Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de hizmet veren bankalar sayesinde kişiler kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. En çok merak edilen noktalar arasında ise faizsiz kredi veren bankaların hangileri olduğu yer alır.

Türkiye’de Kredi Hizmetleri

Türkiye’deki bankalar tarafından sağlanan krediler ev, araç ve ihtiyaç gibi farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulmuştur. Bu ihtiyaçlara yönelik kişiler tarafından bankalara yapılacak müracaatlar sonrasında herhangi bir sorun yaşanmadan kişilere kredi sağlanabilecektir. Kredi başvurularında dikkat edilecek bazı detaylar vardır. Kişilerin kredisinin onaylanabilmesi adına kredi türüne yönelik sunulan kriterler sağlanmalıdır. Bunların en başında ise tüm kredilerde ortak bir şekilde kredi notu önemlidir.

Kredi Çekme Kriterleri

Kişilerin kredi çekebilmesi adına kredi notunun belirlenen seviyelerde olması gerekir. Aksi halde yapılan başvuru olumlu karşılanmayacaktır. Fakat kredi notu uygun olan kişiler kredi almak adına büyük bir avantaj sağlar. Kredi alacak kişilerin alacağı krediler faizli bir şekilde verilmektedir. Bu nedenle kişilerin alacağı kredinin çok daha üzerinde bir miktarı geri ödemesi gerekecektir. Kredi başvurusu ve sonrasında yapılacak tüm işlemlerden bu konudaki detaylar kişilerle paylaşılır. Ne kadar kredi çekildiği ve ne kadar geri ödemenin yapılacağı net bir şekilde öğrenilmekte ve böylece tüm şartlar açık olarak kişilerin kredi ihtiyaçlarının sağlanması mümkün hale gelmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Faizsiz kredi veren bankalar noktasında ise kişilerin herhangi bir seçeneği bulunmamaktadır. Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar sağlayacakları krediler için faiz şartını öne koşmaktadır ve bu bakımdan faizsiz kredi alınması mümkün değildir. Faizsiz kredi için tek seçenek düşük kredi faiz oranları ile kredi almaktır. Bu bakımdan kredi alınmadan önce faiz oranları incelenmeli ve en düşük faiz oranlarını uygulayacak bankalar tercih edilmelidir. Böylece kişiler çekecekleri krediler için çok daha düşük bir ücret ödeyerek avantajlı bir şekilde kredi ihtiyacı karşılayabilecektir.

Kredi için faizsiz seçenek arayan kişilerin BU bakımdan herhangi bir seçeneği yoktur. Fakat bankalar tarafından sunulan hizmetler doğrultusunda hangi bankanın hangi kredi için ne kadarlık bir faiz oranı uyguladığını öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sitelerine giriş yapmanız ve güncel faiz oranlarına göz atmamız gerekir. Böylece hem kredi şartları hem de faiz oranları ile ilgili bilgi alarak kredi konusundaki ihtiyacınızı çok kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Faizsiz kredi herhangi bir şekilde imkanı olmadığından dolayı sadece devlet tarafından belirli dönemlerde yapılacak düzenlemeler ile mümkün olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.