Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar
Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar

Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar

Bankalar müşterilerine kredi kartı alanında bir çok imkan sunmaktadır. Bu imkanlardan biri de ek karttır. Bu yazımızda en kart nedir ve kredi karıyla ek kart arasındaki farklar nelerdir inceleyebilirsiniz.

Bankalar kredi kartı sahiplerinin yakınlarına da kredi kartı kullandırabilmek için ek kart imkanı sunmaktadır.

Ek kart asıl karta bağlı ve asıl kartın limitini kullanan bir kredi kartıdır. Örnek olarak eşinize yeni bir kredi kartı başvurusu yapmak yerine kendi kredi kartınızın limitinden kullanabilmesi için ek kart başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuruda bankalar herhangi bir şekilde inceleme yapmamaktadır. Genel olarak on gün içerisinde kredi kartı basılmakta ve sizlere iletilmektedir. Ek kart sizlere ulaştıktan sonra şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifre belirleme işlemleri sonrasında ise kredi kartını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ek kart asıl kartın limitinden alışveriş yapmaktadır.

Ek kart ve kredi kartı arasındaki fark ise sadece limitin ortak olmasıdır. Ek kart kullanıcıları bankanın sunduğu bütün imkanlardan yararlanabilmektedir. Ek kart sahibi kredi kartında kendi adı ve soy adı yazmaktadır. Ayrıca kredi kartı numarası güvenlik kodu da farklı olmaktadır. Ek karttan yapılan harcamalar ekstre kesim tarihinde asıl kartın ekstresine yansımakta ve asıl kart sahibi borcun hepsini ödemek zorundadır. Böylelikle tek bir limit üzerinden iki kişinin alışveriş yapma imkanı sunulmaktadır. Sizlerde ek kart başvurusu yaparak yakınlarınıza kredi kartı sağlayabilirsiniz.

Bu makalemde size Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde world kart başvuru sonucu, yapı kredi kart başvurusu sonucu öğrenme ve yapı kredi kkart başvuru sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*