Akbank Bireysel İşyeri Kredisi

Akbank bireysel işyeri kredisi işyerinizin yaşına bakmaksızın yapı kullanım izin belgesi yani iskanı bulunan, her türlü işyeri alımınızda kullandırılan kredidir. Yatırım amaçlı olarak ofis, büro, dükkan, mağaza, muayene gibi almak istediğiniz işyerine sahip olmanız amacıyla banka tarafından verilen kredidir. Gerçek kişiler işyeri kredisinden faydalanabilirken, tüzel kişiler yani firmalar yalnızca işyeri kredisinden faydalanabilmektedir. Bu kredi ile tüzel kişilerin satın alacağı konutlar da işyeri kapsamında değerlendirilmektedir. Bu kredinin avantajları ise; krediyi TL ve dövize endeksli olarak kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. TL ve dövize endeksli kredilerde vade süresi minimum 3 ay ve maksimum 60 aydır. Krediyi eşit taksitler halinde veya artan oranlı ödeme şeklinde şeklin de geri ödeyebilme imkanınız bulunmaktadır.

Akbank bireysel işyeri kredisi alabilmeniz için şartlar; belirli ve düzenli geliriniz olması gerekmektedir. İstihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılmaktadır. Bu krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır. İşyerinize ayrıca sigorta yaptırılır. Ayrıca aldığınız işyeri ipotek olarak kullandırılmaktadır.

Almak istediğiniz işyerinin tapu fotokopisi ile birlikte bankanın şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Kredi müracaatınızı yaptıktan sonra krediler bölümü tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Kredi değerlendirmeniz yapıldıktan sonra gerekli belgeler ile müracaatınız tamamlanmaktadır. Uygun görülmesi durumunda ipotek işlemleri yapılmaktadır. Bu işlem bittikten sonra kredi tahsisiniz gerçekleştirilmiş oluyor. Böylelikle istediğiniz vade ve taksit seçenekleri ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle istediğiniz işyerine sahip olmuş olursunuz.

Bu makalemde sizlere Akbank Bireysel İşyeri Kredisi konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.