübesi istemeyen ve toplumun her kesimine hitap edeceğiniz işleri, şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Eğer bulunduğunuz bölgede, toplu bir şekilde tekstil ürünleri alabileceğiniz bir fabrika bulunuyorsa çok şanslısınız. Buralara giderek, kış aylarında satabileceğiniz kalın çoraplar alabilir, yakın çevrenizden başlayarak satabilirsiniz. Eğer, biraz daha yüksek oynamak istiyorsanız, bunları pazarda satabilirsiniz. Bunun için resmi belgeniz olması gerektiğini kesinlikle unutmayın.
  • AVM’lerde, işletme yerini ücretsiz veren, sizden yalnızca satacağınız ürünleri almanızı talep eden kişiler olabilir. Bunlar genellikle AVM giriş veya çıkışlarında, sıcak ve soğuk içecek satılan alanlardır. Eğer bu şekilde bir girişimde bulunabilirseniz, yatırım tutarını neredeyse bir ayda çıkarabileceğinizi bilmelisiniz.
  • Son dönemin en popüler girişimlerinden olan çiğ köfte sektörüne atılabilirsiniz. Bayilik usulü ile bu sektöre girmeniz için 10 bin lira yeterli olacaktır. Bayilik aldığınız firma, neredeyse bir hafta kadar satabileceğiniz çiğ köfteyi, ilk etapta ücretsiz verecektir.
  • Her ne kadar mahalle bakkallarına ilgi azalmış gibi görünse de, iyi hizmet verebileceğiniz bir büfe ya da bakkal açabilirsiniz.
  • 10 bin TL ile ne iş yapılır konusunda araştırma yapanlar, eğer risk almayı seviyorlarsa, kesinlikle ticaret yapabilirler. İnternet üzerinden birbirinden farklı platformu kullanarak teknoloji ürünleri satın alabilir, çok ucuza satın aldığınız ürünleri, çok iyi karlar ile satışa çıkarabilirsiniz. Bu yol ile kendisine ait bir mağaza açan kişilerin sayısı, neredeyse ülkemizdeki girişimciler ile aynıdır.

Sizler de bu beş adım ile, hayallerinize sizi ulaştıracak mesleği bulabilir, gelir düzeyinizi de arttırma şansını yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Yılbaşı Kredisi başlıklı makalemizde İş Bankası Yılbaşı Kredisi Başvurusu, İş Bankası Yılbaşı Kredisi Faiz Oranları ve İş Bankası Yılbaşı Kredisi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.