Kredi Kartı Nasıl Alınır?
Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bankalar müşterilerine bir çok imkan sunmaktadır.

Sunulan bu imkanlar sayesinde müşteriler alışverişlerinde bir çok kolaylıktan yararlanabilmektedir. Kredi kartı da bankaların sunduğu ürünlerden biridir. Bu yazımızda kredi kartı nasıl alınır konusunda gerekli bilgileri sunacağız.

Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankayı seçtikten sonra kredi kartını alabilmek için kredi kartı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Kredi kartı başvurusu yapmak içinde bankanın şubesine gidebilirsiniz. Banka şubesinde yetkili personel sizlerden kredi kartı başvuru formu doldurmanızı isteyecektir. Burada gerekli bilgileri belirttikten sonra ayrıca bankaya gerekli evrakları sunmanız gerekmektedir. Bu evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgesidir. Bu belgeleri sunduktan sonra banka kredi notu ve gelir incelemelerinizi yapacak ve kredi kartı başvuru sonucunuzu sizlere bildirecektir.

Kredi kartı başvurusunu internet ve telefon bankacılığı aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu başvurularda da banka aynı incelemeleri yapacaktır. Banka başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırdığında ise kredi kartı basım işlemleri gerçekleştirilecektir. Banka sizlerden kredi kartınızın adresinize mi yoksa bankanın şubesine mi gelmesini istediğinizi soracak ve cevabınıza göre işlemleri başlatacaktır. Genel olarak bankalar kredi kartını ulaştırmak için bir hafta veya on gün içerisinde bir çalışma yapmaktadır. Kredi kartının basımı ve ulaşması bu süreleri bulabilmektedir. Kredi kartı sizlere ulaştıktan sonra kartınıza şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifre belirleme işlemlerinden sonra kredi kartınıza belirlenen limit doğrultusunda harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Kredi kartı Nasıl Alınır? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde world kart başvuru sonucu, yapı kredi kart başvurusu sonucu öğrenme ve yapı kredi kkart başvuru sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*