Banka Müdürleri Maaşları Ne Kadar?

Banka Müdürleri Maaşları Ne Kadar?

Türkiye genelinde hizmet veren banka sayısı oldukça fazla olurken, her bankanın genel müdürleri ve şube müdürleri ile birlikte yüksek bir personel sayısına ulaşılmaktadır. Peki, banka müdürleri maaşları ne kadar? İşte en çok merak edilen o sorunun yanıtı.

Bankalar, bankadaki tüm sermayeyi, çeşitli yatırımlarla değerlendirerek kar elde etmekte ve bir anlamda para işletmektedir. Bu bakımdan yapılan işlemlerde yüksek meblağlar söz konusudur. İşin riski de bu nedenle büyüktür. Bankalarda görevlendirilen şube müdürleri ve genel müdürler ile birlikte genel bir strateji üzerine işlemler sürdürülmektedir. Banka konusunda en çok merak edilen detaylardan birisi banka müdürlerinin ne kadar maaş aldığıdır. Bankalarda da alt üst sistemi olduğu gibi farklı kademelerde görevlendirilen müdürler ve yetkili kişiler bulunmaktadır

Banka Şube Müdür Maaşı Ne Kadar?

Bankaların Türkiye genelinde açtığı şubelerin her birinde şube müdürü görevlendirilirken, şube müdürlerine de maaş olarak 7 bin TL ile 14 bin TL arasında değişen bir maaş verilmektedir. Bu bakımdan şube müdürlerinin aldığı ücretler de Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir.

Banka Genel Müdürü Maaşı Ne Kadar?

2016 yılı itibari ile banka müdürlerinin aldığı maaş 800 bin ile 1 milyon TL arasında değişmektedir. Genel müdür yardımcıları da yüksek maaş alırken, maaşları 450 bin TL ile 750 bin TL arasında değişmektedir. Bankada üst kademelerde görev alan kişilerin de maaşları yüksektir.

Bankada Çalışan Kişilerin Maaşları Ne Kadar?

Stajyer Maaşı: 803 TL

Şubeye Yeni Giren Maaşı: 1000 – 1500 TL

Gişe Yetkilisi Memuru Maaşı: 1000 – 1500 TL

Müşteri Hizmetleri Uzmanı Maaşı: 2000 – 3000 TL

Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Maaşı: 4000 – 4500 TL

Şube Müdürü Maaşı: 7000 – 14000 TL

Müfettiş Maaşı: 25000 – 4000 TL

Bölüm Direktörü Maaşı: 200.000 – 700.000 TL

Tüm bu bilgiler doğrultusunda banka çalışanlarının ne kadar maaş aldığı 2016 yılı itibari ile net bir şekilde belirlenmiştir. Bu kademelerde çalışan kişilerin bu belirtilen aralıklarda maaş ödemesi yapılacaktır. Özel anlaşmalar ya da farklı görevlendirilmelerde istisnalar görülebilir. Fakat genel itibari ile kişilere verilecek maaşlar belirtildiği gibidir.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*