Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından verilen kredilerde genelde dosya masrafsız kredi veren bankalar aranır. Peki, hangi bankalardan alınan kredilerde dosya masrafı alınmaz?

Bankadan alınacak kredilerde kişilerin kredi ücretinin içerisinden dosya masrafı ödemesi gerekmektedir. Dosya masrafı başta olmak üzere kişilerin ödeyeceği tüm ek ücret ve masraflar krediden alınmaktadır. Bu bakımdan kişiler 10 bin TL’lik bir kredi çekecekse net olarak 10 bin TL verilmez. Bu ödemeden kesintiler yapıldıktan sonra kalan miktar kişilere verilmektedir. Üstelik bu konuda yapılan tüm işlemler resmi ve mevzuatlara uygundur. Kişiler kredi başvurusu yaptığı sırada masrafların ne kadar olacağı, masrafların krediden çekileceğini onaylar ve tüm imzalar atıldıktan sonra bu ek işlemlere geçilir. Peki, dosya masrafı olmayan krediler var mı?

Dosya Masrafsız Kredi Seçenekleri

Dosya masrafının alınmadığı bir kredi türünden söz etmek mümkün değildir. Öyle ki dosya masrafının olmadığı belirtilen kredilerin faiz oranları ile oynamalar yapılarak daha yüksek faiz oranlarından kişilerin kredi alması sağlanır. Bu bakımdan kişilerin bu tür kredilerde her ne kadar dosya masrafı ödemediği belirtilse de ödenen ek ücretler dosya masraflarından çok daha fazladır.

Dosya masrafsız kredi türlerinde bu nedenle faiz oranlarına dikkat edilmelidir. Faiz oranlarının da normal olması ve dosya masraflarının farklı bir ad ile kesinlikle alınmamasıdır. Eğer bu şartları sağlayan bir kredi imkanı sunulursa, kişiler gerçek anlamda dosya masrafının alınmadığı bir kredi imkanından yararlanmış olacaktır.

Hangi Bankalar Dosya Masrafsız Kredi Verir?

Bugüne kadar yapılan çeşitli kampanyalar dahilinde dosya masrafsız kredi veren bankalar şöyledir;

  • Yapı Kredi Bankası
  • HSBC
  • Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Garanti Bankası

Kredi başvuru sırasında dosya masrafı istemediğinizi belirterek bu doğrultuda işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Dosya masrafı ödemek istemeyen kişilerin dikkat edeceği bir detay daha vardır. Öyle ki dosya masrafı alınmayan krediler genelde ihtiyaç kredileridir ve bu nedene kişilerin araç ya da konut kredilerinde mutlaka masrafları ödemesi gerekecektir. Bu iki kredi için farklı bir seçenek bulunmamaktadır.

Kredi alınması sırasında dosya masrafının alınması kişilerin daha az bir miktar almansa neden olacağı için sıkıntı yaratabilir. Fakat güncel mevzuatlara göre sistemin işleyişi bu şekildedir ve yapılabilecek çok farklı bir seçenek yoktur. Buna rağmen kişilerin çeşitli yöntemler doğrultusunda uygun faiz oranları ile kredi alabilmesi mümkündür. bu açıdan kişilerin kredi alırken kriterler arasında dosya masrafı olmamalıdır. Dosya masraf ücretleri düşüktür. Bu bakımdan kredi miktarının daha çok etkileyecek olan kredi faiz oranlarına dikkat edilmelidir. Bu oranların düşük olması daha az faiz ödemenizi sağlar. Bu sayede dosya masrafından kısmak yerine daha fazla bir miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Belirtilen bilgileri göz önünde bulundurarak yapacağınız başvurular sayesinde mevcut şartlardaki en iyi krediyi almanız söz konusu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*