Vadesiz Hesap Açma

Vadesiz Hesap Açma

Vadesiz hesap tüm bankalar tarafından sunulan ortak hizmetlerden bir tanesidir. Kişilerin paralarını yatırabileceği ve çeşitli şekillerde harcama yapabileceği türden olan vadesiz hesap kişilerin bankacılık işlemleri ve kart ile yapacağı ödemelerde büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Vadesiz hesap açmak isteyen kişilerin 18 yaşını geçmesi yeterli olmaktadır ve vadesiz hesap açın için herhangi bir kriter aranmaz. Bu bakımdan kişilerin kredi notu gibi detaylara takılmadan vadesiz hesap hizmetinden yararlanabilmesi mümkündür. Vadesiz hesap açtırmak isteyen kişilerin yapacakları başvuru çok kısa süre içerisinde sonuçlanacak, hesabın bilgileri kişilere iletilecektir. Aynı zamanda vadesiz hesap için kullanılabilen bir banka kartı da kişilere temin edilmektedir.

Vadesiz Hesap Açma Ücretli Mi?

Vadesiz hesap ücretsiz olsa da hesap işletim ücreti ya da kart ücreti gibi farklı ücretler alınabilir ve bu konuda bankalara göre farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Vadesiz hesap açılması özellikle işlemlerini internet üzerinden yapmak isteyen yada nakit para yerine kart üzerinden alışverişlerini yapmak isteyen kişiler için idealdir. Vadesiz hesabı açılan kişiler bu hesabında para bulundurması ile birlikte kart üzerinden limit dahilinde istenilen yerde harcama yapılabilmektedir. Bu bakımdan vadesiz hesap büyük bir kolaylık sağlar ve kişilerin yanında nakit olmasa dahi harcamalarını gerçekleştirilebilir.

Vadesiz hesap açma işlemlerinde kişilerin aynı zamanda online bankacılık hizmetlerinden yararlanması mümkün olacaktır. Bankaların online bankacılık sistemlerine vadesiz hesap açıldıktan sonra üyelik alınması yeterli olmaktadır. Açılan üyelik ile birlikte hesap kontrolü ve yeni hesap üzerinden çeşitli işlemlerin yapılması mümkün olacaktır. Bu açıdan bakıldığında internet bankacılığı ile yapılabilecek tüm işlemlerde yine vadesiz hesap açılması ile birlikte mümkün olmaktadır.

Vadesiz hesap işlemlerinde kişilerin özellikle tercih ettiği bir banka varsa bu banka tarafından sunulan hizmetler için incelemelerin yapılması gerekir. Böylece ek bir ücret alınıp alınmayacağı ya da sunulan vadesiz hesap ile birlikte hangi şartların kabul edileceği detaylı bir şekilde öğrenilmektedir. Vadesiz hesap ile birlikte kişilere verilen kart pek çok farklı avantaj sağlayabilmektedir. Bankalar tarafından düzenlenen kampanya dahilinde kişilerin anlaşmalı yerlerden yapacağı alışverişlerde kart puanı kazanabilmesi ya da farklı kampanyalar dahilinde daha uygun ve indirimli bir şekilde alışveriş yapabilmesi mümkün olmaktadır. Kuşkusuz tüm bu işlemler yine bankadan bankaya değişiklik göstermektedir ve kişilerin kampanya takibi yapması, bu doğrultuda banka seçimini de belirlemesi gerekir.

Vadesiz hesapta herhangi bir faiz işlemi uygulanmaz. Bu bakımdan hesaptaki miktarda hiçbir zaman değişme yaşanmaz. Kişiler para ekleme ya da çekme işlemleriyle birlikte hesapta değişiklik yaratabilmektedir. Fakat bunun dışında hiçbir zaman herhangi bir değişikliğin olabilmesi mümkün olmayacaktır.

Vadesiz hesap açma işlemleri tamamlandıktan sonra kişilere para gönderme ve alma imkanı vardır. Hesaba ait şube numarası, hesap numarası ve IBAN numarası belirleneceğinden dolayı kişiler para almak için bu bilgileri karşı tarafa göndererek hesaba para gönderilmesini sağlayabilmektedir. Bu açıdan vadesiz hesap açılması ile birlikte hesap üzerinden EFT ve havale işlemlerine de başlanabilir. Aynı şekilde kişiler para göndermesi gerektiği durumlarda da gönderilecek hesabın bilgilerini öğrenilmesinin ardından vadesiz hesap üzerinden para gönderimi yapılabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında kişilerin kurumlarda yapacağı ödemeler, fatura ödemesi gibi ek ödemeler ya da para transferini yapabilmesi adına vadesiz hesap kolaylık sağlar ve bankalardan vadesiz hesap istenildiğinde açılabilir.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*