Kredi notum Kaç Ayda Yükselir?
Kredi notum Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notum Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notum Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notunuz bankaların kredili ürünlerinden yararlanamayacak kadar düşmüşse kredi notu yükseltme çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin ise kredi notum kaç ayda yükselir sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu yazımızda bu sorunun cevabını  bulabilirsiniz.

Kredi notunun düşmesine en büyük etken zamanında ödenmeyen banka borçlarıdır.

Bu durumda öncelikle gecikmede olan bütün borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Gecikmeden olan tek bir ürün bile kredi  notunuzun yükselmesini engelleyecektir. Kredi notunuzu yükselmek için borçlarınızı ödedikten sonra kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Kredi notu raporları borçlarınızı vade günlerinde güncellenmektedir.

Örnek olarak her ayın 15’inde ödemelerinizi gerçekleştiriyorsanız kredi notu sistemi bu tarihte göstermiş olduğunu davranışa göre kredi notunuzu şekillendirmektedir. Eğer bu tarihte borcunuzu eksiksiz bir şekilde öderseniz kredi notunuz yükseliş gösterecektir. Tam tersi borcunuzu ödemezseniz düşük gösterecektir. Bu nedenle gecikmede olan borçlarınızı kapattıktan sonra en az 3 ay borçlarınızı tam ve zamanında ödemeniz gerekmektedir. 3 ay sonrasında göstermiş olduğunuz bu olumlu davranış ile kredi notunuz yükseliş gösterecektir.

Kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesi için kredi başvurusu yapmamanız önemlidir.

Bankalara otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı vermeniz ve bu faturaların zamanında ödenmesini sağlamanız önemlidir. Bu çalışmalar sonrasında 6 ay düzenli bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirdiğinizde kredi notunuz oldukça yüksek bir seviyeye gelecektir. Bu sayede yüksek kredi notu ile bankaların kredili ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Bu makalemde size Kredi notum Kaç Ayda Yükselir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde world kart başvuru sonucu, yapı kredi kart başvurusu sonucu öğrenme ve yapı kredi kkart başvuru sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*