Borç Transfer Kredisi

Borç Transfer (borç kapatma) Kredisi Veren 5 banka Önerisi

Bilindiği üzere, bankalar bize kredi verdikleri zaman hem geriye kredi faizi ile birlikte alırlar hem de geciken ödemeler için ayrıca ekstra faiz uygularlar. Bu faiz gelirlerinin yanı sıra aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta, vs gibi kalemlerden de ayrıca kâr ederler. Dolayısıyla kredi konusunda müşteri kapma yarışı konusundaki rekabet bankalar arasında çok hareketlidir. Sürekli yeni bir şeyler bulup, müşteriyi kapma hedefi vardır. Yakın zaman önce bankaların kredi kampanyaları kapsamında ortaya attığı yeni bir konu da; borç transferi meselesidir. Şimdi sizlere bu borç transferi olayından biraz bahsederek; borç transfer (borç kapatma) kredisi veren 5 banka önerisi yapmaya çalışacağız.

Borç Transfer Kredisi

Borç Transferi ve Borç Kapatma Kredisi Nedir

Herhangi bir bankaya karşı olan borçlarınızın; anlaşacağınız yeni bir bankaya aktarılması olayına borç transferi denilmektedir. İşte bu borcun transfer edilebilmesi için yeni bankanın verdiği krediye de borç transferi kredisi ya da borç kapatma kredisi adı verilmektedir. Bu kredide; borcu transfer edeceğiniz banka size kredi verecek, parayı karşı bankaya gönderecek ve borcun kapatılmasını sağlayacaktır. Böylelikle artık borcunuz yeni bankanıza olacaktır. Ödemeleriniz de artık bu yeni bankanıza yapılacaktır. Bu konuda tüketicilerin yanlış bildiği bir husus ise elden para verildiğidir.

Borç Transferinde Elden Para Verilmez

Borç transferi yapmak isteyen tüketiciler; gidip bankalara başvurup olumlu cevap aldıklarında ve borç transferi kredileri onaylandığında; banka bu kişilere herhangi bir elden para vermeyecektir. Bu parayı önce kişinin hesabına yatıracak. Daha sonrasında da bloke koyacaktır. Karşı bankadan borç miktarı öğrenilecek ve bu borca göre hesapta bulunan paradan, borcun kapanması için gerekli olan miktar gönderilecektir. Bu işlemin tamamlanması ile birlikte hesapta bulunan para üzerindeki bloke de kalkmış olacaktır. Böylelikle artık borç transferi tamamlanmıştır.

Hangi Bankalar Borç Transferi İçin Kredi Veriyor

Genel itibariyle çoğu bankanın bunu verdiğini bilmekteyiz. Şimdi sizlere en cazip teklifleri olan 5 bankanın 10 bin TL ‘lik bir borç tranferi kredisi için 48 ay vadeli tekliflerini paylaşalım.

T.C. Ziraat Bankası

Faiz oranı % 1,11 olurken, aylık taksitler 283 TL ‘ye denk gelecektir. Toplam geri ödeme tutarı ise; 13 bin 649 TL olacaktır. Dosya masrafı 50 TL alınıyor.

ING Bank

Kişiye özel kredi notu uygulamasına göre; kredi notu 1850 ve daha üzerinde olanlar için faiz oranı % 1,09 olup, bu kredide aylık taksitler 281 TL ‘ye denk gelecektir. Toplam geri ödeme tutarı ise; 13 bin 578 TL olacaktır. Dosya masrafı 50 TL alınıyor.

Vakıfbank

Faiz oranı % 1,20 olup, aylık ödemeler 290 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarı 13 bin 970 TL olacaktır. Dosya masrafı 50 TL alınıyor.

Halk Bankası

Faiz oranı % 1,20 olup, aylık ödemelere baktığımızda 290 TL olduğu görülecektir. Toplam geri ödeme miktarı 13 bin 920 TL olacaktır. Bu kredide herhangi bir dosya masrafı alınmıyor.

QNB Finansbank

Faiz oranı % 1,21 ‘dir. Aylık taksitler ise 290 TL ‘dir. Kredi dosya masrafı 50 TL olup, toplam geri ödeme 14 bin 006 TL ‘dir.

Bir önceki yazımız olan 50 Bin TL Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde 50bin kosgep, kosgeb kredisi ve sıfır faizli kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments Posted

  1. BABAM EMEKLİ 2 KREDİSİ VAR 7 KREDİ KARTI VAR 10.000 TL EL BORCU VAR BUNLARI KAPATMAK İSTİYORUZ BANKLAR ÖDEMELİ GEÇİKMELİ OLDUĞU İÇİN KREDİ VERMİYOR ACİL BİZE YARDIMCI OLABİLECEK BİR ŞEY VARSA E-MAİL ATSIN BANA

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*