KOBİ Kredileri En Uygun
KOBİ Kredileri En Uygun

KOBİ Kredisinin Avantajları

KOBİ şuanda ülkemizdeki firmaların %99’unu kapsamaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin kısaltılmış halidir. Yıllık olarak 250 kişiden az işçi çalıştırmakta olan ve mali bütçesi de 40 milyon TL aşmayan küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. KOBİ kredileri de bir o kadar işletmelerin yatırımları ve büyümeleri açısından yardımcı olmaktadır. KOBİ kredisinin avantajları çok olduğundan dolayı birçok işletme KOBİ’yi uygun hale getirmiştir. KOBİ kredisi sadece üretim sektörüne destek vermekte idi. Şuanda bunda bir değişiklik oldu ve aynı zamanda da hizmet sektörünü de kapsamaya başlamıştır. KOBİ’ye verilen hibeler daha fazla dikkat çekmeye başladı ve firmalar bu hibelerden yararlanmak için uğraşmaktadırlar. KOBİ’ler sektörde belli sınıflara ayrılmışlardır. Sınıflara ayrılmasının nedeni ise ölçeğine göre hibe verilmesi ve de buna bağlı olarak destekleme sağlanmasıdır. Özelleştirmelerle beraber artık her türlü iş alanında devlet desteklemelerini KOBİ aracılığı ile yapmaya başlamıştır. Dünya piyasasında daha iyi bir rekabet yapılması için devletler özel sektörü daha fazla desteklemeye başlamıştır. Ne kadar özel sektöre devlet desteği verilirse rekabette o kadar fazla olarak artmaktadır. Bu da ülke gelirinin artması ve ekonominin olumlu bir şekilde etkilenmesine neden olmaktadır. KOBİ’lere verilen desteklemeler ve hibeler yeni rekabet sektörlerinin de oluşmasına yardımcı olmaktadır. Projeleri olup da yatırım yapamayanlar TÜBİTAK kurumundan onay alan projeleri ile KOBİ’nin de desteği sayesinde hayallerini gerçekleştirme imkanı da bulmaktadır.

 

Bu makalemde sizlere KOBİ Kredisinin Avantajları konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Arttırma başlıklı makalemizde hesap kesim tarihi, kredi kartına ait borcu ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*