Bireysel Krediler İzleme ve Tasfiye/ Tahsilat Yetkilisi
Bireysel Krediler İzleme ve Tasfiye/ Tahsilat Yetkilisi

Bireysel Krediler İzleme ve Tasfiye/ Tahsilat Yetkilisi

Bankalar artık kredilere o kadar çok önem vermektedirler ki; bireysel krediler izleme ve tasfiye/ tahsilat yetkilisi görevlendirmeye başladılar. Bu kişiler telefonda bireysel kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarının tahsilatlarını gerçekleştirmektir. Bu görüşmeler neticesinde risk analizlerini göz önüne alarak ayarlama yapmaktadır.

Genel olarak bu kişiler şubelerden çok merkezler de çalışmaktadırlar. Tüketicilerin geçen kredileri hakkında bilgi vererek yasal takip hesaplarına aktarılmadan tahsilatların yapılmasını sağlamaktadır. Telefonda arama yaptıklarından ilgililerden taahhüt olarak gerekli tarihlerde yapılacak olan ödeme dengelerini saplamaktadırlar.

Bankalar bireysel krediler ve tasfiye /tahsilat yetkilisi olarak çalışacak olan kişilerden ufak tefek farklılıklar olsa da genelde aynı özelliklerde olan kişileri istemektedirler. Genellikle istenen şartlar 2 yıllık önlisans mezunu,  telefonda tahsilat yapma konularında deneyimli, takım çalışmalarına yatkın olan, ikna kabiliyeti yüksek, hedef odaklı çalışabilen, yoğun çalışma tempolarına ayak uydurabilen, akıcı ve düzgün diksiyona sahip olan, bilgisayar kullanmaya hakim kişilerden tercih edilmektedirler.

Bu işte çalışmak isteyenler için şartları uygun olanlar bankaların ilanlarından müracaat etme imkanlarına sahiptir. Bu iş imkanı yeni olarak yayılmaya başladığından çoğu kişi karşı telefonlara karşılaşsalar da bilmemektedirler. Birde bankalar hem kredi verip hem de tahsilat işlemleri için aynı kişilerin uğraşmasının zorluğunu kavramışlardır. Kredi kartı ve kredi taleplerinin yoğunlundan aynı zamanda tahsilat işlemlerine bakmaları zor olmaktadır. Bu kişiler ile işlerin hafiflenmesinin yanında tahsilat zamanları da rahatlıkla takip edilmektedir.

 

Bu makalemde sizlere Bireysel Krediler İzleme ve Tasfiye/ Tahsilat Yetkilisi konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan 2016 Kredi Faizleri başlıklı makalemizde 2016 Kredi Faizleri, faiz oranları ve kur değişimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*