Kredi Notu Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016
Kredi Notu Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016

Kredi Notu Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2017 (600+Yorum)

Bankalara olan borçlarından dolayı kredi sicili kara listeye düşen kişiler kredi sicil affı resmi gazetede yayınlandı. Ancak bankaların bu yasaya uymaları tamamen kendi insiyatiflerine bırakıldı.

Güncelleme: Bugünlerde tasarı kanunlaşma aşamasında . Yakın bir tarihte net olarak bütün ayrıntılarını sizlerle paylaşacağım. İlk olarak öğrenebildiğim çıkacak olan yasa Esnaf-Bireysel olarak ayrılmayacak. Komple bir sicil affı söz konusu. Borcunu ödemiş olup kara listeden çıkmayı bekleyenler beklemelerine gerek kalmadan direk olarak kara listeden düşürülecekler. Hala mevcut borcu olanlara ödeme süresi verilerek borcun kapanması durumunda kara listeden düşümleri sağlanacak. Yaklaşık olarak 1 yıldır çıkmasını öngördüğüm  Kredi Sicil Affı nihayet çıkıyor.

Kredi sicil affının ne olduğunu bilmek için öncelikle hangi durumlarda sicilimiz bozulur onu öğrenmemiz lazım. Merkez bankası ve KKB kayıtlarında her kişinin kredi notu tutulmaktadır. Kredi notu son 5 yıla ait kredili ürünlerinizde gecikme olduğunda düşmekte, zamanında ödemelerde yükselmektedir.

Bu yazımızda kredi sicil affının ne zaman çıkabileceği konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bilindiği gibi bankalara olan borçlarınızı 90 gün boyunca ödemediğinizde banka borcunuzu yasal yollarla almak istemektedir. Bunun için görevlendirilen avukatlar bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu sürecin başlaması kara listeye girdiğiniz anlamına gelmektedir. Kara listeye girdiğinizde ise en az 5 yıl boyunca bankalardan herhangi bir şekilde kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı başvurusunda bulunamazsınız. Bankalardan tekrardan başvurular ile hizmet almak için 5 yıl beklemeniz gerekmektedir. 5 yıl sonrasında kredi notunuz sıfırlanmaktadır.Kara listeye nasıl ve neden girilir konusundaki makalemiz için lütfen tıklayınız.

Kara listeden çıkmak için kredi sicil affı da düzenlenmektedir. Ödemesi gereken bütün borcu ödeyenler devletin çıkardığı kredi sicil affı sayesinde tamamen kara listeden çıkmakta ve bankaların kredili ürünlerinden yararlanabilmektedir. Devlet belirli aralıklarla kara liste affını çıkararak bir çok kişinin tekrardan bankalardan yararlanmasını sağlamaktadır. 2017 yılı içinde kredi sicil affı gerçekleştirildiğinde geçmişte kara listeye düştüğünde oluşan borcunu tamamen ödeyenler kredi sicil affı sayesinde kara listeden çıkabilmektedir.Kara listeden nasıl çıkılır isimli makalemizi okumak için lütfen tıklayınız.

Kara listeden çıktığınızda ise bankaların kredili ürünlerinden tekrardan yararlanabilirsiniz. Tekrardan kredili ürünlerden yararlandıktan sonra bankalara olan borçlarınızı düzenli ödediğinizde ise kredi notunuz yükselmekte ve sürekli olarak bu imkanlardan yararlanabilmektesiniz. Sizlerde kredi sicil affı ne zaman 2017 yılı için yazdığımız bu yazıya istinaden kredi siciliniz temizlendiğinde ödemelerinizi düzenli gerçekleştirerek tekrar kara listeye girme durumunun önüne geçmiş olursunuz.Banka kara liste sorgulama için lütfen tıklayınız.

Bu makalemde size Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2017 konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.

Sorularınızı konu altından yazmanızı rica ederim. Elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde world kart başvuru sonucu, yapı kredi kart başvurusu sonucu öğrenme ve yapı kredi kkart başvuru sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

608 Comments Posted

 1. Ogrenci kredi kartim vardi isbanksndan avukata dustum smdi sigortali calisalim sicil affi geldiginde bi yere basvurmamiz gerekiyormu yoksa kndisimi affa ugruyor

  • Ozan Bey,

   Eğer borcunuzu kapattı iseniz 5 sene içerisinde olumsuz kredi kaydınız otomatik düşecektir.Eğer borcunuzu kapatmadıysanız bu süre 10 yılı bulmaktadır.Sicil affı cıktığında herhnagi bir süre sıkıntısı olmayıp borc kapalı ise otomatik kendisi silinir.

   • Avukata duşen borcu ödedikten sonra borcu yoktur kağıdı almadık ama dekontlar mevcut tabi bu 5 sene bekleme yi etkiler mi hni e devletten gorunuyo mahkeme davası diye saygilarla

   • benim 2014 yılından kredi karttan avukatlık oldu 1000 liraydı limit ödedim onu şuan borcum yok kredi nezaman çıkarbana

   • Ben 2008 de battım borç ların çoğunu ödedim birazı kaldı ödeyemedim 2008 den bu tarafa hiç bankalarla çalışmadım 2015 de dükkan açtım bankadan kıredi lazım oldu hala borç görünüyo kıredi vermediler benim borcum 38 bi olmuş fayizinle güven banka dev redilmis pazarlık yaptım 10 bine indi bunu dahi yatıracak durumum yok ben nasıl kıredi kullanıcam nisanım yüksek ama bankayla caliş madigim için kıredi puanım yok bana bi yardımcı olun napmam lazim

   • Ben 2008 de battım borç ların çoğunu ödedim birazı kaldı ödeyemedim 2008 den bu yana hiç bankalarla çalışmadım 2015 de dükkan açtım bankadan kıredi lazım oldu hala borç görünüyo kıredi vermediler benim borcum 38 bi olmuş fayizinle güven banka dev redilmis pazarlık yaptım 10 bine indi bunu dahi yatıracak durumum yok ben nasıl kıredi kullanıcam mizanim yüksek ama bankayla caliş madigim için kıredi puanım yok bana bi yardımcı olun napmam lazim

    • benim şuanda bir bankaya kredi kartından dolayı borcum var ve ödeyemiyorum herhangi bir bankadanda kredi çektim geç yatırdığımdan dolayı bankadan kırmızı nokta yedik kredi çekemiyorum o borç tamamen bitti ama banka kredi vermiyor. kredi kartına borcum varsa başka bir bankanın ben başka bir bankadan kredi çekebilirmiyim bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

     • Merhabalar,

      Borç durumunuz bütün bankalar tarafından görülebilir.

      Saygılarımla

      Kredi Uzmanı

   • Merhabalar

    2015 yılı 5.ay itibariyle üç bankadan icra takibim var.İşten çıkarıldım ve iş bulamadığım bir dönemde ödeme zorluğuna düştüm. Normalde hiç kasmadan günü güne ödeyen birisiydim. Ama maalesef işsiz kalınca kredi kartlarımdan oldum.
    Benim öğrenmek istediğim konu şu. Ben bu çıkacak olan yasadan faydalanırsam ve borçlarımı sıfırlarsam
    Tekrar kredi kartı sahibi olabilirmiyim?

    Yalnız öyle beş sene beklemek gibi bir durumla karşı kalacak mıyım?
    Hemen kredi kartı sahibi olabilecek miyim?
    Gerçekten sicilim temizlenecek mi?
    Bir yerlerde tutulmaya devam edilecek mi?
    Bundan nasıl emin olacağız?
    Yoksa oraya yazı yaz olmadı buraya yazı yaz yok cevap bekle gelmezse şuraya yaz gibi saçmalıklarla boğuşmaya devam mı edeceğiz? Yani

    Sorgusuz sualsiz hiç uğraşmadan kesin silinecek hiçbir yerde kayıt tutulmayacak diyebiliyor musunuz?

    Biliyorum ki bankalar kredi veya kredi kartı verip vermemekte özgürdürler ama hepimiz biliyoruz ki bu işler dönüp dolaşıp sicil hikâyesine bakıyor.

    Ben kredi kartlarımı geri istiyorum.

    Benim bilinçli olarak yaptığım bir yanlış yok.İşsiz kalmasaydım o kartlara hiçbir şey olmayacaktı. İşsiz kaldığım dönemde tek kuruş harcamışlığım yok hepsi 9-12 aylık taksitli alışverişler yani eski döneme ait. Bunları yazıyorum ki insanlar yanlış anlamasın diye.

    Kısacası kartlarımı geri istiyorum.

    Bundan önce de buna benzer bir hikâye oldu. O zamanlar ben mağdur değildim. Yine sözde af geldi ama hiçbir banka kayıt mayıt silmedi. Gerçekte böyle bir sicil affı yaşanmadı. Arkadaşlarım tanıdıklarım bunun skıntısını yaşadılar. O yüzden

    Bu yasa gerçekten iş görecek mi?

    Yoksa insanların borçlarını ödemesi için vatandaşa kurulan bir tuzak mı?

    Bu yasa bankalara gerçekten söz geçirebilecek mi?
    Gerçekten ama gerçekten sicilimiz temizlenecek mi?

    Samimi olarak cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla

    • Merhabalar,

     Siz kara listede olun olmayın, kredi notunuz 1900 tam puan olsun. Üzerinizde 1 milyon liralık gayrimenkul olsun, banka sizin 10 bin tl kredi talebinizi reddeder ve kimsede hesabını soramaz. Çünkü en nihayetinde banka size borç veriyor. Ve sonuç olarak size borç vermek istemiyor. Siz bir arkadaşınızdan borç isteseniz ve o size borç vermese herhangi bir yere şikayet etme hakkınız var mı? Suçunuz var ya da yok. İşsiz kaldınız yahut bilinçli olarak ödemediniz. En nihayetinde banka sizin borç alma talebinizi reddedebilir. Kaldıkı bankada size verdiği parayı darpanesinden basmıyor. O da bir üst bankadan borç alıyor. Ondan aldığı paranın faizinin üzerine biraz daha ekleyip size veriyor. Bankacılık sektöründe sicil çok önemlidir. Bankadan size verdiği parayı bir üst bankaya öderken sonucta size verdiği tarihlerde ödeyeceğine tahhüt veriyor. Ve siz siciliniz bozuk olarak bankaya geliyorsunuz. Ben daha önce kullandığım ürünlerin ödemesini zamanında yapmadım bana borç ver diyorsunuz. İşin özeti bu. Bankada kayıtlara bakıyor, düzensiz ödemelerinizi görüyor ve talebi reddediyor. Siz bir arkaşınıza benden borç alarak borç vermişsiniz ve bana arkadaştan gelince şu tarihte ödeyeceğim demişsiniz. O tarihte para gelmemiş siz cebinizden ödemişsiniz. Sizin parayı arkadaşınız 6 ay sonra ödemiş. Aynı arkadaşa bir daha borç verirmisiniz. Selamı sabahı kesersiniz. Kaldıkı banka işi resmi bir iş. Arkadaş işi değil.

     Saygılarımla

     Kredi Uzmanı

     • Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fakat yazdığınız cevaptan hiç tatmin olmadım hatta gereksiz ve anlamsız bulduğumu söylemeliyim kusuruma bakmayın. Ben size açık ve net bir soru sordum.

      Bu yasa gerçekten sicil affı getirecek mi?
      Bu kara liste gerçekten ortadan kalkacak mı?
      Borcumuzu ilk altı ay içinde ödediğimiz takdirde bu kayıtlar gerçekten silinecek mi?

      Çok net bir soru. Lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Olacak ya da olmayacak silinecek veya silinmeyecek bu kadar basit.Benim ya da bizlerin sicili temizlensin kayıtlar silinsin sonrası ne olursa olur yeter ki bu kayıtlar silinsin. Sizden bunu bekliyorum. Bana veya insanlara hikâye anlatmayın. Açık net dürüst olun. Madem uzmansınız insanlara karşılıksız bir şekilde yardım etmek istiyorsunuz takdir edilecek bir davranış teşekkür ederiz ilginize, alakanıza ama insanları doğruları söylemek gerçekleri anlatmak lazım.

      O yüzden tekrar soruyorum.

      Bu yasa gerçekten sicil affı getirecek mi?
      Bu kara liste gerçekten ortadan kalkacak mı?
      Borcumuzu ilk altı ay içinde ödediğimiz de bu kayıtlar gerçekten silinecek mi?

      Sorgusuz sualsiz borcumuzu ödediğimiz anda sicilimiz temizlenecek kara listeden çıkacak mıyız?
      Bu yasa sayesinde geçmişe yönelik bu kayıtlar hemen silinecek ve hiçbir yerde tutulmayacak diyebiliyor musunuz?

      Yani gerçekten sicil affı gelecek diyebiliyor musunuz?

      İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

     • Merhabalar,

      Sanıyorum anlama sorununuz var. Öncelikle belirtmeliyim ki bu yasayı çıkaran ben değilim. Ben sadece bankada yüzüne kapı kapanan insanların sorunlarına bir nebze olsun çare bulmaları için bu sitede sorulara cevap veriyorum. Bu konuda yaklaşık 500 kişiye cevap verdim. Sizinkinede aynı şekilde cevap verdim. Hükümet yetkilisi biz bankalara söz geçiremeyiz, nihai karar onların diyor. Siz hala kayıtların silinip silinmeyeceğini soruyorsunuz. Benim size hikaye anlatmak gibi bir derdim de yok. Siz üzerinize düşeni yapıp borcunuzu ödeyin. Ve gidin başvurunuzu yapın. Eğer bankalar sicilinizi gene bahane ederlerse gidin konuyu bimer üzerinden ilgili yerlere taşıyın. Kaldı ki daha kanun bile çıkmadı. Kanun çıksın ayrıntıları inceleyip tekrar bir yorum yapacağım. Sitemizi takip etmeye devam edin.

      Saygılarımla

      Kredi Uzmanı

     • Teb bankasndan birer ay gecikmeli odemeden takibe alındım 3ay lık birer ay geç ödedim nasıl düzelir neyapmam gerekiyo

   • Bu sicil affi dediklerini karşılamıyor. Bankalar eski kayıtlarını göz önünde bulunduruyor.borcum yok 2014 ten kara listeye girdim.simdi aftan sonra kredi vermiyorlar.uzman arkadaş dikkatli bilgi verelim.

   • 2011 kredi çektim avukata düştü 2013 kapattım Son çıkan sicil affi nda yarar yok bankaya gittim gene aynı vermiyor esnafım ihtiyacım var bence sicil affı diye birşey yokkk

 2. benim 2008 yılından beri hiç bir kredim ve kartım yok ama o yıllardan kalma bozuk bir sicilim var ve halen daha silinmemiş ne olacak bu durum bilgi verebilirmisiniz.

  • Öncelikle findeks risk raporu alarak hangi bankaya borcunuzun silinmediğini ögrenmeniz lazım.Sonrasında ilgili kuruma başvurarak olumsuz kaydın silinmesini talep edin.Ne yazıkki bankalar olumsuz kayıt açma konusundaki hassasiyetlerini vatandaş borcunu kapatınca silme konusunda göstermiyorlar.Takipçi ve ısrarcı olursanız olumsuz kaydınız silinecektir.
   saygılarımla
   kredi uzmanı

 3. Benim yapı kredi bankasin da kredim var di askere gittim ödeyemedim şimdi avukata son taksitini bitiricem tekrardan kredi en yakın sürede alabilirmiyim

 4. Eğer tarih belirtirseniz size en yakin kredi alabileceğinizi hesaplayıp akatarabilirim.Hangi tarihde avukatlık oldunuz.Kaç Ay ödeme yaptınız.

  • Benİm 3100 tl kredi borcum kaldı ama avukata ödüyorum 9 aydan beri düşünüyorum ki yarın hepsini bir odesemde bana 1 ay içinde kredi çıkarmı düğün yapicam da ulasabirsenizde numaram 05425471604 ilginiz içinde çok teşekkür ederim. .

  • Benim 3100 tl borcum kaldı avukat a ödüyorum borcu düşünüyorum ki yarın hepsini versem de tekrar dan kredi çekebilir miyim dugunum var

  • Merhaba benim kredi karti borcum var simdi bu yeni çıkan yasayla borclarimizi odersek affa ugruyormuyuz yani kara listeden cikmis oluyor muyuz

  • Kolay gelsin ben toplam 6 dosyadan avukatlık olmuştum dosyalarimi 2015 te kapadım findeksten baktım tüm dosyalar kapalı gözüküyor kredi puanim 235 ti kredi kartın yoktu nakit bloke karşılığında kredi kartı aldım puanim yükselsin diye 7 aydır kullanıyorum fakat findeksten üzerinde puanim 325 gözüküyor akbank ve isbank harici tüm bankalarda 1200 puanim gözüküyor bunun sebebi nedir öncelikle ve ben ne zaman kredi cekebilirim daha son olarak ta bu kredi sicil affı bizede faydası olacak mı ne zaman yürürlüğe girer sizce yardci olursanız sevinirim

  • 7 8 aydır yapı krediden kartımı ödemedim kırmızı kalem yedim borcumu ödedim şuan mevcut 3 bankaya borcum var yapılandırdim yapılandırma 2019 da bitecek ben nasıl kredi çekerim af banada vururmu

   • Merhabalar,

    Çıkan afla kara listeden düşümünüz gerçekleşir. Daha sonrasında ise kredi notunuza göre kredi çekebilirsiniz. Sitemizi takip etmeye devam edin.

    Saygılarmla

    Kredi Uzmanı

 5. benim 2015 yilinda garanti bankasina olan kredi ve kredi karti borcum vardi av oldum borcumun hepsini kapattm simdi nrkadar sure beklemem gerekiyor

  • En az 5 sene beklemeniz gerekiyor.Eğer maaş müşterisi iseniz 2 sene sonra maaş aldığınız bankaya başvurabilirsiniz.

  • 2013 takıbe duştum kefılıkten kapandı 2 takıbım vardı onlarda kapandı borcun yok kamuda gorev yapıyom maas aldıgım banka 2 yıl daha bekle dıyor 1000 puanım var kartımıda duzenlı yatırıyom bankadan sıldırmedıler sıcıl affıyla ılgılı bır calışma varmı ne zaman cıkacak saygılar

 6. Merhaba benim kredi borcum vardı 4000 tl kadar 3 ay ödeyemedim ve avukat aracı ile icra gelicekti bende tüm borçları ödedim 10gün içinde ve 10 gün sonra 2800 lira kadarda ihtiyaç kredim vardı onuda tamamen kapattım şimdi 15000 tl kredi ihtiyacım var ama şuan sicil gözüküyor ne zaman sicilim kayıttan düşer ne zaman kredi verirler bana şuan hiçbir bankaya borcum yok

 7. İki bankaya idari takibe düşmüş borcum vardı..İkisinide avukatlık ucreti odemeden hemen kapattim..Simdi ben budurumda kara listeye giriyormuyum..Banka bana 5 ay bekle diyor..5 ayı dusuremezmiyim….tesekurler

 8. 5 ayı bekleseniz dahi idari takip kayıtlardan silinmez,kredi çekmeniz çok zor görünüyor.Bankalar çoğu zaman müşterisine borcu kapatın sizi kara listeden düşürürüz kaydı sileriz şeklinde vaatlerde bulunur,Bunlar sadece borcu tahsil içindir.KKb ve merkez bankasındaki kayıt 10 yıl muhafaza edilir.5 yıl dolmadanda kredi çekmenize engel olur.Fakat şube yetkisinde kredi verirlerse bir sey diyemem.Ama onun için gene sağlam kefil ve referansınız olması lazım.

  Kredi Uzmanı

  • Ekonomik olarak türkiye cok zor günlerden geçiyor,kredi ve kredi kartı borçlusu,borcu borçla kapatan gecikmeli ödeme yaptığı için sicili bozulan insan sayısı yaklasık 2 milyonun üzerinde.Geçtiğimiz yıllarda hükümet bu konuyla ilgili 3 ayda borcunu kapatana sicil affı gelecek diye bir yasa cıkardı.Fakat bankalar özel kurumlar olduğu için bu uygulamayı keyfi olarak sundu.Kayıtlar 10 sene tutulduğu için normla yollardan herhangi bir banka sicil affı gelse dahi sizin bu gecikmeli durumunuzu bahane ederek kredi vermeyebilir.Çözüm olarak nakit karşılığı 3 aylk küçük meblada kredi kullanın notunuzu yükseltmeye çalışın.Bankalar kredi isteğinize daha kısa sürede olumlu yanıt verecektir.

  • Sözü geçen af borcunu ödeyen ve yasaklı olduğu için 5 sene beklemesi gereken vatandaşlar için çıkacaktır.Bu bir borç affı değil sicil affıdır.

 9. Merhabalar 3 yıldır bankalara borcum yok.ne zaman kredi çekebilirim?500 puanım var..200 limitli esnek kartım var..teşekürler.

 10. BENIM ŞUAN HIC BIR BANKAYA BORCUM YOK 2013 VE 2014 YILARI ARASINDA BI BANKAYA LA SIKINTI YASADIM AMA HEPSINI ODEDIM ICRASINDAN avukatina kadar şimdi cikicak olan aftan bn yararlana biliyormuyum ve şuan banka sicill afi ciktimi

 11. Mrb.ben bi bankanın kartını yapılandırmıştım borcunu bitirdim 2 tane daha kredi kartım var onları ödüyorum heray fakat puanım düşük oldugu için kredi çıkmıyor bu sicil affının bana ne gibi faydası olur

  • Merhaba,

   Öncelikle şunu söylemeliyimki her ay çıkmayan kredinin sizin puanınıza olumsuz etkisi var.Her ay başvurmak yerine her ay düzenli findeks kredi notu raporunuzu alın durumunuzu inceleyin.Raporda notunuzun düşük olma sebepleri yazar.Büyük ihtimal 3 ay boyunca basvuru yapmayıp kredi kartlarınızı düzenli öderseniz affı beklemeden kredi kullanabilirsiniz.Başvurunuzu en para yada finansbank üzerinden gerçekleştirmeniz şansınızı artıtracaktır.Borçsuz günler dilerim.

   Kredi Uzmanı

  • Vergi borcu yapılandırılarının tam olarak ödenemediğine dair Ekonomi bakanının bir acıklaması vardı.Piyasaların beklentisi genel bir af çıkacağı yönünde.Bizi takip etmeye devam edin.

 12. Bu af çıkarsa borcunu bitirmiş herkes faydalanabilecek mi yoksa çeşitli kapsamları olur mu teşekkürler ilginiz icin

  • Daha önceki yılları baz alacak olursak borcunu ödeyen ve borcunu af kapsamında belirli taksitlerle ödeyen kişiler bu aftan yararlanabilmişti.Aynı şekilde olacağını tahmin ediyorum.

 13. Mrb.2011 yılında avukatlık oldum ve hepsini ödedim bildirim tarihi avukat tarafından bildirim tarihi 10 cu ay kapanış görünüyo şuan da kredi kartım yok ve benim kredi notu 1100.kredi çekebilmek için ne kadar beklemeliyim

  • Yazdıgınıza göre 2016 11 ayında kredi cekebilirsiniz.Fakat puanınız çok kötü değil.Cok abartmamak kaydıyla denizbank ya da finansbankda şansınızı deneyin derim.

   Borçsuz günler dilerim

   Kredi Uzmanı

 14. Merhaba tekrar kredi sicil affi ile ilgili herhangi bir gelisme var mı diye sormak istiyorum.ayrıca devlet memurları borçları bittikten sonra maas bankalarından kredi çekebilir mi kredi notum 1300 tabi 5 yıllık süre dolmadı daha

  • Merhabalar,
   Anlattığınıza göre puanınız çok kötü değil aslında.Başvuru yaptınızmı yakın zamanda?

 15. Ayrıca maas aldığım bankada vadeli hesapta 10 bin civarında param var fakat konut kredisi kullanmak istiyorum onun için çekememe durumu beni korkutuyor onun için sicil affi yla kendimi daha garanti de hissedecegim çıkarsa istediğim ev için girişimde bulunacagim

  • Vergi borcu yapılandırılarının tam olarak ödenemediğine dair Ekonomi bakanının bir acıklaması vardı.Piyasaların beklentisi genel bir af çıkacağı yönünde.Bizi takip etmeye devam edin.

   Kredi Uzmanı

 16. Merhaba gsm operatörlerinin yaptığı kkb sorgulamasi puanimizi düşürür mu.ayrıca
  Yasal takip süreci bittikten sonra kredi notunu yukseltebilmis bir kamu çalışanı 5 yil beklemeden kredi kullanabilir mi.bilgilendirmek için zaman ayirdiginiz için çok teşekkür ederim

  • Merhabalar,

   Gsm operatörlerinin yaptıkları sorgulamalar kredi raporunuz talebi şeklinde gerçekleşmektedir ve kkb puanına etki yapmaz.İkinci sorunuza gelecek olursak eğer puanı yükseltecek kadar kullandığı aktif kredi ve kredi kartı var ise evet 5 yıl beklemeden kredi kullanımı mümkündür.Fakat takipten cıktıktan kredi puanı çok yavaş artmaktadır ve en az 3 sene kredi kullanımınıza etki edecek yavaslıkda bir yükselme söz konusudur.Bu süreçte 6 aya bir başvuru yapıp durum değerlendirilebilir.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

   • Merhabalar size bir sorum olacak babamın emekli maaşını Ptt ye taşıdık ziraat bankasından yanlız babam 5-6 yıl önce bir arkadaşına kefil olmuş ve kefil ödemedi borcunu ve bununla ilgili mahkemesi görünüyor böyle bi şekilde babama kredi çıkması mümkün mü ?

 17. Çok teşekkür ederim cevabınız için gerçekten bu konularda bilgiye çok ihtiyaç duyuyoruz. takip süreci biteli 1 yıl oldu aralık ayında 685 ken notum Şubat ayında 1000 olmuştu sizce bu iyi bir artış mi ne kadar sürede kredi çekebilecek duruma gelebilirim

  • Merhabalar,
   Bu siteyi açmaktaki başlıca amacım internet alemindeki bilgi kirliliğinin önüne geçmek.Durumunuza gelince artışınız normal takip yememiş bir kredi kullanıcısı seviyesinde olmuş.Ödemelerinizi düzgün yapıp 10 nisan gibi tekrar rapor talebinde bulunun eger puanınız 1150-1200 seviyelerine ulaşırsa kredi için çok bekleneize gerek kalmayacak demektir.puanınız 1400-1500 seviyesine gelince konut hariç bireysel kredi ihityacınızı giderebilirsiniz.

   İyi günler dilerim

   Kredi Uzmanı

 18. Ben emekliyim.şu anda maasimda kredi kesiliyor ayriyeyten başka bankadan avukatlik kredi borcum var. Bu durumda başka bankadan kredi cekebilurmiyim.yoksa sicil affinimi bekleşen daha iyi olur

  • Merhabalar,

   Durumunuza göre kredi çekmeniz imkansız görünüyor.Kredi Sicil Affından yararlanabilmeniz için bahsettiğiniz avukatlık olan kredi borcunuzu kapatmanız gerekmekte.Unutmayı sicil affında sadece borcunu kapayan şahıslar faydalanabilir.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 19. Merhaba takip hesaplarımi yaklaşık 1 yıl önce kapattım kamuda öğretmenim. Yeni evlendim eşim giderleri karşılıyor ben de maas hesabimdaki parayi 3 aydır vadeli hesaba aktarıyorum bunun kredi notumà faydası olur mu acaba.kredi puanım 1000 kredi kartımı 3 aydir tümünü ödüyorum. Ziraat bankasindan maas alıyorum 3000 lira maaşım 550 lira ek ders ücreti m var.sizce şu an kredi kullanabilir miyim ya da ne kadar beklemeliyim çok teşekkür ederim

  • Merhabalar,

   Anlattığınız verilere göre kredi puanınız kredi kullanımınıza engel.Kredi puanınızı takip edin.1300-1350 seviyelerine gelince kredi kullanabilirisiniz.Şu an başvuru yapmayın reddolacaktır.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 20. Peki elimdeki parayi vadeli hesaba aktarmaya devam etmem kredi puani mi etkiler mi yoksa bu paranın kredi puanimi olumlu etkileyeceği bir yol var mı. Çok teşekkürler cevabınız icin

  • Kredi puanınızı etkileyecek en iyi yol mevcut kredili ürünlerinizi tam zamanında yapmanızdır.Bir gün geçmesi dahi sizi gecikmeye düşürür.Vadeli hesaba para aktarmanızın banka içi prestijinizi yükseltmekten fazla bir getirisi olmaz.

 21. Mrh kredi notunu telefon borcu yada farklı bir borç etkiler mi mesela senet icra lik olmuş sa falan.banka ürünleri disinda

  • Merhaba,

   Kredi sorgulamaları kkb ve merkez bankası üzerinden yapılır.Eğer protesto olmuş senediniz varsa en az üç sene kredi kullanmanıza engel olur.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 22. Slm benim sorum vakifbank kredi karti kullaniyodum biraz sikintiya girince kart borclarimi gecikmeye dusmemek icin taksitlendirdim fakat gecikmeli odedim normalde iki taksit gecikmeli odedim fakat 90 gunu doldurmadim ama buna ragmen birinci ve son taksit arasi tamamimi odemedigim icin takibe girdim hemen subeye gittim tekrar yapilandirdim bes ayda tum borcumu bitirdim .diger bankalarda sistem farkli calisiyo anlamis degilim benim burda kara listeden cikmak icin itiraz edebilormiyim

  • Merhabalar,
   Anlattığınız duruma göre ödemelerinizi eksik yapmışsınız ve üzerinize düşen yükümlülükleri gerçekleştirmemişsiniz.Biraz zor görünüyor ama Bankanızın genel merkezine başvurarak durumunuzu anlatabilirsiniz.

   Kredi Uzmanı

 23. Merhaba ben esnafım işlerimi devam ettirmek için sicil affına ihtiyacım var.bu yıl içinde affın çıkma olasılığı yüksek mi çıkarsa hangi aylarda çıkar tahminini z var mı teşekkür ederim

  • Merhabalar,

   Ekonomik verileri takip ettiğimize göre türkiye ekonomisi ağır bir dönemden geçiyor.Buna keza kredi ve kredi kartı yüzünden kara listeye düşmüş kişi sayısıda iki milyonun üzerinde.Hükümetin cok kısa bir zaman zarfında konuyla ilgili çalışma yapması piyasaların beklentisi,ekim yada kasım ayında bu yasanın yürürlüğe girebileceğini söyleyebiliriz,

   Borçsuz günler dilerim

   Kredi Uzmanı

 24. Geçmişteki kapanmış takip hesaplarının sayısının önemi olur mu acaba yani bir kez takibe düşüp kapatmakla birkaç kez takibe düşüp kapatmak arasında bir fark olur mu bu afta

  • Merhabalar

   Af kapsamında takip sayısının bir önemi yok.Ama borcunuzu kapatmış olmanız ya da verilecek süre içerisinde kapatmanız gerekmektedir.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 25. Merhaba kardeşim öncelikle sağol böyle bir hizmet verdiğin için sitelerin birinde aynen şöyle yazıyordu “takip süresi kapandiktan sonra 5 yil kredi notunuz ne yaparsanız yapın 1200 olmaz asla 5 yil dolmadan kredi kullanacak duruma gelemezsiniz”bu doğru mudur gerçekten. Bu dogruysa (umarım degildir)sicil affı çıktığında kkb notu nasil olacak sıfırlanacak mi bi puanda sabitlenecek mi ben takip yemiş biriyim puanım 1000 benim puanım ne olur af çıkarsa yoksa takip yememiş kişiler gibi mi yükselir. Çok sağol tekrar

  • Merhabalar,
   Bu siteyi açmakdaki öncelikli sebebim internette var olan bilgi kirliliğinin bir nebze olsun önüne geçebilmek.Öncelikle Sizin 1000 olan puanınız kredi kullanabilmenize engel değil.Puanınız çok aşırı düşük değil, çok daha düşük seviyeleri gördüm.Şubat ayı içerisinde puanı 999 olan müşterime 350.000 tl kredi kullandırdım.(şunu belirtmek isterim kullanılan kredi tamamen banka uktesinde idi herhangi bir şekilde kredi çıkarma,kullandırma işi yapmıyorum.Yapıyorum diyenlere de itibar etmemenizi tavsiye ederim.dosya parası vs diyerek para çalmakdan başka dertleri yok)Her şey öncelikle çekeceğiniz krediyi bankaya ödeyeceğinize inandırmakla başlıyor.Siz anladığım kadarı ile bireysel bir müşterisiniz.Direk başvuru yaparak bu puanla kredi kullanmanız zor ama imkansız değil.Öncelikle puanınızı birazcık yükseltip 1300-1350 seviyesine taşımanız lazım.Bunun içinde nakit karşılığı kredi kullanın.Sitede ararsanız bununla ilgili makalem var.Bu yöntemle kredi notunuzu yükseltip kısa zamanda kimseye eyvallah demeden bankanın internet şubesi üzerinden anında kredi seçenekleriyle işinizi halledebilirsiniz.İmkansız diye bir şey yok.Sadece şartları biraz zorlamanız lazım.

   Borçsuz günler dilerim

   Kredi Uzmanı

   • Merhaba Sayın Yetkili.
    2012 Yılında 5 Banka ve Çekler’im vuruldu İflas ettim.
    4 Evim 1 Aracım İcradan satılmış bankalardaki müşteri Çekleri Tahsil olunmuş.
    Hala bir sürü borcum bulunmakta bunu nasıl aşabilirim.
    2014 Yılında başka birinin üzerinden şirket açtım VE işlerimi ordan yürütüyorum ağırlıkta İhracaat.
    Şirketimin borcu harcı Yok bilançosu iyi durumda Şirketim kredi çekebilirmi?

 26. Sağol kardesim 5 yil beklemek hayatımı ertelemem demek iyi ki danistim sana 10 yıllık devlet memur uyum ben 5 yil kredi notum 1900 du sonra bir arkadaşıma çektiğim kredilerin kurbanı oldum.kredi alırken memur olmanın avantajı var mıdır kardesim

  • Merhaba,
   Kredi çekerken devamlı garanti gelir durumunun her zaman avantajı vardır.Dikkat etmeniz gereken nokta gereksiz başvurulardan kaçınmak.Size yazdığım yöntemi uygulayarak kredi alabilirsiniz.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 27. İyi günler yorumunuza baktım üstte ben de 5 tane takip kaydımı 1 yıl önce kapattim bi kaç aydır kredi kartımın borcunun tamamını ödüyorum başka borcum yok .puanım 1000 devlet memur uyum teb den nakit karşılığı kredi kullanabilir miyim

  • İng bankdan nakit karşılığı kredi yahut garanti bankasından altın karşılığı kesin onaylı kredi kullanabilirsiniz.

  • Siz altın alıp bankaya teslim ediyorsunuz,onlarda altın tutarı kadar kredi veriyorlar.Yalnız dikkat edin altın karşılığı kredide kasa ücreti,emanet vs gibi giderleri banka sizden masraf olarak talep edebilir.

 28. Kusura bakmayın çok soru sordum ama verdiğiniz altınların miktarı kadar mı çekilir daha fazlası alınabilir mi

 29. Merhabalar. Eşimin üzerinden hiç kullanmadığım bir EK kartım vardı. Eşim maddi durumdan dolayı kendi kredi kartı borcunu ödeyemedi ve icralık duruma düştü. Şimdi işler biraz iyi borçları ödemek için benim üzerimden kredi çekmek için bankaya gittik. Eşimin borcundan dolayı bendeki EK kart nedeniyle benimde kara listede olduğumu öğrendik. Bu normalmidir. Bu listeden nasıl kurtulabilirim. Borcu başka şekilde ödesek bile hemen kara listeden çıkabilirmiyim.

  • Merhabalar,

   Normal şartlar altında eşinizin kredi kartına bağlı olarak kullandığınız ek kartın borcundan/sicilinden eşiniz sorumludur ve sizi bağlamaz ve bu nedenle banka sizin kredi talebinize olumsuz yanıt vermezdi.Fakat son yıllarda yoğunlaşan kredi sicil bozukluklarına karşı evli çiftler erkeğin sicili bozulursa kadının ya da tam tersi olarak kadının sicili bozulursa erkeğin üzerine kredi çeker işleri hallederdi.Fakat bazı bankalar bu duruma karşı kredi başvurusunu bireysel değil ailesel olarak değerlendirmeye başladı.Yani çiftlerden birinin sicili bozuksa onu bahane ederek kredileri reddetmeye başladılar.Bu bankaların başında Ziraat bankası geliyor.Siz başka bi bankadan şansınızı denemek durumundasınız.Eşi kara listeye düşmüş ve kredi çekmek isteyenler Sırasıyla Finansbank,yapı kredi,denizbankdan başvuru yaparlarsa şansları daha yüksek olur.Bu saydığım bankalardan eşi kara listede olup kredi kredi,kartı,çek karnesi kullanan kişiler mevcut.Burda yazdığım bütün çözümler,anlatımlar birebir yaşanmış olayların tecrübesidir.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 30. Cevabınız için çok teşekkürler. Ben Enpara müşterisiyim. O yüzden ilk Finansbank’a gittik. Maalesef kredi vermediler. Borcu ödeyip ödendi belgesini getirirseniz belki olur dediler. Yapı Kredi ve Denizbank’ı denemelimiyim sizce. Saygılar.

  • Merhabalar,

   Bu durum birazda sizin kredi puanınızla alakalı.Eğer findeks kredi notunuzu bildirirseniz daha açıklayıcı bilgi verebilirim

   Selamlar

   • Tekrar merhaba. Biraz önce Findeks kredi raporumu aldım. Hiç bir puan yazmıyor. Sayfalarında “Rapor tarihi itibariyle KKB’ye bildirilen herhangibir Bireysel/Ticari kredi bulunmamaktadır” yazıyor. Takipte olduğum bir banka bilgiside yok. 6 sayfalık raporun hiç bir yerinde puanım yazmıyor. Daha önce hiç kendime ait kredi kartım veya kredim olmadı. Ne yapmalıyım.

    • Merhaba ret almanızın sebebi daha önce hiç kredili ürün kullanmamanızdır.Öncelikle bir adet kredi kartı başvurusu yapıp kredi kartı kullanmaya baslayın,6 ay sonra puanınız oluşmaya başladığında tekrar kredi basvurusun da bulunun.

 31. Merhaba öncelikle 2014 yılında takibe düştüm ve rakibi kapadim bahsettiğiniz gibi teb bankasından bloke teminatli kredi kullandım 3 aydır düzenli bir şekilde yatiriyorum bu ay itibariyle kuveyt turk bankasından bloke teminatli 500 tl lik kredi kartı da aldım sonuç olarak 4 aydır puanim findeks üzerinde guncel 604 olarak gözüküyor maas aldığım banka ve teb bankasında 1100 gözüküyor ne zaman findeks uzerinde degisme olur

 32. Merhaba sicil affı çıktığında bütün bankaların sistemlerini yenilemesi zorunlu mu yoksa bilgileri sistemde tutup keyfi uygulama yaparlar mi

  • Merhabalar,

   Sicil affı çıksın çıkmasın kredi kullandırma bankaların insiyatifindedir.

   Selamlar.

 33. İyi günler hocam 6 takip dosyasinin sonuncusunu geçen yıl Nisan ayında bitirdim kullandığım bir kredi kartım var düzenli ödüyorum kredi puanım 1300 ziraat in maas müşterisiyim 15 yıllık memurum.30000 kredi kullananilir miyim sizce 3 yıldır hiç kredi ya da kart başvurusu yapmadim

  • Merhabalar,

   Anlattığınız duruma göre 10-15 bin lira arası kredi kullanabilirsiniz.Fakat daha üst limit için banka sizden kefil ipotek vs gibi ek teminatlar talep edecektir.Başvurunuzu denizbank yahut finansbanka yapmanızı tavsiye ederim.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   Bireysel olarak 30 bin lira kredi çekmek çok ciddi bir durum.banka bunun için sizden kredi notuna bakmaksızın teminat isteyebilir.

   Selamlar

 34. Hocam 5000 kadar bi kredi çekip bi kaç ay odesem sonra kapatsam notum yukselir mi o zaman 30000 çekecek duruma gelebilir miyim çok sagol

 35. Merhaba saygilar sunuyor teşekkür ediyorum bu hizmetiniz için .benim kredi notum 1000 1 kredi kartım var tek bankaya çalışmak kredinin yükselmesinde daha mı etkilidir yoksa başka kart edinmeli miyim

  • Merhabalar,

   Daha çok kartla çalışmak elbette kredi notunuzun yükselmesinde olumlu etkendir.Her düzenli yaptığınız kredili ürün kredi notunuza puan olarak yansır.Fakat bu kullandıgınız kredili ürünün eski olmasıyla daha cok alakalıdır.Örneğin siz 1000 puanınızla yeni bir kredi kartı çıkardığınızda kredi notunuz düşer.Bu nedeni ise yakın zamanda açklan kredili hesaplar olarak raporunuza yansır.Yeni bir kredi ürün kullanmaya başladığınızda en az 6 ay notunuzu olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayın.Bu kredi kartında böyledir.Fakat bir kredi çekip 2-3 ay içerisinde kapatırsanız kredi notunuz krediyi çekmenizle düşer fakat takip eden 3 ay içerisinde komple kapatmanızla yükselir.

 36. 2013 takip düşüp ödedim emekli maaş aldığım banka 2018 kadar beklemeniz lazım diyor km h dahi açmıyor emeklilerin bir şansı yokmu

 37. 3100 lira borcum kaldı ödemeleri mi avukata da düzenli bir şekilde odemesi ni sağlıyorum ve diyorum ki yarın hepsini versem de tekrar dan kredi çekebilir miyim dugunum var da.

 38. Merhaba “2012” Yilinda kredi karti borcum vardi ve Takibe Düştüm ödemedim Bu kış ayinda ise T. Garanti Bankasi 750 TL limitli k kartı gönderdi 3 veya 5 Ay gecti 6 binlira yaptilar limitimi Benim anlamadigim konu Şuan ben kara listede olurken Kredi Karti nasil aldim ve kredi icin on onay geliyor kredi Puanim 200lerde

 39. benım borcum yok takıplerım vardı kapattıp memurum calıstıgım bankadan kredı alabılırmıyım hepsını kapattıp

 40. Kırmızı kalem yedim borcları ödedim kredi kartım yok puanımı nasıl yükseltebilirim birde borç bittikten 5 sene sonramı kredi çekebiliyoruz yoksa avukatlık olduktan itibarenmi

  • Merhabalar,

   Puanınızı yükseltmek için nakit karşılığı kredi kullanmanızı tavsiye ederim.Kara listeden çıkmak için gerekli süre borcu ödeyip bitirdiğiniz tarihten itibaren başlar.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 41. İyi günler ben sizin yorumlarinizdan yararlanarak nakit karşılığı kredi çektim bugün notumü yukseltmek için 6 ay düzenli ödemeli miyim yoksa ilk aydan sonra kapatmali miyim hangisi daha etkilidir sizce.çok teşekkür ederim

 42. Merhaba 2012 de kredi ve kredi karti borclarimi odedim.2012 den beri hic bir bankaya borcum yok.sicilim nezaman kalkar nezaman kredi yada kredi karti alabilirim.tesekkurler.

  • Merhabalar,

   Borcunuzu bitirdiğiniz tarihtan tam 5 sene sonra siciliniz tekrar kredili kullanmaya uygun hale gelir yani hal arasındaki bilinen tabirle kara listeden 5 sene içerisinde çıkarsınız.

 43. Çok teşekkür ediyorum ilgilendiginiz için 6 ayin sonunda kredi kullanacak duruma gelebilir miyim acaba bir fikriniz var mı benim için çok önemli bir konu bu.1300 gibi bir puana ulaşabilir miyim

 44. Çok sağolun allah razı olsun sizin bilgileriniz olmasaydı bu konularda yapacak hiçbir şeyim olmayacaktı. Hayatımda çok kritik bir noktada bilgileriniz den çok istifade ettim çok teşekkür ederim

 45. Merhaba kredi puanım 1100 bu puanla 2.el araç kredisi çekmek mümkün mü araç kredisinin şartları ihtiyaç kredisinden daha esnek midir teşekkür ederim

 46. Mrb beni 2013 kara listeye girdim sicil affı çıkacakmı yardımcı olursanız sevinirim birde findeks kredi notuma 543 kara listeden çıkmadan nasıl yükseltebilirim

 47. merhabalar iyi çalışmalar beni sizlerden ricam sicil affı çıktığı zaman bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

  SAYGILAR

 48. Slm kredi uzmani ben 5 dosyam kanuni takip oldu en son kanunu takip 2011 5. Ayi borcum tam 5 yil once kapattim aradan 5 yil 2 ay gecti findeks risk raporunda hepsi duruyo findeks musteri hizmetleriyle gorustum neden silinmiyo diye dedi yeni yasa cikti efendim artik silinmiyecek hic bir sekilde varmi dogrulugu

 49. Benim ilk işe girişimle şirkete benim borcum olduğu yazısı geldi ve 2014 yılı 7.8.9.10. aylar kesinti yapılıp odemem bitti ve ben dosyalarında borcu bitti yazısı cikardim. Şuan ben nezaman karalisteden çıkarım kredi kartı alabilirim kredi notum yükselmiş 1163 şuan yardımcı olursanız sevinirim

 50. Nerhabalar benim 2013 yılında icraalık avukatlık borçlarım vardı ve ekim 2013 te hepsini ödedim avukatlardan da ödendi kağıdı aldım . Sadece 1 mağazaya borcum kaldı avukatlık . Akbank maaş müşterisiyim artı para ve kredi kartı vermiolar kredi içinde paunım şimdilik 500 lerdeymiş ne zaman düzelir bnm durumum kredi cekemiorum . Teşekkürler

 51. Merhaba Kolay gelsin banka idari takip başlattı beni aradıklarında 1 hafta içinde bütün borcu kapattım verdikleri tarihte suanda ek hesabım ve kredi kartım var ben kredi çekmek için ne kadar beklemeliyim

 52. Merhaba, Benim 2014 yılında avukatlık olmuş bir kredi kartım vardı. Ödeyemediğim için icraya düştü. Sonrasında ben borcumu ödedim. Şimdi e-devlete girdiğimde borcu ödediğim halde dava dosyası aktif görünüyor. Ne yapmalıyım? Bir de siz bu iletiyi yazalı uzun süre olmuş şu an için bir kara liste affı hazırlanıyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

 53. Merhabalar benim 3 yıl oldu borcumu kapatalım ama puanım 600 nasıl kredi çekebilirim.bide konut kredisi fark ediyormu?

 54. iyi günler 2 ayrı bankadan kredi kullandım fakat bazı sıkıntılarım oldu kanuni takibe düştüm şuan için puanım 611 maaş aldığım bankadan ve başka bankadan kredi kartı aldım 6 aydır kullanıyorum düzenli yatırıyorum
  1. sorum kara listedemiyim
  2.sorum puanım ne zaman yükselir
  3.sorum ne zaman kredi kullanabilirim

  • Öncelikle geçmiş olsun. Kanuni takibe düştüğünüze göre kara listedesiniz. Ve kredi puanınız en riskli sınıftadır. 5 yıl boyunca kredi kullanabilmeniz çok zor.

 55. Merhabalar kolay gelsin kredi uzmanım
  Üniversiteden kalan iş bankası kredi kartı borcu var halen odemeye başlamadim . Kredi affı çıkar ise bende yararlanabilirmiyim. Yani sicilim silinirmi yada aftan yararlanamazmiyim ?

  • Merhabalar,

   Kredi Sicil affı çıktığında borcunuzu verilen süre içerisinde ödeyerek sicilinizi sildirebilirsiniz.

   Borçsuz Günler Dilerim.

   Kredi Uzmanı

 56. 2008 kredi kartından avukatlık olmustum taksitlendirdim ve 3 yada 4 taksitim kalmıstı askere gıttım odeyemedım daha sonra varlık şirketine devrolmus borcum fındeksten görünüyordu ve 2016 ocak itaibariyle fındekstende düstü simdi kredi yada kredi kartı alambilirmiyim

  • Kara listedesiniz. Çıkacak olması muhtemel Kredi Sicil affından yararlanabilirsiniz. Aksi takdirde 5 sene kredili ürün kullanamazsınız.

 57. Kredi sicil affı için bir imza kampanyası başlatılsa. Bu kadar insan borcunu ödemiş ama 5 yıl beklemek zorunda. Emekli olan var ,devlet memuru olan var. Yani maaş garanti 3-5 bin TL kredi için bankaların kapısını çalmaktan ve red cevabı almaktan bıktık.

  • Çok haklısınız Mine hanım. Fakat af çıkmasına artık kesin gözüyle bakabilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğim gibi bugün konuyla ilgili gelişme oldu. İnşallah tez zamanda bu saçmalıktan kurtulacağız.

   Borçsuz günler dilerim

   Kredi Uzmanı

 58. meraba sayın yetkili gerçekden ama gerçekden sicil affı çıkıyormu.bende borcumu kapattım bir yıl olcak nerde ise çok zor durumdayım allahım her gün yalvarıyorum.çıkcakmı gerçekden sağolun bu müjde için varolun doğrumu bu kesinmi

  • Hayır Kredi notuna doğrudan direk etkisi olmaz. Fakat merkez bankası risk merkezinde bu durum kayıt altına alınır. Bankalar sadece kredi notunu bakarak kredi vermiyorlar. Boyle bir durum varsa sicilinizde çıkacaktır.

   Kredi Uzmanı

 59. syn kredi uzmanı dünkü cevabınızdan sonra ben bankacı tanıdıklardan bu sicil affı konusunda bilgi almak istedim.önümüzdeki aylarda böyle bir af olabilme ihtimali varmı diye asla yok dediler.ben tekrar size sormak istedim siz olacak dediniz bankacılar asla yok diyor neden acaba net bir bilgi varmı elinizde paylaşırsanız çok sevinirim.

  • Gülay hanım,

   Öncelikle şunu belirteyim burada yazdıklarımın tamamı kendi öngörü ve tecrübelerin ürünüdür. Piyasaları ve ekonomik verileri takip ederek bunları yazıyorum. Bunları bankacı arkadaşlarınızda bulamazsınız Bilseler de sizinle paylaşmazlar. Çünkü böyle bir af mevzuunun zamanından önce paylaşılması demek piyasalar da özelllikle dış piyasalar da Türkiyenin durumunu zora sokmak demektir. Şu an af çıkamadan Kredi Sicil Affı Çıkacak dense borcunu zorda olsa ödeyen vatandaş ne diyecek ‘nasıl olsa af çıkacak ödemeyeyim bekleyeyim. Sonuç batan bankalar zarar eden bankalar vs vs. Mart ayında gene bu sitede ben Vergi Affı gelecek dedim. Her sene bir vergi affımı çıkar dediler. Sonuç vergi affı çıktı. Neden çıktı çünkü veriler böyle. Borcunu yapılandıran kişilerin %70i borcunu ödeyemedi. Bunları takip edip yorumlayarak böyle bir makale yazdım sonuç olarak vergi affı çıktı. Şimdi merkez bankası verilerine bakacak olursak ülkemizde çok ypgun bir kredi kullanımı var. Ve özellikle mart ayından bu yana geri dönüşlerde çok büyük sorunlar yaşanıyor. Bu durumun ayak sesleri gecen sene ekim ayında gelmeye başlamıştı. Şu an borcunu ödeyemeyem kara listede olan kişi sayısı 2 milyona yaklaşmış durumda. Yani kaçarı yok bu af çıkacak. Çıkacak ki çarkın dışında kalan insanlar gene ekonomik çarkın içine alınacak. Ha bu affı bankalar uygular uygulamaz ama kanunen şu an durum bu.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

   • syn kredi uzmanı çok ama çok teşekkür ederim.sizi çok iyi anladım verdiğiniz bilgiler çok mantıklı ve yine bir umut doğdu sanki ben bunu o kadar çok bekliyorum ki tabi herkes bekliyor.geçen sene bankaya borcumu kapattım şu an hiç yok.beni sadece bu af kurtarabilirse işte bekliyorum.umarım en kısa zamanda çıkar.çok sağolun saygılar

 60. Merhaba kredi sicil affi nin çıkacağını uzun zaman önce belirtmissiniz kutluyorum sizi böyle bir bilgi başka hiçbir yerde yer almadı. Bu af gerçekten pratikte faydalı olur mü özellikle kamu bankalarında

  • Kamu bankalarında işler her zaman yavaş ve bürokrasiye takılarak yürür. Başvurunuzu özel bankalarda yapmanızı tavsiye ederim.

 61. Çok sağol kardesim ya ben senin sayende nakit karşılığı kredi çektim notum 1394 bugün. Bu haber de iyi geldi notum yükselse de takip hesaplarımin 2015 te kapatılması beni korkutuyordu.çok sağol kardesim

 62. Mrb.altı ay önce takipteki bütün borçlarımı kapattım 277 olan puanım sonrasında 543 puan olarak gözükmekteydi haziran ayında. Ağustos ayında aldığım raporda puan hesaplanamadı gözükmekte(zarara atılma) diye bir açıklama görmekteyim. Bu açıklama ile bilgi alabilirmiyim

 63. Merhaba,
  SSK Emeklisiyim. Maaşımı Vakıfbank tan alıyorum.
  Kredi geri ödeme gecikmesinden dolayı kara listedeyim.

  Emeklilere 10 maaş faizsiz kredi haberleri var.
  Bu durumda, bende bu 10 maaş krediden yararlanabilirmiyim

  Saygılarımla,
  Ömer Saygıner

  • Merhabalar,

   Öncelikle kredi puanınız kaç onu bilmeniz lazım. Ve takibi gecikmeden dolayı idari takibemi düştünüz yoksa yasal takibemi. Bu hususlar bilinirse daha açık bir cevap yazabilirim..

 64. merhabalar,
  sayın kredi uzmanım ben 2014 de takipe düşüp borcumu odedim kara listede adım var findex de kredi notum 500 ile 600 arası.
  1 şuan şu şartlarda kredi kullanabileceğim bir banka varmı
  2 kredi sicil affı kesin çıkacak mı çıkacaksa hamgi tarihte çıkacak
  3 kredi sicil affı çıkınca puanım kaç olacak

  • 1 şu an kredi alabileceğiniz banka bulmanız zor
   2- Önümüzdeki aylarda bekleniyor
   3-puanınız aynı olacak, kredili ürün kullanmanız için puanınızı yükseltmeniz lazım

 65. slm lar kara liste affı kesin cıkacak diyorsunuz ne zaman acıklanır ve acıklandıkdan ne zaman sonra resmi gazatede yayınlanır ve kara listeden silindikten sonra findesk puanı 0 olanlar puanı kaç olur ve hemen bankaya başvuru yaptığımız zaman kredi kartı verillermi. şimdiden cevabınız için tşkler

 66. Merhaba ben 2015 de icralık oldum sebebi ise askeri personel oldum için yurt dışına göreve gittim gidişimiz anı ve aynı gün oldu için bankaya hiç bir talimat veremedim otomatik ödeme olarak çünkü kredim farklı bir bankadandi ve gittimiz yerde ne telefon ne internet hiç bir şey yoktu ben 4 ay sonra geldim ve geldimde maasima haciz gelmişti ben bu parayı gelir gelmez 7 ay önce toplu olarak ödedim ve şuan ew veya araba almak istiyorum maaş bodrom 3800 TL hiç bir yere borcum yok ne yapmam gerekiyor veya sicil affı cikacakmi bi açıklamada siz eylül veya ekimde kesin çıkacak yazmışsınız. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

  • Af çıktıkdan sonra kredi kullanabilirsiniz. Şu an ilgili konuyu takip ediyorum. Sicil affı meselesi gündeme gelir gelmez bilgilendireceğim

 67. merhb benım sorum şu ben eşimden boşanalı 1 ay oldu. ıkı banka borcumda varlık şirketlerıne devrolmuş.şuan da işe başladım sigortalı ve maaşımı da bankadan alıyorum.size sorum borçlarımı odedıkten sonra kredi kullanmam mümkünmü veya kredi kartı alabılırmıyım yoksa 5 sene beklemem gerekırmı cvplarsanız sevınırım şimdiden tşkler…

 68. MERHABA KREDİ SİCİL AFFI ÇIKTIMI ACABA SANKİ ÖYLE BİR HABER OKUDUM BUGUNUN TARIHIYLE NEKADAR DOGRUDUR BİR BİLGİNİZ VARMI

 69. Benim yasal rakibim vardı kalktı ayrı 3 bankadan kart aldım ama kredim onaylamıyor eşimin yasal takipte olması beni etkilermi

 70. Merhabalar.
  Daha onceden 2 kredi kartim yasal takibe girdi, borclarini odeyip kapattim.
  kkb puanim 907 ve su an bir kredim var 60 ay vade ile cekmistim aylik 1260 tl duzenli olarak oduyorum, su an 18 taksit kaldi, 5400 tl kredili mevduat hesabim var duzenli olarak kullaniyorum, memurum ve maasim 5000 tl su an . Kardesim bankada calisiyor, puanin 1000 i gectigi taktirde kredi verebileceklerini soyledi. Sorularim sunlar.
  Kredili mevduat hesabini kullanmam puanimi dusurur mu?
  1000 puani gecersem kredi verebilirler mi?
  Kredi sicil affi cikarsa kredi cekebilirmiyim?
  Puanim hizli yukselsin diye ne yapmaliyim?
  Iyi calismalar

  • Kredi sicil affı çıkarsa kredi puanınıza baglı olarak kredi cekebilirsiniz. Şu an sadece mevcut ödemelerinizi zamanında yaparsanız puanınız yükselir. Kmh kullanımınız da gecikme olmazsa puanınıza pozitif etkisi olur

 71. GULAY hanım teb e gittim nakit karsilgi kredi çekmek istediğimi söyledim. 3300 lira yatırdım 3000 lira çektim 6 ay vadeli…

 72. merhaba 15 yıllık devlet memuruyum. 2015 yılında 4 bankadan icralik oldum. 2015 aralık ayında tüm borclarimi kapattim. icra dairelerinden yazilarida aldım. su an ne kredim ne kredi kartim var. hiçbir bankaya borcum yok. kredi cekemiyorum. findeks puanim görünmüyor. yani sıfır. bu sicil affı gelirse benim nasıl bir durumum olur acaba. 4000 tl maaş alıyorum. sicil affı gelirse puanim tekrardan duzelirmi. teşekkürler…

 73. Merhaba.ben bi bankadan bi bankanın kredi kartına borclandim.bi bankanın da kredi kartı ve ihtiyaç kredisi cekdim hastalıktan dolayı ama hiç birisini gününde odeyemexim sonra kredi kartlarını kapatdim.tabii bu sırada avukatlık oldum.anlaşma yapdim şükür kredi kart borcum yok.ihtiyaç kredisin dosyasını varlık şirketine vermişler onlanda anlaşma yapdim su anda ödemelerinde bi sıkıntı yok günüde oduyom hadda erken bile ödediğimiz oluyor.ben kredi kartına müracaat etsem cikarmi.sicil affı çıksa nasıl faydanirim teşekkür Lee

 74. Merhaba ben emekliyim ziraat bankasinin maas musterisiyim.uzun zamandir kredi basvurusu yapmadim.akbanka olan kredi karti borcum vardi ve varlik dirmasina devredildi duzenli odeme yapiyorum 100 liralik son 6 taksitim kaldi.findekse baktigimda 916 puanim gozukuyor en yakin takip tarihide 2011 in 12.ayi olarak gozukuyor.maas bankama kredi basvurusunda bulunsam kredi alma imkanim olurmu.simdiden tesekkur ederim.

  • Merhabalar,

   Öncelikle Varlık şirketine olan borcunuzu kapatmanız gerekiyor. Unutmayın ki 5 yıllık süre takibe düştüğünüz değil borcu ödediğiniz zaman başlar.

 75. iyi günler merhaba
  2013 ve 2014 yıllarında 5 adet parca parca kredi ve kredi kartı borcum vardı fakat hepsini kapattım ve hepsınden borcu yoktur belgesı aldım. 2015 yılında findeks notum 0 (sıfır) cıkarken bu yıl 235 puan cıkıyor ve hiç yukselmıyor. iş bankasına basvuru yaptım kredı kartı ıcın sıcılımı duzeltmek ıcın ama yınede vermıyorlar hemde bordro goturmeme ragmen. fakat fındeks notum şöyle: findeks notu:235
  limitler toplamı:-
  borclar toplamı:-
  gecıkmedekı hesap sayısı-
  takıbe alınmıs kredı sayısı :5
  bunların hepsını kapattım. sadce avea ya 2 bın tl borcum var ondan mı acaba. bankacı genel merkez ret verıyor dıyor o da sasırıyor bu duruma. bende merkez bankasına dılekce yazmayı dusunuyorum. sızce puanımı yukseltmek ıcın ne yapabılrım ve gecen yıl sıfı ıken sımdı 235 acaba ne yapmalıyım . ziraat bankasında hesabım var ve oraya sureklı para atıp cekıyorum ama 6 aydır harekenletnme olmadı.

  • Merhabalar,

   Kredi puanınız kredi kullanmak için en riskli seviyede. Red gelmesi normal bir durum. Teb ve ya ing banka nakit karsılığı kredi başvurusunda bulunun. Notunuzun yükselmesine faydalı olacaktır.

 76. Sizlere çok teşekkür ederim. benim kredi notum 916 puandı hiç bir banka bana kredi vermedi buradaki tavsiyeleri dikkate alarak teb den nakit karşılığı kredi kullandım. 6 ay da kredi puanım şu an 1350 ye yükseldi. finansbanktan bugün tam 15 bin lira kredim onaylandı. sizlere minnettarım. çok sağolun.

 77. Avukatlik olan Kredi mi taksitlendirdim üç aydır düzenli ödüyorum tekrar ktedi cekebilirmiyim emekli devlet memuruyum birde özel bir şirkette çalışıyorum teşekkürler

 78. Öncelikle hayırlı çalışmalar ben 2013 yılında kara listeye girdim bhiç bir bankaya borcum yok kredi notum çok düşük kredi kartı ve bankalardan kredili ürün kullanamaıyorum kredi kartı alabilmem için ne yapmam gerekiyor kredi puan 600 birde kredi sicil affı ne zaman çıkacak kesin olarak bilgi verirseniz sevinirim çok teşekkürler iyi çalışmalar

 79. Sayın kredi uzmanı sicil affı çıktığı takdirde biz kara listede olanlara nasıl bir faydası olacak Şuan 547 olan puanım mı belli bir seviyeye yükselecek. Veya findeks finans geçmişimde gözüken açık kapalı kredi ve kartlarımın ödeme performansımı silinecek. Çıkacak sicil affı sonrası 5 yıl beklemektenmi kurtulucaz. Af sonrası bankadan kredi alma konusunda yine zorluk yaşanacaksa tüketiciye faydası ne olacak. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 80. Merhaba ben 12 yıllık kamuda öğretmenim. 2011 yılında bazı sorunlardan dolayı 5 kredili ürünüm takibe düştü. Maas haczi ve yapılandırma ile ödedim. Kredi kartımı sorunsuz kullanmayı başardım. .takip hesaplarım 2015 yılında kapandı. ..kredi puanim 1410 şu an…kullandığım kredi kartı dışında aktif ama kullanmadığım bir kredi kartım daha var…maaşım 2950 lira…benim kredi kullanmam için 5 yılı ya da affi mi beklemem gerekir yoksa bu puanla kullanabilir miyim

 81. Merhabalar, gecen yil yasal takibim var 9 ay once kapattim borcumu. kkb puanim 900 maasim 4700 ve su an bir kredim varv duzenli olarak oduyorum, aylik 1260 tl taksitli.
  Kmh hesabim var duzenli olarak kullaniyorum. sorum şu.
  Teb bankasindan nakit karsiligi kredi kullansam, 3 ay icinde kapatsam, puanimda artis olur mu ? Yoksa aylik odeme tutarim artacagi icin, puanim duser mi ? Ne onerirsiniz.

 82. Kredi kartı sizcil affı ne zaman çıkacak ben 2013 yılında kara listeye girdim tüm borçlarımı ödedim kredi kartı kredi ürünü kullanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim kredi notum 600 sicil affı kesin çıkacakmı çok teşekküler iyi çalışmalar.

 83. Merhabalar bizom vakifbankasindan kresi karti borcumuz var esimin adina maasa icra yazisi geldi ama baska seylerin kesintisi oldugu icin odeme baslanmadi her sene uzerine faiz isliyor sicil affinda bizede odemede kolaylik yapilacakmi acaba 2011 de icralik olduk 3 000 tllik dosya 7.500 oldu 1500 tl lik dosya 5 tl oldu bunlar bu yasa ilr dusersede kaca duser aca fiyati hesaplayabilirmisiniz simdiden cok tesekkur ederim yardiminiz icin

 84. benim banka asya katılım bankasına k.k borcum vardı ve icra takibi başlatılmıştı 2 gün öncede aracıma haciz konulmuş toplam borcum 1600 tl civarındayken avukat şuan 2590 tl ödemem gerektiğini ve bana vakıfbank iban numarasını vereceğini söyledi bende tmsf nin verdiği fiba banka a.ş. yada birleşik fon bankası a.ş. ye ödemek istiyorum ama bana borcumla alakalı bir yazı gönderilmesini istediğimde önceden gönderilmiş şimdi gönderemeyiz diyorlar ne yapmam gerekli.
  teşekkürler.

  • Merhabalar,

   Öncelikle geçmiş olsun. Şu an ilgili bankanın durumundan dolayı durum berraklaşasıya dek beklemenizi tavsiye ederim. Eğer aracınızın üzerindeki haczi kaldırmak mecburiyetinde iseniz işlemlerinizi elden takip ediniz.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 85. Merhaba. Öncelikle teşekkür ederim bizleri bilgilendirdiğiniz için. Benim sorum şu; memur oalrak görev yapıyorum… 4750 tl aylık gelirim var .
  10 ay once yasal takibe girmiş bir kredi kartım vardı.. borcunu ödedim kapattım, aynı ay içerisinde. Şu an kbb puanım 900.
  kullandığım kredili ürünler. 5400 tl limitli KMH hesabım var ve aylık 1260 tl taksitli 24.000 tl toplamda kredim var.

  kardeşim bankada çalısıyor puanın 1000 i geçsin sana kredi verebilirim dedi.
  24.000 kredimi ve kmh hesabımı kapatırsam , hıc borcum kalmıyor , 30.000 tl lik borcu kapattığımda tahmın olarak ne kadarlık bır artıs olur.. puanımda 1000 i gecebilirmiyim ?

 86. Slm kredim uzmanım ben 2011 senesi den vakıfbank kredi kartım kanuni takibe düştü ve ben 2016 yılın 3 ayında borcumu kapattım ve blokeli bir kredi kartı cıkarttım garantiden ve yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama puanım 1205 ama hala başka bankadan kredi kartı cıkmıyor ne zaman normale döner ne zaman kredi kartı yada kredi yolum acılır cevaplarsanız sevinirim tşkler

 87. Iyi gunler benim bir sorum olacak ogrenci kartimla ilgili maddi durumumdan dolayi 5 defa idari takibe girdim ancak hic avukatlik olmadim borcumun tamamini odedim kara listeye girmis sayiliyor miyum suan yoksa sadece kredi notum mu dusuyor acilen cevap verebilirseniz minnetar kalirim iyi calismalar

 88. 2010 yılında bankalara borcum vardı şimdi 8bankaya şimdi e devlete baktığımda 3 banka görünüyor 1de final varlık görünüyor sicil affı geldiğinde haberdar edermisiniz rica etsem sayğılar

  • Merhabalar,

   Af çıktığında toplu bir bildirim gerçekleştireceğim.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 89. Merhabalar, Memurum 9 ay once kara listeye gırdım ve 9 ay once borcumu kapattım, 4500 tl maasım var, acıl 5.000 tl kredı cekmem gerekıyor, Memur bir arkadasım bana kefil olacak kredi puanı 1700.
  kredi cıkar mı bana ? hangı bankayı denemelıyım.. maaş aldıgım bankayı mı yoksa onerecegınız bask abır banka var mı ?

  • Merhabalar,

   Öncelikle maaş aldığınız bankada şansınızı denemelisiniz.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 90. Merhabalar sayın kredi uzmanı abi bu kredi sicil yani kara liste affı konusunda henuz bir gelisme yokmudur tahmini nezamana cikar en gec beklemekten yorulduk eylulde geldi hala ortada birsey yok bilgilendirirseniz sevinirim iyi calismalar

 91. merhaba kredi ve kredi kartlarında af çıkarsa bu varlık şirketlerine satılmış olan krediler içinde yapılandırma geçerli olacakmı

  • Merhabalar,

   Borcunuzu kapatmanız durumunda aftan yararlanabilirsiniz.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 92. Merhaba hocam ben 2015 yılında kara listeye girdim şuan avukata ödemelerim devam ediyor iki yıllık evliyim eşim çalışıyor sigortali maasi 2000 bin kredi karti da var ugak tefek gecikme oluyor onda esim kredi ceke bilirmi benim kara liste olmam onu etkiler mi

  • Merhabalar,

   Normal şartlar altında engellememesi gerekir, fakat bazı bankalar özellikle devlet bankaları kredi çekenin eşininde sicilini bahane ederek kredi vermemektedir. Şansınızı Denizbank, Finanbank, Yapı Kredi Bankalarından deneyiniz.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 93. merhaba, 2012 yılında kredı kartı borcumdan dolayı avukatlık oldum o sene içinde tüm borcu odedım .. kredi almak istedim puanımda sıkıntı oldugu soylendı, yanlız maaş aldıgım banka kredi kartı verdi(maaş anlaşmalı müşt. olmadığım halde) ,ihtiyaç kredisini ise ancak kefilli veriyorlar, şuan ki kullandığım kartın borcu var ve duzenlı odemeye calsııyorum . Kredi sicli affı cıkarsa bnım suankı kredı kartı borcumu kapattmama gerek varı? gerek yokmudur? direk olarak ihtiyaç kredisi kullanabilirmiyim..

  Sorusuz günler dilerim.

  Müsteri.

  • Kredi borcunuzu kapatmanız puanınıza pozitif olarak yansır. Kartınızda borç bakiyesini ayın 28-03 günleri arasında sıfır tutmaya çalışın. Durumunuza göre kart borcunuzu düzenli ödeyerek puanınızı yükseltebilir ve kredi kullanabilirsiniz. Mevcut bir kredili ürününüz var ve düzenli ödeme ile yükseltebileceğiniz bir kredi puanınız var. Durumunuz o kadar kötü değil.

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 94. Duyduğuma göre kara liste affı yok sadece kredi kartı borçlarına taksit imkanı saglicaklarmis. Acaba yanlış mi biliyorum bilgi verir misiniz lütfen

 95. Kredim uzmanım ben 2011 senesi den vakıfbank kredi kartım kanuni takibe düştü ve ben 2016 yılının 3 ayında borcumu kapattım ve blokeli bir kredi kartı cıkarttım garantiden ve yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama puanım 1205 var ama hala kredi kartı alamıyorumm ne zaman normale döner yaklaşık kaç yıl beklicem yada ne zaman sıcılım temizlenir ilgilenirseniz sevinirim önerilerinizi bekliyorum yaklaşık kaç puan oldumu cıkar kart tşkler

 96. Meraba benim bankalara borcum yok ama kara listedeyim borcumu kapattım ve findesten takip ediyorum 3 bankaya borcum vardı ama şuan borcum yok şuan findeksten baktıgım zaman puanım 1163 bankalarla nüracat ediyorum olumsuz yanıt alıyıyorum 3 yılım doldu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim teşekkür

 97. Merhaba,

  Ben bugün Findeks kredi notlu raporumu aldım.
  Puanım 0 olarak görünüyor.
  Bildirimde bulunan kuruluş sayısı 2 en olumsuz durum Kanuni Takip olarak yazılmış.
  Ben de şuan kara listedeyim değil mi?
  Ya da 5 yıl beklemeden ön ödemeli kredi v.s. Alsam puanım yükselir mi?
  Son olarak bu af ne zaman çıkacak bilgi verirseniz sevinirim..

 98. bizim iki kredi kartı borcu ve iki kredi borcu var durumlardan dolayı 9 aydır ödeme yapamıyoruz sicil affı ne demek anlamış deilim ya tamamen silsinler bir kere mahsus yada ömür boyu taksit beklicekler ne olcaksa sonumuz anlamadım bilgi verirseniz seviniriz

 99. Merhabalar ben ekim 2015 itibarıyla kara listeden çıktım. Ancak daha sonra sürekli bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda bulundum. Ve her başvuruda olumsuz yanıt aldım. Bu benim tam aksine zararımaymış. Bankalar başvurdukça geriye gidersiniz o yüzden beklemekte fayda var dediler. Size sorum şöyle olacak efendim ? Çıkacak olan sicil affından bende faydalanabilir miyim ? Hiç bir bankaya borcum yok. Dediğim gibi ekim 2015 itibarıyla kara listeden çıktım ocak 2016’da kkb yi güncelledim. Ancak bankalara yaptığım başvurular etkiler mi beni sicil affında ? Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Merhabalar,

   Sık ve devamlı kredi başvurusu yaparak olumsuz cevap almak kredi skorunuzu olumsuz şekilde etkiler bu doğru. Başvuru yapmadan önce kredi notu raporunuzu alarak krdi notunuzun kaç olduğuna bakarak kredinizin onaylanıp onaylanmayacağını görebilirsiniz. ŞU kredi notunuz düşü olduğu için kredi alamıyorsunuz. Ve kullandığınız herhangi bir kredili ürün yoksa kredi notunuz yükslemeyecek.Yükselmesi için Nakit karşılığı kredi kullanmanız lazım. Aşağıdaki linkteki makalemizi okuyarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

   link : https://kredi1.net/nakit-karsiligi-kredi-kullanma-1n-3k/

   Borçsuz Günler Dilerim

   Kredi Uzmanı

 100. Merhaba benim sorum bundan 2 yil evvel yasal takibe dustum ama suan butun borcu odedim puan yukselsin diye teminatli kredi karti kullandim ama etki etmedi bu konu hakkinda ne yapabiliriz

  • Merhabalar,

   Öncelikle şu anki kredi puanınızı iletirseniz sizin durumunuz hakkında daha yararlı tavsiyelerde bulunabilirim.

 101. kredi uzmanı hani sicil affı kesin çıkacaktı bir gelişme yok sanırım çıkmıyacak bir yorumunuz varmı bu konuda tşkler

 102. Bu esnaf kredisine ne zaman af geliyor…. yapilandirmak icin ana parayi bekliyoruz. Ama esnaf kefalet avukatlari cevremdeki insanlarada kredi verdirmiyo….. bu sorular icin cevap bekliyorum. Tesekkurler

 103. merhabalar. 2013 un son aylarinda avukatlik olan kredi karti borcumu odedim ve borcu yoktur yazisini aldim. ama hala ne kredi karti nede kredi kullanabilmis degilim. migrosta ise basladim garanti bankasiyla calisyoruz ve garanti bankasindan bankada calisan arkadaslar geldi kredi karti vermek istediler bende durumu anlatinca bir arkadasinizin referansi ile benim adima dusuk limitle kredi karti gelecegi ve bunu duzgun bir sekilde yatirdigim zaman kredi notum yukselecegi ve bu sayede kredi karti ve kredi kullanabilecegim soylendi. yaklasik 6 7 aydir karti kullanip duzenli bir sekilde oduyorum ama suana kadar hala kredi karti ve kredi alamadim. bunu yapmis olmam gercekten benim kredi notumu yukseltirmi yoksa arkadasimin referansi ile aldigim icin arkadasiminmi notu yukselir ? yardimci olursaniz sevinirim. iyi gunler.

 104. Merhaba Kredi Uzmanı ! 2.500 lira belgelenebilir net gelirim var fakat kredi notum 800’e yakın yani çok düşük. Sadece 350 lira kredi ödemem var. Kredi sicil affı çıktığı zaman; KKB puanları iptal olup eski sistem gibi maaşına bakılacakmış. Doğrumudur ? Veya gelen af sonucunda kredi çekebilir miyim ? Af beni etkilemiyor ise hangi bankadan kredi çekebilirim ? 30.000 Lira paraya ihtiyacım var. ‘05344711236’ telefon numaram SMS yolu ile ulaşabilirseniz sevinirim.

 105. Merhaba Kredi Uzmanı ! 2.500 lira belgelenebilir net gelirim var devlet işçisiyim fakat kredi notum 800’e yakın yani çok düşük. Sadece 350 lira kredi ödemem var. Kredi sicil affı çıktığı zaman; Kredi puanları iptal olup eski sistem gibi maaşına bakılacakmış. Doğrumudur ? Veya gelen af sonucunda kredi çekebilir miyim ? Af beni etkilemiyor ise hangi bankadan kredi çekebilirim ? 30.000 Lira paraya ihtiyacım var. Eşim veya kızım bana kefil olursa kredi çekebilir miyim ? Onlarda devlet memuru fakat kredileri var ama düzenli ödeniyor. 1.200 lira ödemeleri var.

 106. Merhaba,
  Bank asya dan kartım vardı.25 Temmuz son ödemeli rakamıma hiç ödeme yapamadım,8.ay ve 9.ay da ödeyemedim,bugun itibari ile gecikme gün sayım 63’tür. 72 ay yapılandırma fırsatından bahsediliyor,bu fırsat bu bankaya uygulanır mı acaba?Ne kadar daha bekleyebilirim ki ben.Ödeme durumum yok,kredi notum düşük,başka bankadan alıp kapatmam da olanaksız,sizce ne yapmalıyım?tşk.ler.

 107. selam….. bakıyorum herkes AF bekliyor ben dahil bende bu konuda çok araştırma yaptım.bankacılar gen.müdürler felan ve kesinlikle yok genel sicil affı yok deniliyor.bende üzüldüm ama yok deniliyor.

 108. benim bankaya olan kredi kartı borcum varlık yönetimine devredilmiş bu çıkan aftan bende yararlanabiliyormuyum

 109. Merhaba daha önce yasal takip yaşadım. 2015 te borcları kapattım kredi notum 1385 .bugün garanti bankasindan 10 000 lira kredi başvurusu yaptım ön onay verildi.memurum maaşım 1290 lira.asıl onay verilirken kredi geçmişi engel olur mu.on onay almam krediyi kullanacağımı gösterir mi

  • Garanti bankası gibi politikaları sert olan bir bankadan ön onay aldı iseniz, krediyi garantiden alamasanız bile yapıkredi finansbank ya da denizbankdan alabilirsiniz.

 110. merhaba 3 yıldır ödeyemediğim kredi kartı ve kredilerim var işlemiş olan faiziylemi yapılandırma olacak yada kullanmış olduğum kart limiti üzerindenmi yani eski faizler silinecekmi yoksa faizli olarakmı yapılandırma yapabileceğiz bunu açıklayabilirmisiniz tşk ler

 111. Sayın hocam ben kara listede idim çıktım önce kart bile vermiyorlardı bir yılda 3 kart aldım ödemelerini düzenli yapıyorum findexs ten kredi no tum 1428 çıkıyor kredim o naylanmiyor eşimin banka borcu var takipte beni etkiler mi neden kredi alamıyorum

 112. selam kredi uzmanı kredi sicil affı eylül eim ayında cıkıcak demişsiniz yukardı yazınız da bir gelişme varmıdır acaba

 113. Iyi günler ben 2015 te icralik oldum tüketici kredisinden dolayı 2016 mart ayında tamamini kapattim suan kredi puanım 450 nezaman kredi kartı alabilirim memurum aylık gelirim 3650 TL şimdiden teşekkür ederim.

 114. kredi sicil affi cikacakmi kredi sicil affi ndan faydalanmak icin banka harici atiyorum.sigorta sirketi ile icraligim.sicil affindan faydalanbilirmiyim.

 115. İYİ GÜNLER.
  GARANTİ BANKASI KREDİ KARTIM AVUKAT VASITASIYLA İCRA YOLUYLA HER AY MAAŞIMDAN 300 TL KESİLİYOR.9500 TL KREDİ KARTI BORCU KARŞILIĞI 2014 NİSAN AYI İTİBARİZLE AVUKAT 2900 ÇEKTİ VE ŞİMDİ 15000 DAHA İSİTYOR.YANİ TOPLAMDA 9500 TL YE KARŞILIK AVUKAT BİR YILDA 18000 İSTİYOR.İCRALIK KREDİ KARTLARINA AF ÇIKARSA BANA FAYDASI NE OLABİLİR VE BEN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM.(AF BANA YANSIRSA TAMAMINI PEŞİN OLARAK KAPATMAK İSTERİM)

 116. Selam iyi çalışmalar 1sene öncesi 10000 tl kredi kullandım 36 ay taksitle ilk 8 taksidini ödedim gecikmeli olarak sonra bir takım sıkıntılardan dolayı 4 ay ödeyemedim daha sonra maaşımın 4/1 bölümüne haciz konuldu ortalama olarak 300 tl kesiliyo maaşimdan ve ne kadar borcum var bilmiyorum nasıl öğrenebilirim borcumu ayrıca borç bittikten sonra mı 5 yıl beklemem gerekli yoksa kara listeye düstügüm tarihten itibarenmi son olarak sicil affı ise borcu bitirmiş olanlar içinmi gecerli şimdiden teşekkür ederim..

 117. Mrb.Sitenizdeki paylasim ve cevaplariniz icin oncelikle cok tesekkurler.Ben son 1 yilda kredi var kredi kartindan dolayi takibe dustum.Su anda borclarimi taksitlendirdim ve duzenli olarak avukata odeme yapiyorum.sicil affi ciktigi zmn faydalanabilir miyim? Devlet memuruyum. Afla ilgili detaylar ne zmn belli olur ? Tesekkurler.Iyi Calismalar.

 118. sayin hocam benimde kartim icralik oldu hemen odedim e devletten bakiyom hic bir dosyam yok halk bankasindan k.karti basvurusu yaptim ve karsima icra takibi cikiyo ve tahsil edilmistir yaziyo bu nasil oluyo bilgilendirirseniz ben anlamadim bu nasil bisey

 119. ?
  merhabalar. 2013 un son aylarinda avukatlik olan kredi karti borcumu odedim ve borcu yoktur yazisini aldim. ama hala ne kredi karti nede kredi kullanabilmis degilim. migrosta ise basladim garanti bankasiyla calisyoruz ve garanti bankasindan bankada calisan arkadaslar geldi kredi karti vermek istediler bende durumu anlatinca bir arkadasinizin referansi ile benim adima dusuk limitle kredi karti gelecegi ve bunu duzgun bir sekilde yatirdigim zaman kredi notum yukselecegi ve bu sayede kredi karti ve kredi kullanabilecegim soylendi. yaklasik 6 7 aydir karti kullanip duzenli bir sekilde oduyorum ama suana kadar hala kredi karti ve kredi alamadim. bunu yapmis olmam gercekten benim kredi notumu yukseltirmi yoksa arkadasimin referansi ile aldigim icin arkadasiminmi notu yukselir ? yardimci olursaniz sevinirim. iyi gunler…

  • Merhabalar,
   Findeks raporunuzda garanti bankasından almış olduğunuz kartın kaydı görünüyormu acaba kontrol edermisiniz.

 120. Merhaba lar.. ben 2013 yılında kredi kartı borcumdan dolayı kara listeye alındım.duzenli olarak 2200 maas aliyorum ve 8 senedir çalışıyorum..borcum da yok..ama ne kredi ne de kredi kartı alamıyorum.ne yapicam..

  • Merhabalar,

   2018 yılına kadar kredili ürün kullanamazsınız.Fakat olası bir sicil affında kullanabilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

 121. Öncelikle merhaba 3adet kredi kartimvar findex kredi notum 1428 kredim çıkmıyor eşimin yasal takipte olması beni etkiler mi veya nasil kredi alabilirim

 122. merhabalar 2011 de askerden once kredı kartım avukatlık oldum ve sonucta komple kapattım sgklı ısm oldugu halde kredı kartı vermıyorlar ne yapmalıyım

 123. Merhaba ben temmuz 2016 da finansbankın ögrenci kartı yüzünden avukatlık oldum şu anda taksit lerimi ödüyorum ancak findekse girdiğimde puan hesaplanmıyor diyor kanuni takip olduğu için .acaba benim puanım ne zaman hesaplanmaya başlayacak teşekkürler.

   • Peki sayın kredi uzmanım yasal takipteki borcumu tamamen ödeyince kontrol ettiğimde en son kaldığı puandanmı başlayacak yoksa 00 danmi başlayacak . teşekkürler

 124. Merhabalar
  Benim bir sorum olucak,kredi borcum avukata dustu ve avukatla cok uzun suren zorluklar sonucunda bır anlasma yaptık.bu anlasmaya gore aylık 550 tl olarak taksıtlendırme yapıldı.
  Fakat zamane sartları ortada,5 aydır odemelerımı duzenlı olarak yapıyorum fakat maas gelırlerı ortada,odemeyı gerceklestırdık sonra buyuk sıkıntılarla zor gecınıyorum.Avukatla durumla ılgılı gorustugumde benım problemım degıl dıyor.
  benım sorum 2016 kredi duzenlemelerınde bızım bu borcu tekrar yapılandırma gıbı bır ımkanımız olup olmadıgı ?

 125. iyi günler 10 yıl kadar evvelden kredi kartı borcum vardı şu anda o borcumu firma satın almış,aftan faydalanıp faizi sıfırlayıp ödeyebilirmiyim.bankaylamı bu firmaylamı görüşmem lazım.

 126. Sayın kredi uzmanım kanuni takipteki borcumu kapattığımda findeks puan im o dan mı başlayacak yoksa kaldığı puandan mı devam edecek teşekkürler

   • sayın kredi uzmanı, 21.12.2015 tarihli risk raporunda borcu kapatılmış iki adet kayıt gözükmekte ve puanım 1163 idi, 26.07,2016 tarihli raporda ise kredi ve kredi kartı bilgisi bulunmamaktadır yazıyor du ancak kredi notu da yoktu. yani puanlar da gitmiş ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 127. Merhabalar. 5 yıllık kara listeden sonra. babamdan rica ederek onun kullandığı kredi kartına bağlı ekkart çıkarttıp, biraz kullanıp okart üzerinden atm lerden başvuru yaparak 2015 yılında iş bankasından 3.700 tl kredi kartı çıkartmayı başardım. 2016 yılında ise odeabankdan gelir belgesiz kredi başvurusu yaptım 10bin tl 24 ay vadeli kredi almayı başardım. Ve ardından banka kredihesabına bağlı 500tl ek kredimevduathesabı ve 1000tl lik ayrıca kredi kartı verdi. Hepsini düzenli ödüyorum fakat kredi aldıktan sonraki ay ve sonraki aylardan itibaren 1250 olan findeks notum 916 ya düştü ve halada aynı. Bu puanın düşmesi normalmi, ne zaman yükselmeye başlar? Ve daha yüksek kredi başvurusu ne zaman yapmalıyım? teşekkür ederim saygılarımla

 128. MerhaBa benim garanti bankasindan kullandığım 10 000 lira kredim var 2 taksitini ödedim. Memurum puanim 1410.maaşım 3000.finansbanktan da 10bin kredi talep ettim ön onay verdi.açık kredi sebebiyle krediyı almam zorlaşır mi.sagolun

 129. Bi de abicim SMS le kredi başvurusu yaptım 10 000 e 48 ay ön onay verildi diyo neden miktar belirlemiş banka.bunu veririm daha fazlasını vermem mi demek

 130. hocam ben bankadan idari takibe düştüm 2 seneden fazla oldu ödeyeli kredi puanımı nasıl yükseltirim kredili banka ürünü alamadığım için başka ne yapmam gerekir teşkkür ederim şimdiden

 131. Yeni cikan yapilandirma kanunundan faydalandim hic takipe dusmedim asgari odemesi yukseldigi icin yapilandirma yaptim. Baska bir bankada kredi kartim var duzenli oduyorum bu kartimi etkilermi

 132. Merhaba bir yakınım kredi kartları ve kredi borcunu ödeyemiyor , banka kendisine ulaşamıyor bu borcun varlık yönetim şirketine devredilip devredilmediğini öğrenme yolu var mı?

 133. Merhabalar benim abimin kredi kartı borcu var toplam 70.000 tl iken ödemeyi bıraktı şimdi ise İki senedir odeyemiyo Bunun için bir yasa çıkacak mi acaba bilgi verir misiniz

  • Merhabalar,

   Öncelikle geçmiş olsun. Bunun için çıkacak bir yasa yok şu an. Borcu ödeme durumu varsa ödemeye çalışsın. Çünkü bahsettiğiniz mebla şu an 150 binleri bulmuş olabilir. Çıkan yasa genellikle borcunu ödeyip tekrar kredili ürün kullanmak isteyen kişileri kara listeden çıkarmayı kapsıyor. Borcun affı ve silinmesi gibi bir şey silinmesi söz konusu değildir.

   İyi günler Dilerim.

 134. Meraba iyi günler 1 yıl önce icralik oldum ve hemen kapattım borcu şuan kredi notum 450 kredi kartı acabilirmiyim memurum aylık gelirim 3600 TL veya sicil affı çıktımı cikacakmi şimdiden teşekkür ederim tekrar iyi günler..

 135. Merhaba kara listedeyim 2013 yilinda tum borclarimi kapattim kredi puanim 680… Elimde Subat vadeli 6000 liralik cek var bu cek karsiliginda bankalardan ticari kredi kullanabilirmiyim

 136. Slm maaşımdan kesilmesine rağmen kredi borclarima yapılandırma olurmu saygilar sunar iyi çalışmalar dilerim

 137. Merhabalar benim 2012 yılında Finansbank’tan bi hesap kartı ve 1 de kredi kartı yüzünden avukatlık oldum 2012 nin 8 ayında hepsini odedim borcumu suan suan devlet memuruyum 4000 üzeri masimin var kredi kartı verdi banda bide 3000 tl arti parada mas kartim ama verdi ek karta gönderdiler ama kredi vermiyorlar bide 8 ay sonra kara listeden çıkarmiyim suan kredi puanım 1119 da dir

 138. 5 yıllık öğretmenim. Eski maaş kartımın ek hesabının 1400 tl sini kullanmıştım 4 ekimde ziraat banka müdürü arayıp son gün oldugunu parayı yatırmazsam avukata verecegını soyledı ben de 4 ekimde ek hesabımın 1400 tl sini yatırıp kartımı kapattım. Başka hiçbiryere borum yok. Ekderslerle 3500 tl gelırım var. Kendı uzerıme arabamda var 40.000 degerınde. Findex e baktım bugun dıyor kı 3 Ekımde yasal takıbe gırmıssınız ve kredı notunuz hesaplanamıyor. Ama banka muduru 4 Ekım son demıstı oysa kı 3 Ekımde yasal takıbe alınmısım.Yasal takıbe alındıktan 1 gun sonra borcu odemısım.Evlenıp bır yıl sonra ev kredısı cekmeyı dusunuyoruz. Bana ev kredısı vermelerı ıcın kac yıl gecmesı gerekır acaba? Şuan arabamı satıp 40.000 tl hesabımda para gorunse kredı notumu olumlu etkıler mı?

 139. Mrb.ben 2012 avukatlik oldum ama borcumun hepsini kapattim.son 3 yildir duzenli maas musterisiyim .maas aldigim bankaya kart basvurusu veriyorum cikmiyo .avans hesap istiyorum vermiyo.1.5 yil yapikrediden maas aldim avans hesabimi acmadilar .bi ara garantiden maas aldim 2.ayda actilar avans hesabi simdi yine yap.kredi den aliyorum yine acmiyolar …kredi notum findexs e gore 600.bu kisitlamam nezaman kalkar.bide yukarki yazilarinizda ilgilibirime basvurun borcu yoktur diye demissiniz neresi burasi lutfen yardimci olirmusunuz

 140. BEN 1 SENE ÖNCE TAKİBE DÜŞTÜM ŞİMDİ KREDİ ÇEKECEM AMA HEP RED VERİYORLAR BOCU AVKAT ARAACIĞLA TOPLU ÖDEDİM AMA PUAN HESABLAMA YAPTIĞIMDA SIFIR DİYOR YAPI KREDİ DE MAAŞ MÜŞTERİSİYİM YATIRIM FON VAR ALTIN HESABI YAPTIM VE VADELİ HESAPTA PARADA VAR AMA KREDİ ONAYLANMIYOR BU AF NEZAMAN ÇIKACAK.

 141. selamlar acı ama üniversite yıllarında aldığım 400 ve 500 tl lik ıkı kredı kartından dolayı takıbe dustum malesef. kamuda 1 yıldır memurum. borclarımı kapattım 3 4 ay once kredi puanım 600 kredi cekme şansım nedir maaş müşterisi oldugum bankadan. tesekkurler.

  • Merhabalar,

   Borcunuzu ödediğiniz tarihten itibaren 5 yıl yasaklısınız malesef.

   İyi çalışmalar.

 142. merhaba,benim yaklaşık 2 yıl önce avukata düşen borcumu kapattım o arada evlendim ve 1 sene çalışmadım 1 senedir tekrar çalışıyorum borcum kredi kartımdan dolayıydı kart kapanmıştı sonra açıldı tekrar 1 senedir aktif olarak kullanıyorum ve gecikmem yok aynı bankadan önceki işyerime ait maaş hesabım var şuan çalıştığım yerde o maaş hesabımı kullanıyorum ama olumsuz kaydımı sildirmedim ve borçlu gözüküyorum kredi puanım hiç yükselmiyor ne yapmalıyım sizce

 143. Merhaba sicil. Affi.nezamaan cikacak bilginiz varmi yani bu cikan yasayla cikacak saniyorduk cikmadi sizce ne zaman cikar. Bir sey soracagim arkadasim bana ek kart cikarta bilir mi kendi kartindan ek kredi karti sonuçta kara listeye girdim ama o kendi kredi kartina ek kart cikarta bilir mi bana bankalar onaylarmi

 144. İyi günler kredi uzmanımız kredi sicil affı eylül ekim ayında kesin çıkıyor demişsiniz bu kesin mi acaba.Ben hem bimere hem cumhurbaşkanlığına dilekçe yazdım geçen ay fakat meclis düzenlemesi falan diyorlar.Siz kesin olmasa yazmazdınız.acaba bir duyumdan mı ibaret bilgi verirseniz çok sevineceğiz herkes bu konuyu bekliyor.İyi günler

 145. Merhaba ben 2012 yılında bi arkadaşıma kredi kartımı kullanması için vermiştim evet klasik arkadaş kurbanı sınıfındaki kişilerden biriyim avukatlık olmuşum ama haberim yok benim arkadaşım ödememiş vaktinde borcu ama borç ödendi nihayetinde 2012 Mayıs ayında ama hiç bir bankadan kredi çekemiyorum şu anda halen ama benim kredi kartıma çok düzenli bi şekilde ödeme yapıyorum ama ona nazaran yinede çekemiyorum ne yapmalıyım kredi notum 1300 üzeri olmasına rağmen yinede çekemiyorum

 146. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim sicil affı çıkmayacak diyorlar bunun doğruluğu hakkında bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum

 147. Artık kredi uzmanindada ses soluk yok kredi sicil affı falan çıkmaz arkadaşlar kendinizi avutmayin 5 yıl bekleyeceksiniz mecburen

 148. Merhaba Kredi uzmanı.Benim bir bankaya ait icraya düşmüş dosyam vardı..Bunu ben kapattım.Fakat maaş müşterisi olduğum bankaya kredi çekmeye gittiğimde bu borca ait dosya numarası ve icra dairesinin bilgilerinin sistemde gözüktüğünü söylediler ve bu bilgi kalkmadığı sürece herhangi bir banka ürünü alamazsınız dediler.İlgili bankayı aradım onlarda dosya bizde kapanmış sorun yok diyorlar.İcra dairesine gittim borç kapanmış ve uyaotanta çoktan düşmüş sorun yok dediler.BDDK ya ilgli bankayı şikayet ettim ,banka dönüş yaptı bu borç bizim tarafımızdan yıllar önce kapanmış sorun bizde değil Merkez bankasında dediler.Yani anlayacağınız borç kapanmış ama o borca ait bilgiler bankalar tarafından gözükmekte ve ben bunu sildirieceğim yer neresi onu bilmiyorum.Bankalara kredi müracaatımda sistemde kayıtlı e haciz kaydı var olumsuz diyorlar.Bu ibareyi bankalarmı kaldıracak yoksa icra dairesimi bilgi verip kaldıracak.Bana yardımcı olurmusunuz.Elimde hem bankadan hem icra dairesinden borcun kalktığına dair ibranameler ve haciz yoktur kağıdı vardır.

 149. KREDİ VE KREDİ KARTLARIMDA GECİKME YAŞADIM VE GEÇİKMELER BAZEN DEVAM EDİYOR KREDİ NOTUMU DÜŞÜRDÜĞÜNÜ BİLİYORUM NORMAL KREDİYE BAŞVURSAM ŞU AN 10 000 BİLE ÇEKEMİYORUM KONUT KREDİSİ CEKEBİLİRMİYİM.

 150. Merhaba benim ödediğim halde varlık şirketinin dosyayı kapatmaması yüzünden bankada karşıma çıkan bir dosya var.Bu ne adliyede ne de edevlet de görünmüyor sadece bankalar da görünüyor.Puanım yüksekten bu yüzden puanım düştü ve ben kredi kartı ve kredi kullanıyorum bu arada.Diyeceğim o ki kendilerinin yaptığı bir hata yüzünden siciline bozuldu ve ticarete uğraştığım için bu beni olumsuz etkiledi.Bu durumda ne yapmaliyım. Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

 151. Merhaba 40 000 lira kredi çekmek istiyorum borcum yok memurum kredi puanim 1430.çıkma ihtimali var mıdır sizce yoksa çok mu yüksek bir meblağ. Teşekkür ederim

 152. Merhaba ben 2011 takibe girdim 2012 kapattım borcumu findeksde gözüküyor is bankasi kar tim var düzenli ödüyorum1000 puanım var başka banka vermiyor kredi de çekemiyorum 2017 kalkarmi kapattım takip findeksen

 153. Merhaba lar 2011 de takibe girdim 2012 kapattım borcumu 2016 başvurdum tek is bankasi verdi kart findeksde 1002 puanım var kredi vermiyorlar 2017 kalkarmi takip gözükmesi

 154. Öncelikle slm ben avukatlık oldum yani kırmızı kalem yedim 2013de hepsini kapattım ama kredi kartı başvurusu hep Red oluyor ben nasil kredi kartı alırım lütfen yardımcı olun bana

 155. MERHABALAR 2013 OCAK AYINDA İDARİ TAKİP AŞAMASINA GELEN BİR KARTIM İÇİN KREDİ PUANIM DÜŞÜK GÖRÜNÜYOR KKB GÜNCELLEMESİ NASIL YAPTIRABİLİRİM. 8850 TL LİMİTLİ KREDİ KARTIM VAR ÖDEMEDE HİÇ SORUN YAŞAMAMAKTAYIM. BİRDE RİSK RAPIORUNDA A B C NEDİR. BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

 156. merhaba ben 2012 de kara listeye düştüm ve bilmiyordum borcumu hemen ödedim temiz kagıdımı aldım 2 tane kredi kartım var düzenli ödüyorum şuan puanım 1116 ama kredi çekemiyorum sebebi ne olabilir sizce

 157. 2010 sicilim bozuk bu sene kart aldim tek bi bankayi yatirmadim onuda bu günlerde yatirdim hala bankada kanuni takip görünüyor kaç günde kalkar

 158. merhabalar. 2014 yılında kredi borcumun odenmedigi icin avukatlık olmustum ama tamamını o ay icinde yatırdım ve borcumu kapattım. kredi notum 1 sene boyunca 0 dı ama 2016 yılı ilk ayında 600e cıktı 2016 yılı boyunca cok duzenli odeme yaptm kredi karti ve dier bankada ki kredi borcumu . bankaya gittigimde kredi notumun 897 oldugunu ama kanuni takibim oldugu icin cekemedigimi soylediler . gecen gun banka aradi maas mustedi oldugum banka bu ay cok basvuru denemessiniz bir ay basvuru yapmayın obur ay kredi verebiliriz gibisinden. sizce ben ne zaman kredi cekebilirim. 1000 tl ihtiyacım var

 159. sn kredi uzmanı,

  şu an çalışmış olduğum(maaş müşterisiyim)bir bankada 2 farklı kredim var,

  başıma talihsiz bir olay geldi ve gecikmeli de olsa kredilerimi ödedim ve son 3 aydır düzenli de ödüyorum,buna istinaden maaş müşterisi olduğum banka hemen kredi kartı talebimi onayladı ve teslim aldım fakat kredi başvurumu onaylamadı (verilen cevap; ard arda kredi başvurunuz onaylanmadığı için şu an için kredinizi onaylayamıyoruz vb….) daha önce temmuz 2014 yılında bir bankadan avukatlık oldum hemen ödedim,

  sonuç olarak,yukarıda yazılanları baz alarak sicil affından yararlanabiliyor muyum? findeks raporunda notum 673 ve yükselişte görünüyorum(şimdilik)

  konu hakkında bilgilerinizi rica eder,

  iyi çalışmalar dilerim

 160. Merhaba bu sicil affı geriye dönük borçlarını ödemiş sistemden sicilleri ile alakalı sistemden kaldırılmasıyla alakalı bir durum sanırım . 5 sene zaman aşımına uğramış ama borçlu açılan içraları ödeyememiş durumunda borçlu zaman aşımından nasıl borçlarından kurtula bilir . Nasıl bi süreç olur davalar düşermi yoksa içra eden avukat dosyayı devam ettirebilirmi . Ettire biliyorsa bu süreç nekadar devam edebilir . Şahıs Çekleri ile alakalı içralar zaman aşımından nasıl yararlanabilir . Saygılar

 161. istimlak danışmanlığından resmî faturalı hak etmiş olduğu 1 milyar dolardan 15 milyonunu temlik aldım . Bununla neler yapıla bilir . Rakam yüksek olduğundan tarih belli değil . Bende borçlu şirket bakıyorum aktifi pasifi ile şirket devri almadan önce şirketin kasasına bu alacağımı aktarıp devri yapıldıktan sonra alacağımla borçumu fek edip . borç bitince şirketin gayri menküllerini satıp nakite çevirmeyi düşünüyorum . Daha kolay bi yolu olabilirmi . Saygılar

 162. kredi uzmanım sicil affı kesin çıkacak diyorlar ve esnafa çıkcak diyorlar çalışan işçilere de bu sicil affı varmı kimler yararlanacak bilginiz varmı tşkler

 163. Üzerimde 150.000 tl lik bir ev var ve benim iki bankada yapılandırılmış kredim var bu kredilerimin tamamını bir bankada toplayıp ipotekli kredi çekmem mümkünmü çeköek istediğim miktar 65.000 tl ve halen sigortalı bir işte 2.500 net maaşla çalışmaktayım.

 164. Sayın kredi uzmanımız bu gelcek af sadece esnafami bizleride kapsarmi bu konuda herkes merak içinde bizleri aydınlatırsanız seviniriz birde burdan tüm madur arkadaşlara sesleniyorum arkadaşlar herkes bimere yazısın sadece esnafın dil bizimde ihtiyacımız oldunu yazın başbakanlığa ekonomi bankasına yazalım lütfen sicil affı arefesinde biride kapsaması için sesimizi duyuralım. Şimdiden teşekkürler

  • Kanunun içeriğini okumadan bu konuda konuşmak yanlış. Fakat sicil affında bir ayrım yapılacağını sanmıyorum. Zira daha önce çıkanda ayrım yok idi. Dediğim gibi beklemek lazım. Ağustos ayında olduğu gibi erken konuşmanın biraz zararı olabiliyor. Takipçilerimi boşuna beklenti içerisine sokmak istemem.

 165. Merhabalar
  ben 2012 yılından işsiz kalmam nedeniyle icralık oldum ancak ödeme emri gelince ödedim yani 2012 yılından bu yana kadar bankalar bana kredi kartı vermiyor ne zaman kredi kartı kullana bilirim yada sicil affı bizi tutacak mı

  • Merhabalar,

   Umarım bu cevabımın sizin durumunuzda olan bütün takipçileri me yararı olur. Ödeme emri geldikten sonra ödeme yapmışsınız. Fakat ödeme yaptıktan sonra herhangi bir bankaya başvurarak borcunuzu ödediğinizin kkb ve merkez bankasında göründüğünü kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü borcunuzu geciktirdiğinizi her ay düzenli olarak kkbye ve merkez bankasına bildiren bankalar ne yazık ki borcunuzu ödediğinizde aynı hassasiyeti göstererek borcun ödendiğini bildirmiyorlar. Siz borcumu ödedim nasıl olsa kayıtlardan düşer deyip takip etmez iseniz kkb ve merkez bankasın nezdinde borçlu görünürsünüz. Yıllar sonra bankaya giderek boyle bir durumla da karşılaşınca mağdur olursunuz. Öncelikle findeks risk raporunuzu alarak adınıza açık kanuni takip var mı bakmanız gerekiyor. Eğer 2012 senesinde borcunuzun kapandığı bildirildi ise 2017 senesinde kredili ürün kullanabilirsiniz. Olası bir kredi sicil affında ise bu süreyi beklemeden kredili ürün kullanabilirsiniz.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı.

 166. Merhaba kredi uzmanı sicil affı çıktı diyelim benim sicil bozuk kredi başvurusu fazla kkb notu düşük bunlar düzelirmi ve kredi cekebilirmym teşekkürler

 167. Merhabalar üstadım ben garanti bankasından kredi ve kredi kartımdan dolayı avukatlık olmuştum borçlarımı 2014 yılının son ayı içerisinde kapattım sicilim bozulduğundan ötürü bankalarla hiçbir ticaretim olmuyor kredi kartı dahi alamıyorum kredi notum 500 küsürlerde ne yapmam gerek kredi çekemesem dahi kredi kartı alabilmek için en azından ne yapılmalı yardımcı olursanız çok sevinirim Saygılarımla.

 168. merhaba, öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. benim sorum da şu olacak. findeks notlarında görünen kapanmış kredi kartı,kmh vs. gibi ürünler var. (normal yollardan kapatılmış olanlardan bahsediyorum) beş yıl boyunca bunlar listede yer tutuyorlar. altlarında aylık ödeme durumu kırmızı çentikli, yeşil çentikli görünüyor. eğer kredi sicil affı gelirse bu atıl durumda bekleyen ürün listesi ortadan kalkacakmı yoksa 5 yıl beklemeye devam edecek mi?

  • Merhabalar,

   Kanun çıktığı zaman bu sorunuzun cevabını vereceğim. Takip etmeye devam edin.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 169. Syn. Uzman öncelikle kolay gelsin benim kredi borcum vardı ödemeyemedim ve kırmızı kalem yedim avukat arcılığla maaş hacziyle ödedim borcu sicil affı ne zaman çıkar ve beni kapsarmı bu af şimdiden teşekkür ederim.

 170. Sayın uzman,
  benim kredi notum 750-800 aralığında. ödemesine devam ettiğim 3 ihtiyaç bir konut kredisi var. 2 adet kredi kartım var. sürekli kullandığım. Bu kredi ve kartların ödemesini geç yapıyoruz. 30-40 gün aralığında gecikmeli ödüyoruz. 2015 yılında kendi iş yerimi kurdum. şu an halen devam ediyorum. KOSGEB faizsiz destek kredisine başvuracağım. çalıştığım banka çok olumlu bakmıyor. Sicil affı kapsamına alınsak notumuz ne olur. İkincisi sicil affı geldiğinde bizim yapmamız gereken nedir? bir yere başvuru filan yapacak mıyız?

 171. Sayın uzmanım merhaba 2014 yılında 2 milyon gibi sirket kredisi kullandık ve icra takibi baslatıldı avukatla anlasmalı borcu odedik fakat dosya masrafını odemedik simdi bankalarda dosya acık gozuktugu icin kredi kullanamıyorum puanım 1036 dosyayı kapatmam ıcın 85 bin tl para istyorlar bunu yatırmam imkansız ne yapabilirim bu durumda lutfen yardımcı olun

 172. merhaba ben kara listedeyim ve bir bankadan kullandığım kredi kartı kapanmıştı ve avukata gitmişti henüz takibe düşmemişti ben banka dan ödememi yaptım herhangi bir işlem yapmama gerek var mı dediğimde yok dediler avukata uğramam gerekiyor mu dediğimde hayır bu hafta avukata gitti gerek yok uğramanıza otomatik olarak onun listesinden silinir dediler bu yıl farkettim ki dava açılmış ve kapanmamış ve bu borcu ben 2013 te kapattım sicil affı gelirse ben bu borcu aftan önce mi kapatayım yoksa sonra mı

  • Merhabalar,

   Esnaf ve bireysel olarak ayrılacağını sanmıyorum. Zaten gelen haberlerde genel bir af olacağı yönünde.

   İyi çalışmalar

   Kredi Uzmanı

 173. hocam bu yeni cikacak olan torba yasadaki afla birlikte kredi karti borcunu daha once odeyen ama kara listeye girmis kisilerde dahilmi acaba

 174. Merhaba benim finas bankası 7oo TL kredi kart borcum vardı şimdi 1500 TL olmuş avukatlar ben bu burcu ödersin yeni çıkacak yasadan faydalanabiliyormuyum biliyormusun şimdiden teşekkürler

 175. KOLAY GELSİN BEN ŞU ANDA KREDİ VE KREDİ KARTI KULLANIYORUM HİÇ TAKİBE VEYA AVUKATLIK OLMADIM AMA DÜZENSİZ ÖDEMEDEN KAYNAKLANAN KREDİ NOTU DÜŞÜKLÜĞÜ VAR RİSKLİ SEVİYEDE BAZILARINIDA YAPILANDIRDIM BEN DE SİCİL AFFINDAN FAYDANABİLİRMİYİM SON KREDİMİ 2 YIL ÖNCE KULLANDIM TEŞEKÜRLER

 176. Merhaba.
  Ziraat ve işbankasından kredi kartlarım vardı 500-500 limitli toplamda 1000 tl.
  öğrenci kartlarıydı bunlar. ödeyemedim bekledi bekledi ensonunda tabi olay patladı.
  avukata düştü biri sanırım hemen ödemiştim bekletme yapmadım ikisindede ama sicilime işledi demek ki hiçbir banka maaşımı aldığım banka dahil bana kart vermiyor durumları anlatmama rağmen kimseye borcum yok ama yatırım yapma niyetim var tabi para lazım bu af çıkınca benimde sicil affım olur diye düşünüyorum sonuçta çalışmıyordum ve rakamlar küçük cevaplarsanız sevinirim.
  iyi çalışmalar.

 177. Sayın uzman 2012 yılında eşimle ortak bir limited şirketi kurduk 2013 yılında eşimin hissesini %10 düşürdüm 2015 yılında da iflas ettik eşimin hissesi %50 iken kredi vermek için iki banka kefaletini aldı daha sonra hissesi düşünce hiç bir banka imza istemedi şu aşamada kredileri kapatmam ve yazılan çekleri ödemem mümkün değil eşimi komple ortaklıktan çıkarsam ve şahıs olarak sadece iki banka ile sorunu var yatirsam sicil affından faydalanabilir bilir mı şirket dede iki banka şahıs kefaletini aldığı için sadece o iki banka takip açarken esimede takip açtı ve bu rakiplerden varlık firmalarına devir edildi

  • aftan yaranlanmak için borçların ödenmiş olması gerekmekte. şirket ortaklık olduğu için mutlaka açılan takip dosyaları ilişkilendirilmiştir.

 178. Merhaba. Bir çok bankadan kredi kullandım kredi kartlarımda da kredimde de gecikmeler oldugu için icralık oldum. Suan bir arkdaşımdan borç alıp tüm icramı ve borçlarımı kapatmayı düşünüyorum. Ancak kredi çekip arkdaşa tekrar ödeme yapmam gerekiyor amaç borçlarımı tek elde toplayıp uzun vadeyle ödemek. Kredi sicil affı ne zaman gelir.gelmezse devlet memuruyum ziraat bankasından maaş alıyorum maaşıma tahhüt verip istedigim miktarda kredi çekebilir miyim. Yine 5 yıl beklemem gerekir mi 4 bine yakın gelirim var.Yardımcı olursanız sevinirim çok önemli benim için

  • kredi sicil affı şu an tasarı aşamasında kısa bir tarihte gelecek. geldiğinde dediğiniz gibi borçlarınızı kapatarak tek bir kredi çekmeniz mümkün olur.

 179. Benim sorum kullanmış olduğum kredi taksitlerini odeyemedigim için yasal takip başlatıldı ve icra geldi maaşıma başka bi bankaya da fazla miktarda ödemem var 2500 tl gibi bir miktar avukatla görüştüm ne yapabilirim diye borcun tamamını ödemem gerektiğini söyledi ama ödeme imkanım yok nasıl bir yol izleyebilirim borcumu yapilandirabilirmiyim

 180. Ben akbanktan kradi karti aldim ve borcunu odemeyince yasal takibe dustum sonrasi toptan yatirdim 5 yil olfu daha kradi karti bile cikmiyor neden

  • borcu ödediğiniz kkbde görünmuyor olabilir. güncel bir kredi notu raporu alırsanız daha açıklayıcı bir cevab verebilirim.

 181. Merhaba puanim su anda 198 yakin zamanda takibe dustum ve borcun tamamini odedim 1000 tl lik kredi kartim var kac ay duzenli odersem 1000 puana ulasirim

 182. sayın uzman oncelıkkle tesekkurler .sonra benım bankalara toplam 25000 borc var bır cogu fınans fırmalarında bu borcları banka uzerındenmı banka uzerındenmı taksıt yapıp sıcılı tezleyıp kredı nasıl cekerım.yanı merak ettıgım butun borcları tek bır yere yapıp temızlemek nasıl nereye basvuru yapacagız yardımcı olurmusunuz

 183. Merhaba. Kamuda memur olarak çalışıyorum aylık 2700 gelirim var. yaklaşık 45 bin krediye ihtiyacım var. Hiçbir borcum yok. Maaş aldıgım bankadan özel sebeplerden dolayı kredi çekemiyorum. Diger bankalara basvurdugumda ise kefil istediler. Bugün teb bankasına sordugumda 30 bin çıkma ihtimali oldugunu söyledi.2 bankaya basvuru yaptıgım için sıkıntı olabilecegini söyledi.ne yapmam gerekiyor

 184. Sayın uzman iki tane kredi kartı borcum var iki tane kredili mevduat hesabı borcum var düzenli ödeyemiyorum eger şayet kredi sicil affı olursa ben bu aftan nasıl yararlanabilirim ve bu borclarımı ödemek icin kredi cekmek istiyorum bu cıkacak olan sicil affından sonra kredi cekebilirmiyim borclarım avukata gitmedi

  • sizin sorununuz kredi sicil affı ile ilgli değil. sizin borcunuzu ödeyebileceğiniz taksitlerde yapılandırmanız gerekli.

 185. Sayın kredi uzmanı verdiniz cevaplar la bizleri aydinlattiniz için çok teşekkür ederiz bugün gazete sitelerini okudum af 11.5 milyon kişiyi kapsiyamus yani borcunu odeyenleri veya yapilandiran herkesi ben kridimi ödeyemediğim için icraya düştüm ve 1 yıl önce toplu halde kapattım hiç bir borcum yok bankalara sadece bir bankada 1000 TL lik ek hesabım var ve bunu düzenli olarak kullanıyor ve ödüyorum memurum aylik maasim 3650 tl şuan kredi notum 340 sorum şu olacak af ciktiktan benim puanım konut kredisi veya tüketici kredisi çekmek için kac ayda 1200 1500 lere gelir şimdiden çok teşekkür ederim.

   • Evet yujseltmem gerekli ama 1000 TL lik ek hesabım var bunu her ay düzenli kullanıp ödedim durumda ortalama nekadar sürede 1300 puan seviyesine gelir şimdiden çok teşekkür ederim allah razı olsun..

    • ayın sonuna borç bakiyesi bırakmadan kullanırsanız ciddi bir artış olur. Yani ayın 5inde cekin ek hesaptan parayı ayın 28ne kadar yatırmayın 28.de boşr bakiyesi bırakmadan yatırın. Ciddi bir etkisi olur. Gene demin paylaştığım linkteki gibi bir kredi kullanıp kaparsanız daha ciddi bir etki olur.

  • Sicil affı çıktığında kara listeden düşmeniz sağlanacak. KKB PUANINIZI yükseltmek için zamana ihtiyacınız var.

 186. Merhabalar, Kredi ve kredi kartı gecikmelerinden kaynaklı olarak KKB puanım 618’e kadar düşmüş, yasal takibe, kara listeye düşen borcum bulunmamaktadır. Bu durumda hiç bir şekilde kredi veya kredi kartı başvurum onaylanmamakta ben de KKB yi etkilememesi için başvuru yapmıyorum artık. En düşük KKB notu ne olmalı? Şuanki puanımla herhangi bir başvurumun onaylanma şansım var mı?

 187. sicil affından yararlanmak için nereye ne şekilde başvuru yapmamız gerekiyor ? aydınlatırsanız bu konuda bizleri seivnirim saygılar .

  • Affın içeriği tam olarak belli olduğunda ince ince anlatacağım. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

   Saygılarımla.

   Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   Elbette yararlanırsınız.Kanun çıksın ayrıntıları paylaşacağım.Sitemizi takip etmeye devam edin.

   Saygılarmla

   Kredi Uzmanı

 188. Merhaba benim5 ay ödeyemediği kredi kart borcum 600 TL borcumu kapatın bana avukat sicil işlemedi dedi karalisteye girmedin dedi bu aftan yararlanırmıyım.

  • Merhabalar,

   5 ay ödeme yapmadı iseniz mutlaka kara listeye girmişsinizdir. Yasal süre 3 ay çünkü. Kanun çıksın ayrıntıları paylaşacağım.Sitemizi takip etmeye devam edin.

   Saygılarmla

   Kredi Uzmanı

 189. Merhaba kredi uzmani benim 7 tane icra takipli dosyam vardi ben bunlari kapattim sadece 1 tane dosyanin masrafini odemedim ama findexde 7 gorunuyor bunlari ordan nasil silebilirim ve puan 604 nasil yukseltip kredi cekebilirim ayrica sicil affi ciktiktan ne kadar sonra kredi veya kredi karti basvurusu yapabilirim

  • Merhabalar,

   Söz konusu raporların findeksten düşümü 5 sene içerisinde olur. Çıkan kanun bu kayıtların göz ardı edilmesine yönelik. Fakat sizin kredi notunuz çok düşük. Kanun çıktıktan sonra kredi puanını yükseltmek için çalışma yapmak gerekli. Sitemizi takip etmeye devam edin.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 190. merhaba uzmanım ben devlet memuruyum 3700 net gelirim var avukatlık olmustum borçların hepsini ödedim icralık dosyaları kapattım sadece yapılandırdığım ve düzenli ödediğim bir kredi kartı ödemem var 155 tl lik(aylık) maaşımda haciz yok ama kredi puanım 132 bu af çıkarsa kredi alabilirimiyim kara listeden hemen cıkarmıyım teşekkürler

  • Merhabalar,

   Kara listeden düşümünüz sağlanır. lakin kredi puanınız çok düşük. Yükseltmek için özel bir çalışma yapmanız gerekli. Kanun çıksın çıkan kanuna göre bir yol haritası çizebilirim. Sitemizi takip etmeye devam edin.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 191. Merhaba ben iki adet icram vardı ve bunları ödedim e devlette görünmüyor ama hala bankalarda görünüyor ne yapmam lazım

 192. Mrb kkb notumuz ayni kalacaksa sicil affi ne ise yaricakki yine kredi vermicek bankalar kara listeden dussek ne olur hic cikmasin o zaman af nakit karsiligi kredi karti alalim puani yukseltelim ayni sey degilmi tsk ler

 193. Hocam 4 tane bankaya kredi kartı ihtiyaç kredisi var toplamda 28 milyar boRC hepsini bi bankada toplayamıyorum 3yil oldu napmam gerek tesekkurler

 194. Merhabalar
  Ben 2013 yılında takibe düştüm ve tüm borçlarımıda ödedim ve şu an findeks gold danışmanlık paketim var kredi notum 575 2 senedir Maaş müşterisiyim kredi notum nasıl yükseltirim ve sicil Affı çıktığında notum yükselirmi

 195. merhaba kredi uzmanı ben 2013 yılında battım avukatlık oldum ama 2014 yılı sonunda tüm borcumu kapattım şu an 1000 puanım var bu yasadan bede yararlana bilecekmiyim? KREDİ . kredi kartı çıkara bilirmiyim çıkarmı saygılar.

 196. Merhaba kredi uzmanı ben 2014 yılında kredi ve mevduat hesab dan Kanuni takip düşmüştüm o zamandan beri kapanmayan kredi kartım ve mevduat ve kredi kartım var hepsi düzenli kredim var Ödemiş olduğum ama puanım en fazla 700 görüyor hiç yükselmiyor bu yasa çıkınca ödeme performansım düzenli olduğu için yükselir mi teşekkürler …

 197. Merhaba benim tek bankasına 3500 lira garantiye 13000 lira kredi borcum var artı garantiye
  683 lira kart taksitlendirmem var ( 2 ay ödeyemedim taksitlendirme teklif ettiler kabul ettim) aylık ödemem ise 1700 lira civarı maaş müşterisi olduğum bankadan 48 ay vadeli 23000 lira çekip tüm ödemelerimi kapatıp sadece tek bir bankaya borçlanmak istiyorum ödemelerimde 700 liraya düşüyor çok rahatlıyorum ancak kredi çıkmıyor ( kredilerimi 4 Aydın düzenli ödüyorum 1700 lira aylık gelirim var ) acaba bu sicil affı bu kredinin çıkmasına yardımcı olabilirmi

  • Merhabalar,

   Çıkacak olan kanun kara listede olan şahıs ve tüzel kişiler için olacaktır. Sizin sorununuz ise düzensiz ödemeden dolayı kredi alamamanız. 6 ay mevcut ödemelerinizi düzenli yapıp maaş müşterisi olduğunuz bankaya başvurmanızı tavsiye ediyorum.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   Af şu an tasarım aşamasında. Büyük ihtimal önümüzdeki günlerde yasalaşacak.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   Af kanunu yakın zamanda meclise gelecek. Kanun çıktığında sayfamdan ayrıntılarını paylaşacağım.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

   • Sayin uzman 1 seneye yakın kırmızı yedim yapı krediden kredi kartından borcumu ödedim bitti diğer 3 bankayada yapılandırma yaptım gecikmeli şekilde ödüyorum 2019 da kırmızı kalemim kalkacak ben nsl kredi alırım

    • Merhabalar,

     Kredi Sicil Affı çıktığında tekrar kredili ürün alma şansınız olacaktır.

     Saygılarımla

     Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   Avukata düşmüş olan borçlarınızın ödeme takvimi ve taksit durumu tamamen avukat ile aranızda dır. Herhangi bir kanuni durum yok. Avukatla anlaştığınıza göre ister 10 taksit, ister 110 taksit.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 198. Sayın uzman öncelikle yaptığınız tüm açıklamalar için teşekkür ederim.Engin tecrübelerinizle bizi aydınlatıyorsunuz.Bir bankadan icralık bir kredim var onu düzenli şekilde ödüyorum.kredim 2018 de bitecek ve ben inşallah kredimi bir yıl önce kapatacağım.Bir de düzensiz ödediğim başka bir bankadan kredim vardı onu kapanma tarihinden 2 ay önce kapattım.Birde düzenli olarak başka bir kredi ödüyorum.Fakat kredi notum 132. Bir de turkcel faturasına bağlı bir kredi var 3 ay biraz geç ödedim .kredi notumu 600 lerden 132 e düşürmüş.Sicil affından yararlanmak için sadece icralık dosyamı mı kapatmalıyım ? düzenli ödediğim krediyi kapatmam gerekir mi ? turkcel faturasına ait krediyi kapatmam gerekir mi?( turkcel finansman kredim 2018 de bitecek ) İcralık olan kredimi erken ödemek kredi notumu yükseltir mi?

  • Merhabalar,

   Gelecek olan sicil affı borcunu zamanında ödeyemediği için kara listeye düşmüş olan kişilere gelecektir. Sizin anlattığınız duruma göre kara listeden çıkmak için icralık olan kredinizi kapatmanız, mevcut ödemeye devam ettiğiniz kredileri de zamanında ödemeniz gerekmektedir.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

  • Merhabalar,

   İcraya düşmüş borçlar için taksit ödeme durumu tamamen avukatla anlaşmanıza bağlı. Siz avukata 72 taksitte ödeyebileceğinizi başka ödeme durumunuz olmadığını ve daha aşağı bir taksit için taahhüt veremeyeceğinizi belirtirseniz size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 199. vakıfbanka kredi borcum var ama şu an avukatta hiçbir ödeme yapmadım, yeni yasa çıkarsa bankayla bunu yapılandırma yapabilir miyim?

  • Merhabalar,

   Çıkacak olan yasa ödenmiş ve yasa çıktıktan sonra belli bir süre içerisinde ödenmiş olan borçları kapsayacak. Borç taksitlendirme işlemini alacaklı vekili ile görüşmeniz gerekiyor.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 200. 2013 te işbank kredi durumundan avukatlık olmuştum ve ödeme yaparak borcu 2013 te kapattım bu yıl olmuş ve hiç bir borcum ve k.kartım olmamasina ragmen.akbank maaş müşterisi olduğum halde ve maaşım oldukca ii olmasına rağmen 5 yılı beklemek zorundamiyim kredi alamiyorum

  • Merhabalar,

   Yasa çıktıktan sonra kredili ürün kullanma imkanlarından yararlanabilirsiniz.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 201. ıyı aksamlar sıcıl affı tasarısı kabul edıldı 2017 de gecerli olacak ben 2015de ıdarı takıpe dustum 1 sene duzenlı odedım gecen yaz hepsını kapattım sımdı hıc bı bankaya borcum yok 1117 puandayım sıcıl affından yararlanabılcekmıyım tasıt kredısı cekebılırmıyım acaba

 202. merhaba.2 bankaya borcum var.1000 tl kredı kartı 650 tl artı para olmak uzere.1000 tl yı taksıtlendırdım ama dıgerı 150 günü dolduruyo odeme yapmanız gerek hemen dedı.ben ocak ortalarında yatırcam dedım olmaz o zaman avukata gıder dedıler.eger avukata gıderse kredı kartı vs alamam mı borcumu odesem bıle.alsam da ne kadar zaman beklerım 5 yıl surer mı ? tesekkurler.

 203. benım gantıden maasım avukatlık ve her ay kesılıyor 9 ay kaldı bıtmesıne bıde fınaansbanktan kredı kartım ve ek hesabım avukatta suan odemedım yasa cıkınca baska bankadan kıredı cekıp bunları odeyebılır mıyım?

  • Merhabalar,

   Kredi çekebilmeniz için öncelikle borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 204. Merhabalar,

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve detaylı anlatımınız için teşekkür ederim, sitenizi sıklıkla takip ediyorum. 2014 yılında ödemediğim kredi kartı borcum yüzünden kara listeye girdim ve sonrasında borcun tamamını ödedim. 2 hafta önce de icra müdürlüğüne tahsil harcını yatırarak dosyayı kapatmış oldum.Şuan hiçbir bankaya borcum yok, aylık net gelirim de 5500 TL. Ancak kredi notum çok düşük, 494 puandayım. Maaş aldığım bankadan kredi kartı çıkarmak istiyorum, harcama ve ödeme konusunda ders aldığıma, artık çok daha dikkatli olacağıma inanıyorum. Sizce yeni sicil affı kapsamında kara listeden çıkmam ve bankalardan tekrar kredi kartı kullanmam ne kadar sürer?

  İyi günler dilerim,

  • Merhabalar Değerli Takipçim,

   Öncelikle aylık geliriniz çok iyi. Size tavsiyem eğer çalışmış olduğunuz banka kredi kartı talebinize olumlu yanıt vermiyor ise kendilerine Nakit Bloke karşılığı kredi kartı almak istediğinizi söyleyin. Aldığınız kartın limiti 1000 tl üzeri olsun. bu kartı 6 ay kullandıktan sonra cıkan yasa ile beraber kredi notunuz istediğiniz bankadan kredi alabilecek düzeye gelir. Kredi kartını kullanırken dikkat etmeniz gereken kartı aktif olarak kullanmalı fakat ayın 29.da bütün borcunu kapatmalısınız. Notunuzun yükselmesine büyük faydası olacaktır.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 205. Merhabalar,öncelikle her soruya üşenmeden Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.2014 yılında kredi kartı borcundan dolayı kara listeye girdim ve bir ay içersinde borcumu ödedim ama Şuan TTNET ile icralığım sicil affından yararlanabilmem için bunu da kapatmam gerekiyor mu?

 206. Benim 2 bankaya borcum vardı ikisininde ödedim fakat bi banka borcu odeyecektim muhatap bulamadım 2 gün önce öğrendim varlik sirketine devredilmiş findeks gözükmüyor e devletten baktığımda icra dosyası gözükmüyor ben bu borcu önümüzdeki günlerde kapatacam ben aff dan yararlanabiliyormuyum bide size findeks raporu mail atsam bana bi yardımcı olurmusunuz borçları ödedim ama kapatıp kaptmamadiklarindan emin değilim varlik sirketlerine olan borclar bankanin sisiteminde gozukurmu bide… şimdiden teşekkür ederim size kredi uzmani

 207. Benim kredilerim ve kartlarım yakın takibe girmişti,üç ay önce yapılandırdım.Şu anda hepsini düzenli ödüyorum.1 adet kredi kartım var onuda düzenli ödüyorum.puanım en son 600 gibiydi.Acaba kara listedemiyim.Memurum maaş aldığım bankadan kredi çekip hepsini kapatmak istiyorum.sadece 1 yere borcum olsun.Teşekkürler.

 208. merhaba uzmanım

  benim şu an kredi borcum yok yasal takibe düştüm ve suan hepsi kapalı durumda sadece iş bankasından olan takip borcumu odedim fakat harc parasını odemedim bunu da en kısa zamanda odeyeceğim kanun cıktıktan nice sonra kredi cekebilir duruma gelebilirim.

  • Merhabalar. Sayın kredi uzmani benim takipli borclarim bitti hepsi kapali gozukuyor adima hic bir kredi kartida yok puanim 605 sicil affi cikinca puanimda yukselme olur mu olmaz ise nasil yukseltirim ve ne kadar sure sonra basvuru yapmami onerirsiniz simdiden tesekkur ederim bilgileriniz icin

  • Merhabalar. Sayın kredi uzmani benim takipli borclarim bitti hepsi kapali gozukuyor adima hic bir kredi kartida yok puanim 605 sicil affi cikinca kendiliginden yukselir mi

  • Merhabalar. Sayın kredi uzmani benim takipli borclarim bitti hepsi kapali gozukuyor adima hic bir kredi kartida yok puanim 605 sicil affi cikinca kendiliginden yukselir mi

   • Merhabalar,

    Yükselmesi için aktif kredili ürün kullamınız olmalıdır. Nakit karşılığı kredi kartı kullanarak puanınızı yükseltebilirsiniz.

    Saygılarımla

    Kredi Uzmanı

    • Sayın uzmanım o zaman ne anlamı var affın insanlar listede oldukları için kredili ürün kullanamıyorum ve bu yüzden notları düşük birde yine banka insiyatifinde kredi kullandırmak bunun neresi sicil affı bunlar milleti akılsızlık zannediyorlar açıklama yaparmısınız..?

 209. Kardeşim önce sizi kutlarım sicil affi konusunda danistigim herkes “öyle bir şey yok”derken siz bu affın çıkacağı konusunda hep doğru bilgilendirdiniz çok doğru bir ön görüde bulundunuz işinin ehli olmak bu galiba…Şunu öğrenmek istiyorum bir memurun 3000 lira maaşla 1500 kredi puani ile 40 000 civarında ihtiyaç kredisi cekmesi mümkün müdür yoksa çok iddialı bir rakam mi

 210. Saygı değer uzmanım öncelikle yukarıdaki yaklaşımlarınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunarım.

  Benim 4.000.-TL bireysel kredim vardı taksitler halinde ödeyerek son 4 taksitte gecikme yaşadım ve 90 günü geçirerek takip servisine aktarıldım. Herhangi bir avukatlık durumu olmadı ve avukatlık masrafı ödemedim. Kalan borcumu 9 taksite böldürerek 3 taksitini ödedim. Kalan borç taksitlerimi ilk taksitten sonraki taksiti aksatarak ödedim. Bu duruma istinaden öncelikle 5 yıl sınırına takılırmıyım veya sicil affından yararlanabilirmiyim.

  İyi Günler…

 211. İŞ BANKASINDAN ÇEKTİĞİM İHTİYAÇ KREDİSİNİ İŞTEN AYRILDIĞIM İÇİN ÖDEYEMEDİM ŞİMDİ MEMUR OLDUM MAAŞIMDAN KESİLİYOR BU SİCİL AFFI BİZİDE KAPSIYORMU KREDİ ÇEKİP KAPATMAK İSTİYORUM AMA PUANIM DÜŞÜK OLDUĞU VE BU BORCUMDAN DOLAYI KREDİ ÇEKEMİYORUM.SAYGILARIMLA

 212. Merhabar esim akbanktan bana sormadan ekkart cikarttirmis bir zaman sonra avukatlık olmus avukat işleme geçmeden hepsini ödemiş benim imzam olmadan ekkarttan dolayı kara listeye alinmisim 2013 yılında beri çalıştığım bankadan sorunsuz şube ye başvurarak 3 adet 10 bini aşmayacak sekilde kredi çektim 1.5 yıldır duzenli sekilde odemekteyim kredi kartını da düzenli ödüyorum fakat findeks raporuma baktığımda kanuni yada idari takip görünmüyor ama ödeme tarihcesindeki en.olumsuz durum yasal takip olarak görünüyor kkb den itiraz etmeye çalıştım yasal takip şıkkını isaretmedigimde takibiniz bulunmamaktadir diyor. Ne yapmam gerek araba kredisi cekmek istiyorum mevla biraz yükselince bu durumu bahane ederek kredi vermeye yanasmiyorlar yardımlarınızi bekliyorum teşekkürler bu arada tüm duzenli odemelerime ragmen skorum 1100

 213. Sayin uzman yardimlariniz icin tesekkur ederim sicil affi cikinca puanlara gore kredi veya kredi karti verilecekmis bende kara listedeyim hic borcum yok adima hic birsey yok ne yapmam gerekir kerdi veya krdi karti almam icin

 214. Sn uzman öncelikle yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum ben 2007 de 3 ayrı bankadan takibe düştüm yıllardır varlık şirketleri arayıp duruyor düzenli bir isim yok malim mülkum de yok nerdeyse 10 sene olacak hala umudlarini kesmediler benim için yaptıkları masraf heralde borcumu geçmiştir hepsini toplasan ana para olarak 10 bin TL anca vardır sormak istediğim ben bu parayı ödeyemem yok çünkü ama elimi ayağımı bağlıyor varlık yönetimleri 10 yılı doldurduktan sonra bu sicil affı da çıkınca ben bu borçtan kurtulabilir miyim bu aralar günde 3-4 defa aramaya başladılar önceleri ayda 1 defa ancak ariyorlardi…

  • Merhabalar,

   Günde 2-3 kez aramanın sebebi çıkacak olan kanunla borcunuzu kapatmanızla beraber kara listeden düşeceğiniz içindir. Böylelikle onlar parayı tahsil edecek siz de kara listeden düşmüş olacaksınız. Tabi ödeme durumunuz olmadığı için bunun şu aşamada bir yolu yok. Borcunuz için olan sorunuza gelecek olursak eğer takip olmazsa borç 10 yıl sonra zaman aşımından düşer, ama sizin borcunuzu tahsil etmek için takip eden bir şirket var. Bu şirket şu an sizin anne babanızdan ya da kardeşlerinizden kalma ihtimali olan mirasa dahil tedbir koyabilir ve kaldırmak için şart koşabilir. Yani kısaca borçtan kurtuluşunuz yok. Küçük taksitlerle de olsa ödemeye çalışmanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 215. Merhaba 2013yilinda birkaç farklı bankadan kanuni takibe düştüm 8 aydır blokeli kredi kartı kullanıyorum puanım 288 8 aydır yükselmedi hiç af yasalastiginda yukselirmi acaba yakın bi zamanda

 216. iyi günler sicil affı tam hangi tarihte çıkıyo bankaya olan borcumu yapılandırmam için nezaman başvuru yapmam gerekir

  • Merhabalar,

   Kanun çıktığı takdirde bilgilendireceğim. Sitemizi takip etmeye devam edin.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

  • Mail sunucusu ile ilgili bir sorun var. Zira sorulara da yetişebildiğim kadarı ile cevap verebiliyorum, malum yıl sonu. Pazartesi dönüş yapacağım.

   Kredi Uzmanı

 217. Merhaba.
  Bu durumdan yeni bugün haberim oldu.
  Sayın uzman;
  Benim 28.04.2016 da garanti bankasındaki ödeyemediğim tüketici kredisi borçlarım nedeniyle avukatlık olmuş, avukatla anlaşıp borcu 36 eşit parçaya bölerek bir ödeme planı hazırladık. ödemelerimi düzenli yapıyorum şuan.
  Ayrıca
  Halkbankta bulunan bir tüketici kredimi de takibe düştükten sonra 15 ay vade ile yeniden yapılandırdım. bu ödemem avukatlık olmadı. bu bankaya ödemeleri 1 taksit gecikmelide olsa yapıyorum.
  Şimdi sorum şu şekilde;
  Ben kara listedeyim. findex e bakmadım hiç. bakmayada gerek duymadım. Çünkü biliyorum ki bende o kara listedeyim.
  Sadece bunlara borcum var. Diğer 2 ihitiyaç kredimi ve 4 kredi kartı borcumu ödeyip kartları kullanıma kapattm.
  Çıkacak olan kanunun bana nasıl bir faydası dokunur? yada dokunur mu? Dokunmuyorsa dokunması için ne yapabilirim?
  siz diyeceksiniz ki 6 ay içinde borcunu kapatırsan faydalanabilirsin. bende diyecemki borcumu kapatacak kadar nakitim olsaydı şimdiye kadar zaten kapatırdım. halkbanka 6 bin avukata 14 bin toplam 20 bin tl kapatma miktarını bankalar bana kredi kullandıracaklar mı? 5 bin tl gelirim var. ziraat bankasından maaş alıyorum devlet memuruyum. lütfen bu iki durumumla alakalı bir yardmcı yorumda bulunabilirmisiniz?
  Saygılarımla…

  • Merhabalar,

   Siz mail de atmıştınız diye hatırlıyorum. Borcunuzu kapatacak durumunuz olmadığı için bu kanundan faydalanamazsınız.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 218. Ben daha önce bankalaradan kredi için kredi kartı için icralık olmuştum,ama bütün borçlarımı ödedim,bu yasa çıkarsa hemen kredi çekebilirmiyim,kamuda çalışıyorum 3500 tl maaşım var

 219. Hayırlı Günler Kredi uzmanı. Helal valla size neredeyse her soruya cevap. Abi şimdi bir yazı okudum ve çokta haklı buldum. Kredi affi çıksa bile bankalar yine bildiğini yapacak. Çünkü onları zorlayacak bir madde yok. Ucu açık bırakılmış tasarıda. Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek’te öyle söylemisti zaten. Sicil affı gecmiste de ise yaramadi şimdide yaramaz demişti. Sizce gerçekten biz gibi bir üniversite 300 tl lik kart yüzünden kara listeye girenler için umut yok mu?

  • Merhabalar,

   Af çıksın çıkmasın, siz kara listede olun ya da olmayın. İsterse kredi notunuz 1900 olsun. Genede son sözü banka söyler. Çünkü borcu veren banka. Ben herşeye rağmen bu affın işe yarayacağını düşünüyorum.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 220. Merhabalar benim 2011 yılından buyana finans banka borcum var kredi affı çıkınca bunu yapılandırsam nezaman kredi kullanabilirim babam bana kefil ve emekli onun kredisi olduğu için ondan para kesmiyorlardı ve ocak 2017 de babamın kredisi bitecek muhtemelen babamdan kesinti yapacaklar bu durum yapılandırmayı engellermi bundan sonraki süreçte sicilimi bozmamak için elimden geleni yapıcam çok zor bişeymiş. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar,

   Af çıktıktan sonra 6 ay içerisinde kredi kullanabilirsiniz. Fakat nihai karar gene bankalarındır. Başvurmadan önce findeksten kredi raporunuzu alarak notunuzu kontrol edin.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 221. Selamlar saygilar kredi uzmani..
  2013’un Ocak ayinda vakifbank tan idari takip yine ayni ayda isbankasindanda kanuni takip.Ertesi gün her ikisini de yatirdim 300 liraydı.ogrenci kartlariydi.Simdi kurumsal bir firmada calisiyorum 1 seneye yakin garanti bankasi 1.000 liralik kredi karti verdi bana. 8 aydir kullaniyorum. maasimi akbanka tasidim.kredi puanim suan yukseliste .611 olan puanim 1011 e yukselmis durumda kredi kullanabilirmiyim? notum dusmesin diye basvuru yapmiyorum.Bilgilendirme yaparsaniz sevinirim

 222. Selamlar saygilar kredi uzmani..
  2013’un Ocak ayinda vakifbank tan idari takip yine ayni ayda isbankasindanda kanuni takip.Ertesi gün her ikisini de yatirdim 300 liraydı.kapandi dosyalar.ogrenci kartlariydi.Simdi kurumsal bir firmada calisiyorum 1 seneye yakin garanti bankasi 1.000 liralik kredi karti verdi bana. 8 aydir kullaniyorum. maasimi akbanka tasidim.kredi puanim suan yukseliste .611 olan puanim 1011 e yukselmis durumda kredi kullanabilirmiyim? notum dusmesin diye basvuru yapmiyorum.Bilgilendirme yaparsaniz sevinirim

  • Merhabalar,

   Puanınız orta seviyede. Geçmiş durumunuz da göz önüne alındığında kredi kullanmanız zor görünüyor. Aktif olan kartınızı 6 ay daha kullanarak devam etmenizi tavsiye ederim. Daha sonra bu kartınızın borcunu sıfırlayarak ertesi ay kredi başvurunuzu yapın. Büyük ihtimal onaylanacaktır.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

   • Tesekkur ederim.Bir rapor aldım az önce. 1069 a yukselmis. af ciktiginda rahat kullanirim degil mi kredi ? ya da nakit bloke karsiliginda kredi cekebilecegimi soyledi banka 1.000 lira bloke ettirip kredi ceksem duzenli yatirsam faydası olur mu ?

 223. Slm benim bir tane dosyam vardı kapattım şu anda hiç borcum yok 1200 puanın var yeni yasa çıkınca 10 bin kredi çekebilirmiyim

  • Merhabalar,

   Anlattığınız duruma ve puanınıza göre çekebilirsiniz.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 224. Meraba kolay gelsin daha önceden 2014 2015 yilindan 3 adet kirmizi kalem yedim. Suan borcum yok kredi kartim yok ek hesabim yok hic birşeyim yok 2.700 maasim var puanim 200 lerde ta yukseltmek icin faturalarimi hesapdan ödüyorum ustume 8 adet faturali hat var düzenli ödenen kredi sicil affindan yarar lana bilirmiyim? Sıkıntı çıkar mi daha sonra kredi çekmek istesem olumlu olurmu ? Simdiden teşekkürler

 225. Meraba kolay gelsin daha önceden 2014 2015 yilindan 3 adet kirmizi kalem yedim. Suan borcum yok kredi kartim yok ek hesabim yok hic birşeyim yok 2.700 maasim var puanim 200 lerde ta yukseltmek icin faturalarimi hesapdan ödüyorum ustume 8 adet faturali hat var düzenli ödenen kredi sicil affindan yarar lana bilirmiyim? Sıkıntı çıkar mi daha sonra kredi çekmek istesem olumlu olurmu ? Simdiden teşekkürler

 226. Merhaba sicil affi çıkınca borcu avukat tan taksitlendirme yapsak af bizi kapsarmı yoksa tek kalemde kapatmakmi gerekiyor borcu puanım 1000 tek kalem kapatsaz kaç ay içinde bankalardan onay alabiliriz çok tesekkurker

 227. Merhaba x bir bankaya ödeyemediğim 12000 tl kredi borcum yüzünden yaklaşık 10 ay önce avukatlık oldum.Yeni çıkacak olan bu sicil affının ardından avukatlık olan borcunun tamamını tek seferde ödediğim taktirde sicilim temizlenmiş olurmu acaba.Saygılarımla…..

 228. değerli arkadaşlar sicil affı geliyor ödeyebilene güzel malını mülkünü satıp öder peki malı mülkü olmayan işi olmayan bu türkiyede nasıl borcunu ödeyecek yaşım 43 bankalara borcum var dolandırıldım işsizim benim gibi çok kişi var devlet büyüklerimiz 2023 diyor ise genel vergi sgk ve banka borcları ödeyemeyen malı mülkü olmayanlara genel af gelmesse sicil affı fos çıkar bilginize bu ülkenin ekonomik olarak 1 numara olması için geçmiş dönemlerdeki iktidarların sıkıntılarını şuan borclu olarak çeken kobilere genel af şart bilginize yoksa hepimiz yandık

 229. Mrblar..cikacak olan sicil affinda,6 aylik taksitlendirme yaptigimiz zamanmi kredi cekebiliyoruz yoksa eski borclarimizi tamamen taksitlendirmeyi bitirip yani borc tamamen bittigi zaman mi kredi kullanabiliyoruz.kredi vermeleri icin ne yapmamiz gerekiyor.

 230. Merhabalar,

  Başbakan tarafında yapılan açıklamaya göre, sicil affının yalnızca esnafı kapsayacağını anlıyorum. Sizin yorumunuz nedir?

  Şimdiden teşekkürler,

  İyi çalışmalar,

 231. Sayın kredi uzmanımız verdiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sorum şu önceden icraya düştüm 1 yıl oldu kapadım fakat ek hesabım var 1000 TL lik düzgün li kullanıyorum ve yaptırıyorum birde turkcell den cep telefonu aldım faturam üzerimden 3 ay önce puanım 400 dü findeks raporumu inceledimde turkcell den aldım telefonun ödemesinin kredi notumu etkiledini gördüm görmeden önce gecikmeli yatiriodum sürekli fakat gördük ten sonra 3 ay önce onuda düzenli olarak ödemeye başladım fakat bugün tekrar findeks kredi notuma baktım icralik olan hesabım kapalı ve odemelerim son 3 aydır düzenli olmasına rağmen kredi notum 346 ya düşmüş bunun sebebi ne dir acaba ve findeks dede düzenli ödemem görünmesine rağmen durum bu şekilde şimdiden çok teşekkür ederim allah razı olsun

 232. merhaba lar benım yaklasık bes tane dosyam gırısım varlıga devrolmustu 2008 den kalma ben bu arada iş yerı actım 2015 in 9 ayında ve hala aktıf calısıyorum fındeksten bu borclar gorunmedı ve ben bankadan kredı kartı aldım uctane sve 2015 ın 10 ayında bu gırısım varlıktakı butun borcları kapattım bankaya gıttıgımde cok basvuru var ve bu gırısım varlık gorunuyor dıyor cıkacak sıcıl affında bu kapanmıs borclar merkez bankası kayıtlarından sılınecekmı banka dıyor merkez bankası kayıtlarında duruyor onların guncellemesı lazım detaylı bılgı verırmısınız

 233. Merhaba. Başbakan sicil affı için bir açıklamada bulunmuş esnaflar için diye bir ifade kullanmış. Bu sicil affı borcu kapatan tüm vatandaşı kapsamayacak mıydı. Ben tüm borcumu bir yakınımdan para alıp kapatmıştım yeniden kredi çekecektim sadece esnafı kapsarsa çekemeyeceğim gibi görünüyor. cevabınızı bekliyorum.

 234. Kredi sicil affı sadece esnaflar için diye bir açıklama yapılmış kredi uzmanım bu af vatandaşları kapsamıyor mu açıklama dün yapılmış. Teşekkürler

 235. Merhabalar Kredi uzmanım 04.01.2017 Tarihinde sn başbakanımız esnaf alan dıye kredı müjdesi verdi fakat şahsi bahsetmedi bu kredi sicil affı esnafımı kapsıyo dıye tereddüte girdim bizleri şahsi kişileri kapsamıyacakmı?

 236. Sevgili kredi uzmanım dük Akşam Başbakan Sn Binali Bey kredi sicil tasarıyı geçti mecliste bu hafta gorusulup onaylanıcak ve yürürlüğe giricek dedi fakat tamamen sözleri esnaflarla alakalı idi hiç bireysel bahsetmedi bu cıkmasını beklediğimiz kredi sicil affı şahıslarıda kapsamıyacakmı

 237. slm benim kredi kartı borcum vardı avukatlık oldum ve maaşımdan taksitli şekilde kesilmeye başlanmıştı 3 ay taksit ödedikten sonra 4. ay komple borcumu kapattım 2015 ekim ayında . ama o süreden sonra hiç bir şekilde kredi vede kredi kartı alamadım puanımda çok düşük ne yapabilirim kart çıkarmı bu aftan sonra ayrıca sağlıkdan dolayıda 5 aydır çalışmıyorum yani sigortam yok…

 238. Maaşımı aldığım bankadan kredi kartım vardı ödemede zorluk çektim taksitlendirdim 4ay düzenli ödedim son 2ayda aksamalar oldu banka idari takip koymuş ve maaşımın tamamını almış sebebi de takdirlerini aksattıgım için sözleşmenin bozulduğunu ve kredi katındaki başvurumdaki otomatik ödeme talimatı verdiğim için o sözleşmeye dönüldüğü söylenerek maaşımın tamamını aldıkları için yapmam gereken õdemelerimide yapamıyorum mağduriyetim var beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz

 239. Mrblar, kolay gelsin, 2013 te iki bankadanda kredi kartından dolayı avukatlık oldum ve ikisinide ödeyeli 1 yıl oldu, şuan puanım 640 ve findekste 2 kredi kartı takibide gözükmekte ve maaş bankamda var.. kredi kartı kullanabilmem için ne yapabilirim ? Yardımlarınız için teşekkür ederim 🙂

 240. Merhaba. Kredi sicil affı için açıklama yapılmış bu hafta esnafa sicil affını getiryoruz diye. Bu af sadece esnaf için mi geçerli vatandaş için gelecek bir af yok mu

 241. Merhabalar 2012 de 2 kredi kartı kullandım,ödemedigimden dolayı avukatlık oldum ve borcu tamamen kapatalı 1 yıl oldu, kredi puanım 640, maaş müşterisi oldugum banka dahil hiç bi bankadan kredi kartı dahi kullanamıyorum.. şuan ne yapmam gerekiyo yardımcı olurmusunuz, veya bu af çıktıktan sonra ne yapmalıyım… şimdiden teşekkür ederim
  SAYGILARIMLA…

 242. Kredi puanim 1069. 2013 ocak ayinda kanuni takibe dustum. Bu aralar af cikarsa sicil temizlenirse kredi kullanabilirmiyim? yoksa daha da yukseltmem gerekiyor mu? Teşekkür ederim…Kaç ayda cekebilme olasiligi olur ?

  • Merhabalar,

   Puanınız kredi çekebilmek için çok düşük. Puanınızı yükseltmeniz gerekmekte.

   Saygılarımla

   Kredi Uzmanı

 243. merhaba kredi uzmanı benim takibe düşmüş bütün kredilerim kapandı bir bankadan istibarat sorgulaması yaptım takipli dosyalarım kapalı tasfiye diye görünüyor sicilaffı gelince bu durum ne kadar sure icinde normale döner yada benim birsey yapmam gerkiyor mu ve ne kadar süre sonra kredi yada kredi kartı basvurusu yapayım

 244. Kredi puanim 1070. 2013 ocak ayinda kanuni takibe dustum. Bu aralar af cikarsa sicil temizlenirse kredi kullanabilirmiyim? yoksa daha da yukseltmem gerekiyor mu puani?…Kaç ayda cekebilme olasiligi olur ?

 245. Benim su an hiç kredi ve kredi kartıborcum yok puan im 600 görünüyor esnaf im bu yasadan yararlanabilirmiyiz

 246. Benim su an hiç kredi ve kredi kartıborcum yok puan im 600 görünüyor esnaf im bu yasadan yararlanabilirmiyiz

 247. sayın kredi uzmanım benim hiç bir bankaya borcum yok kredi veya kredi kartım da yok sicilim bozuk ama borclarımı ödedim yanlız suanda bir alısverıs merkezınden icralık oldum maasımdan kesiliyo bitmek üzere bu yasa cıktıgında kredi kartı talebinde bulunursam cıkarmı

 248. Bizim dukkanimiz var 1 senedir faliyette be her at 10 15 bin senet visitors calistigimiz firmalara iki adet pos makinasi var akbank ve vakif bank ve vakif bank can kredi kartimiz var 5 bin liralik be less I almak istiyoruz sizce alabilirmiyiz alirsak kac bin lira alabiliriz

 249. Merhabalar, 2016 yılının ortalarında benim 2 bankadan kredi kartı ve ihtiyac kredisi borçlarım vardı, dosyam avukata gitti anlayacağınız icralık oldum, ama bütün borçlarımı ödedim, ama icra dosyasını kapatmadım, çıkacak olan sicil affından yararlanır mıyım? illa icra dosyasını kapatmak mı gerekir yeni bir kredi çekmek için? şimdiden teşekürler

 250. Merhaba sayın uzmanım ben 2013 yılında kredı cektım odeyemedım kredı kartım vardı odeyemedım ve ıcra takıbıne dustum ve 2013 yılından bu zamana kadar maasımdan kesıldı.15 mılyar odedım sıcıl affında bu para sayılırmı hesaba katılrmı.cevaplarsanız sevınırım,sımdıden tesekkurler

 251. Slm sayın uzmanım benim Oki bankaya kredim var yine yanısıra kredi kartlarım gecikme var ama ödememezlik yok gecikmeden dolayı puanım cok düşük bu af tüm borclarımı silecekmi ‘ve bidaha kredi veya kredi kartı ala bilecekmiyim

 252. Merhaba,

  3 farklı bankadan is fessi sonucu avukatlık oldum şükür hepsi bitti ve hepsinden borcu yoktur aldım ve e devlette icra dosyası açık gözüküyor sadece 1 tanesinde ben bütün tutarı odemistim ve avukatı aradigim da dosya masrafı vs adliyeden kapattırmak lazim dediler bunu ödemek zorunda miyim engel olur mu bu harç parası denilen

 253. Merhaba yıllar önce 3 adet kredi kartım vardı aradan yıllar Geçmiş olmasına rağmen tüm borçlarını kapattım sicil affı ile tekrardan kredi kartı alabilirmiyim kredi notum yeterli olurmu teşekkür ederim

 254. merhaba kredi uzmanı benim takibe düşmüş bütün kredilerim kapandı bir bankadan istibarat sorgulaması yaptım takipli dosyalarım kapalı tasfiye diye görünüyor sicilaffı gelince bu durum ne kadar sure icinde normale döner ayrica sayin uzman bu yasa ne zaman hayat bulur sezgilerinize gore

 255. Sn uzman bu yasa tasari ne zaman cikar gorusunuz nedir ayrica haberler hep ayni seylerden bahsetmekte sizin bu konuda bir fikriniz varmi soyle ki kimleri kapsiyor ve ne kadar surede temizlenecek

 256. merhaba benim iki tane idari takipte borcum vardi bitirdim suan borcum yok.. ancak esim konut kredisi cekmek istediğinde benin borcum oldugunu soyluyorlar ve arayip ogrenip kapatiyorim odedigime dair bir yazi aldim bankaya gönderdik lakin eşim konut kredisinin cikmama ihtimali olabilicegini soyledi.. eşim duzenli odeme yapıyor hic duzensiz odemesi yok ve devlet memuru..benimde suan borcum yok konut kredisi cikmama ihtimali varmidir..

  • Merhabalar,

   Bazı bankalar eşinizin borcunu bahane ederek siz kredi vermeyebilir. Şansınızı başka bir bankada deneyin.

 257. merhaba kredi uzmanımız sicil affı meclisten geçti şimdi ne olacak önümüzdeki ay mı güncelleme yapılıp kredi kullanabileceğiz puanım 1163 fakat takip vardı 3 sene önceden bu takip bu ay kalkacak değilmi kredi çekebilecekmiyim ben ve diğer arkadaşlar

 258. 2005 ve 2006 yıllarında kredi kartlarımdan dolayı yasal takibe düştüm ve 2008 2009 yıllarında borçlarımın hepsini kapatıp ilgili bankalardan borcu yokturlarımı aldım. 2009 yılında ziraat bankasından 2014 yılında ise garanti bankasından kredi kartı aldım şu an bu kartlarımın ödemesinde sıkıntı yok. garanti bankasından kredi aldım ödedim ve kapattım kartım hala açık kullanıyorum. ziraat bankasından kredi aldım ve ödemesi şu an devam ediyor ancak 1 ay gecikmeli ödüyorum onun da kredi kartın da sıkıntı yok benim sorum şu;
  gecikmeli ödediğim kredimi normale çevirirsem ve bu periyotta devam edersem bu sicil affından ben de yararlanabilir miyim yoksa 6 ay içerisinde vadesi gelmemiş de olsa borcumun tamamını mı ödemem gerekiyor…

  saygılar…
  kolay gelsin…

 259. İyi günler sayın kredi uzmanim sicil affı meclisten geçti şimdi ne gibi bir yol izlememiz gerekio 1 yıl önce icralik olmuştum ama 3 ay sonra kapadım asa yukarı kapayilai 1 yıl dolmak üzere memurum 3500 TL maaşım var artık bugünden itibaren bankalara kredi kartı için basvuranilirmiyim puanım 350 maaş müşterisi yim memuRum şimdiden teşekkür ederim allah razı olsun iyi günler

 260. 2016 yılı ekim ayı içinde maaş aldığım bankadan kredim takibe girdi ve icralık olmadan takip yapılandırması yaparak düzenli bir şekilde ödemeye devam ediyorum.aynı şekilde aynı bankaya ait kredi kartımda da takiplik oldum ve icralık olmadan yapılandırma yaparak ilk taksitini ödedim.
  Şimdi size şu soruyu sormak ve cevabını net bir şekilde almak istiyorum;bildiğiniz üzere sicil affı meclisten geçti ve resmi gazeteye bir haftaya düşer sonrada yürürlüğe girecek.Bugün kredi çektiğim şubeden farklı bir şubeye giderek bu sicil affından faydalanmak için ne yapabilirim diye sordum sonuçta dedim takipteyim ama düzgün bir şekilde ödüyorum gecikmem yok bana verdiği bilgi takipte olduğun için bankamız sana sicil affı için kredi yada yapılandırma kredisi vermez borcun tamamını ödemen gerekmektedir dedi bende canım sıkılarak oradan ayrıldım.Sonra kredi çektiğim şubedeki tanımış olduğum kişiye mesaj attım oda şu anlık inanın bizde bilmiyoruz detayları dedi bir yürürlüğe girsin sonra bakarız dedi.Efendim şimdi ben normal şekilde yapılandırma yaparak takipteki kredimi kartımı ödüyorum bana bu sicil affı için faydalanma kredisi olmaz mı?Yapılandırarak kara listeden çıkmak istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Şunuda belirteyim denizbank teb ve akbank kredi kartımın borcunu eylül ayında çıkan 72 ay yapılandırma yasasına göre yapılandırdım onuda ödüyorum takıntım yok ama findeks notum en son 132 idi sıkıntı vermezler değil mi sonuçta herkesin sicil notu düşük

 261. 2007 de iflas ettim banka kredileri ve çeklerimi ödeyemedim sonra bankalar varlık şirketlerine satmış borrçları arabaları gayrı menkulleri icra sattı Nereye gitti bilmiyorum 10sene oldu ilgilenmedim adressiz yaşıyorum bu sicil affından yararlanabilimiyim bankanın birine Gidip baktırdım puanın 0 deliler çaşışmamış gözüküyor um bankalar ile

 262. benim sicilim bozuk ve skorum 0 idi, gelecek af beni de kapsıyor verilen bilgilere göre ama skor puanım kaç’tan başlar bilginiz var mı, Teşekkürler

 263. 2005 ve 2006 yıllarında kredi kartlarımdan dolayı yasal takibe düştüm ve 2008 2009 yıllarında borçlarımın hepsini kapatıp ilgili bankalardan borcu yokturlarımı aldım. 2009 yılında ziraat bankasından 2014 yılında ise garanti bankasından kredi kartı aldım şu an bu kartlarımın ödemesinde sıkıntı yok. garanti bankasından kredi aldım ödedim ve kapattım kartım hala açık kullanıyorum. ziraat bankasından kredi aldım ve ödemesi şu an devam ediyor ancak 1 ay gecikmeli ödüyorum onun da kredi kartın da sıkıntı yok benim sorum şu;
  gecikmeli ödediğim kredimi normale çevirirsem ve bu periyotta devam edersem bu sicil affından ben de yararlanabilir miyim yoksa 6 ay içerisinde vadesi gelmemiş de olsa borcumun tamamını mı ödemem gerekiyor…

  saygılar…
  kolay gelsin…

 264. Kredı uzmanım 4 farklı bankadan 2012 yılında ıcraya dusmus ve 2012-2013 yılında tamamen dosyaları kapatmış bırı olarak sıcıl affı cıktıgında bu kayıtlar kkb den sılınecek mı tum borclarımı odedım

 265. İyi günler 2001 yılında eşim kırmızı kalem yemiş kredi çekip yalnız borcu kapatmiş 5 sene olmuş kapatalı borcu kredi notu dusuk ve kredi kartı yok hiç sadece yapı krediden maas karti var kredi cekebirmiyiz bu gelen sicil affi yla 20 000 tl kadar Teşekkürler

 266. Merhaba, ben Bay John Lisa, 3% ‘lük çok düşük bir faiz oranıyla kredi veren özel bir kredi vereni. Eğitim kredisi, İş kredisi, konut kredisi, tarım kredisi, kişisel kredi, otomobil kredisi ve diğer iyi Sebep gibi her türlü krediyi veriyoruz. Bizim memnuniyetimiz ve Finansal Başarımız bizim amacımız olduğundan, kredi programımız çok doğrudan ve esnektir. İLGİLİ OLURSA, daha fazla bilgi için şimdi bize E-posta ile ulaşın:johnlisaloncompany2003@gmail.com

 267. Merhabar sagın kredi uzmanı yasa bugün itibari ile onaylandı benim toplamda 3 bankadan sicil bozukluğum vardı ancak bu borçları kapatalı yaklaşık 1 buçuk sene olucak şimdi kredi çekmek istiyorum puanımı nerden öğrenebilirim ve ne yapmam gerekli ?

 268. Merhaba kredi uzmanı bu çıkan yasa hakkında bize bira bilgi verirmisiniz benim 2014 de bir sıkıntım olmuştu ve bu borçumu ödeyeli 2.5 sene oldu 2 yıldır kullandığım kredi kartım mevduat kredim var ama puanım Hep aynı findeks deki arkadaşlar çıkan bu yasanın bu puana bir etkisi olmayacak diyorlar teşekkürler..

 269. Merhabalar sayın kredi uzmanı,yasa onaylandı ve yürürlüğe girdi.Şimdi sormak istediğim benim 3 bankayla sorunum oldu ancak sadece 1 tanesi yasal takip başlattı ve onuda geçen sene eylül ayında kapattım.Kredim notum 1000 üzeri olması lazım geçen sordurtum.Bu afla beraber bankalardan 15000 tl üzeri çekebilir miyim ?

 270. Merhaba çekmiş olduğum kredinin taksitlerinde 2 dönem 1 dönem 3 dönem gecikmeler olduğu için kkb puanım 1022 ye kadar düştü. O krediyi 3 ay önce kapattım, şuan gecikmede olan bir ürünüm yok. Sicil affı ile birlikte kredi çekebilir miyim?

 271. Sayın kredi uzmanımız ne dediysen doru çıktı allah razı olsun sizden dediniz gibi sicil affı çıktı resmi gazetede yayınlandı sorum şu olacak ben 1 yıl önce icralik olmuştum ama hemen kapattım 1 yıldır da 1milyarlik ek hasılabim var onu düzenli kullanıyorum aksatmadan ama findeks kredi notum hiç yukselmiodu şimdi kredi notum hızlı birsekilde artacakmi notumuz nasıl olacak bilgilendirirseniz sevinirim allah razı olsun çok teşekkür ederim

 272. Merhaba.
  1.Sorum:
  X bankasında bulunan kredimi geciktirdiğim için yeniden yapılandırmıştım. yapılandırdığım krediyi 6 ay ödedikten sonra 3 aydır ödeyemiyorum. Ben yeni çıkan yasaya istinaden bu kredimi yeniden yapılandırabilirmiyim?

  2.Sorum:
  Başka bir bankada bulunan kredilerimi 48 ay boyunca ödedim son kalan taksitleri ödemediğim için banka beni avukata vermişti. bende avukatla mevcut borcun faizi üstüne faiz ekleyerek taksitlendirdik. 9 aydır düzenli (bazen 1-2 hafta maaşların geç yatmasından dolayı geçikebiliyor) olarak yatırıyorum.
  *Avukatta yapılandırdığım kredi borcum hala bankada takipte olarak mı görünür?
  *Eğer hala bankaya borçlu görünüyorsak yeni yasalar ve kanunlar çerçevesinde bu banka bana kredi kullandırıp avukattaki dosyayı kapattırıp yeni bir kredi yapılandırması yapabilirmi? Çünkü bankaya gidip sorduğumda sizin borcunuz kapalı görünüyor ama avulata devredilmiş görünüyor dedi.
  *Avukatta bulunan borcumu yeniden yapılandırmak istersem yapılandırabilirlermi? yapılandırırlarsa sicil affından faydalanabilirmiyim?

 273. Benim borcum vardı 3 bankaya icraliik oldum varlık şirketine gitti sonra hepsini kapattim. İcraligida kapattim dosyalarını borç yok kaginida aldim sicil affı çıktı faydalanma imkanım varmı

 274. Benim yaklasik 4 yil once kredi karti bkrcum vardi kara listeye girdim fakat cikacak olan yasadan bende yararlanabilirmiyim… Buarada 2 yil once butun borcumu kapattim

 275. kesınlıkle sıcıl affı değil 30.01.2017 saat 14..50 itibarıyle maas aldığım bankaya basvurduğumda idari takıpte olduğumu soyleyıp kredım onaylanmıyor halbukı borcumu 2012 yılında kapattığım halde kredi puanım 1150

 276. Kredi notum 1198 yasal takipdeydim ama tüm borçlarımı iki yıl önce temizledim başvuru yaptım henüz bankalar sicil affını uygulamaya koymadı dendi. Acaba ne zaman uygulamaya başlayacaklar ve kredi çekmeye uygunmuyum

 277. Sayin uzman ben bankaya gittim kredi cekicem sicil affi cikti die en az 9 10 bankaya gittim biz sicil affini uygulamuyoruz dediler peki bu sicil affi kime cikti nie cikti bu ne rezillik

 278. 2014 yılında mevcut kredimi yapılandırdım.41 ay ödedim,19 ay kaldı.Bankadan kredi talebinde bulunduğumda kredi sicilimin kefillikten dolayı bozuk olduğu söylendi.Resmi Gazete’de yayınlanan Banka Sicil Affı kanuna istinaden ilgili bankaya kredimin yeniden yapılandırılarak sicilimin temizlenmesi talebinde bulundum.Olumsuz sonuç aldım,kanun düzenli ödeme yapanları kapsamıyor mu?

 279. Merhaba.

  Borcumu ödeyemediğim için takibe düşmüştüm ancak borçlarımı ödedim ve şuanda borcum yok. Sicil affı ile ilgili olarak ne zaman kara listeden çıkmış olurum kredi çekmek istesem ne zaman alabilirim .
  Teşekkürler

 280. Merhaba iyi günler benimde bir sorum olacak bende iş bankasından 2011 yılında kredi kartından dolayı icralık oldum ve 2014 de borcum tamamen bitti bende faydalanabiliyormuyum ve ne zaman kredi çekebilirim iki gün önce başvuru yaptım olumsuz sonuçlandı

 281. Değerli uzman kardeşim bankalar ne zaman affı nın kabul ettiğine başlayacak çünkü hangisine sorsam daha belli değil diyorlar

 282. sayın kredi uzmanı benim yaklaşık 2 senedir hiçbir bankaya borcum yok ama zamanında calışmakta oldugum firmanın batması sonucu sicilimi bozdum hem kredi kartım hemde kredimi yapılandırarak ödedim ve dedigim gibi 2 senedirde borcum yok kkb puanım 1000 ( 3 senedirde düzenli olarak bir firmada calışmaktayım )öncelikle kredi cekebilirmiyim ikinci sorumda bu yasa cıkması ve yürürlüge girdigi halde bu bankaların yazışmaları nezaman biterde bizde başvuru yapa biliriz

 283. iyi aksamlar ben kara listede değilim ama kredi cekebilmem için kredi notumun yukselmesi gerekiyormuş suan da da ödediğim 15 bin tl kredim var afdan bende yararlanabiliryim yani notum yukselirmi? sağolun

 284. Merhabalar iki bankadan icra takibim var bunları kapatsam yenide kredi kullanabilirmiyim acaba 10 aydir maaşımdan kesiliyor sürekli güncelleme gelip duruyor borc bitmiyor lutfen aydinlatın beni

 285. sayın uzman benimde 2011de çektiğim kredi yüzünden ihtar geldi ve 1 hafta içinde kapatıp borcumu sıfırladım ve şuan 1 yıldan beri kredi kartı kullanıyorum notum düşük sicil affından yararlanıp kredi çekeyim dedim vermediler geçmiş dönemki ihtarımdan dolayı

 286. merhaba.kredi notum şuan 1200 fkt 2012 de kredi kartımdan dolayı kara listeye girdim.ödemelerimi yaptım ardından 2015 te yeni bir kredi kartı sahibi oldum fkt işten ayrılmam dolayısı ile ödemede gecikmem oldu banka ile konuşup yapılandırmaya girdim. şuan hiç bi şekilde yeni bir kredi kartı alamıyorum yada kredi çekemiyorum.sicil affı çıktığında bende bu aftan yararlanabilirmiyim? Bilgileriniz için şimdiden tşk.

 287. Merhabalar

  Bir kaç sene önce kredi çekmiştim ödemelerde aksaklık olduğu için hiç bir banka bana kredi vermiyor bu sicil affından benim yararlanmam mümkün mü ne yapmam lazım.

  Babamin bir bankadan kredisi var ev konut kredisi borcunu düzenli bir şekilde ödüyor ama bi miktar daha çekip ev kredisiyle birlikte ödemek istiyorum belli bir miktar da bankalar şuan vermiyor sebebi bir çok bankaya baş vurduğu için bi süre beklemesi gerekiyormuş bu doğru mudur ne kadar süre beklemesi lazım ve çıkar mı.. şimdiden teşekkürler

 288. Sayin uzman.ben kredi başvurusunda bulundum red geldi.şimdi ye.kadar 40 başvuru yspmisim halbuki okadar da yapmadım benim olsa olsa 10 yılda yaptığım başvurudur bu.sizce başvuruda silinme diye birşey yok mu

 289. merhabalar benim kredi karyi borcum vardi odedim ama hala hicbo yerde kredi cekemiyorum vermiyolar nasil kredi alabilirim

 290. IYI AKSAMLAR KREDI UZMANIM BENIM 400 TL BORCUM VARDI BANKAYA SICIL AFFINDAN SONRA ODEDIM AMA HALA HIC BIR BANKA KREDI VEYA KREDI KARTI VERMIYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

 291. yasa içeriği sicil affı ama bu af banka affederse sicil affı yada insiyatifli sicil affıda denebilir bankaya gidiyon banka ticariler için cıktı falan diyor yasa pek umut verici deil nıye cunku banka zaten mevcut takıbe düşmüş müşteriye kredı vermek istemez geri dönüş olacagını ummadıgını için herkese kolaylıklar

 292. esnaf kefalete kooperatifinden kredi kulanmak istiyorum ama 02 20 2016 da kara listeye girdim bir hafta içinde bütün borcumu yatırdım esnafım artı 13 yılık sigortalı çalışanım ev artı devlet memuru kefilimde var bana bankada engel çıkarmı tşk.

 293. merhaba kredi uzmanım ben 23 şubat 2017 kredi kartı borcumu kapattım 9mart 2017 de findkse girdim baktım borcum yok şu anda ama puanımı hesaplanıyor son 12 ay içinde yasal var hesaplanamamıştır diyor nereye başvurmrlıyım yoksa kendisi mi silnecek teşekkürler

 294. Bankaya olan borcumu yapılandırdığım da benden avukat ücreti icra masrafı ister mi? Yoksa kredi kartının limiti ne kadarsa o nu mu ister. Lütfen yapılandırma yapanlar cevap yazarsa çok güzel olur. Sicil affından yararlanmak istiyorum.

 295. Önceden de yazdım bilgisi olan cevap versin. Bankaya olan borcumu yapılandırdığım da benden avukat ücreti icra masrafı ister mi? Yoksa kredi kartının limiti ne kadarsa o nu mu ister. Lütfen yapılandırma yapanlar cevap yazarsa çok güzel olur. Sicil affından yararlanmak istiyorum.(İcra dairesi gözüküyor edevletten)

 296. Öncelikle merhaba kolay gelsin benim 2014 senesinde gençliğin verdiği hatayla kredi cekip ödemedim ama 6-7 ay gectikten sonra sene 2015 de borclarımı kapattım abi garanti bankasından avukatlık olmuştum ve 2 ay önce garanti bankası 1.700 tl kredi kartımı onayladı findeks kredi puanım 0 dı abi ama bugün baktım 1.130 olmus kredi cekmeyi araba alırken 2-3 ay sonra düsünücem abi merak ettigim ve sormak istedigim şu kanuni takip yasadım diye vermezlermi yoksa gecmisi unutalım suan ki ödemeler ve puanlara bakalım mı derler tahmini % de verirsen verme ihtimali varmı abi tesekkürler 🙂

 297. Merhabalar öncelikle çok önemli bir sorum olucak sizlere garanti bankasiyla aktif çalışıyorum ve bankalarla aram oldukça iyi kredilerimi gününde yatiriyorum kkb bin üstü…evlenmeden önce eşimin kredi kartı borcu vardı ve borç icra ya sevk edildi ve dugunumuz oldu kimliklerimizi yeniledik aradan 2 ay sonra avukat aradı dosyayı kapatmamizi söyledi ve dosyayı kapattık…sürekli kullanmis olduğum bankanin bana tanimlamis olduğu avans hesabı yanlislikla kapattım ve bunu tekrar açmak istedim banka eşimin dosyası yasal takipte olduğu için sizi etkiler dedi Hâlbuki en başında soyledigim gibi bankalarla aram iyi ve yasal takıpte olan dosya kapandı ama esimden dolayi hiç bir islem yapamiyorum..garanti bankasinin calisanlari bu kanunun yeni çıktığını söyledi

 298. Merhaba ben banKa idari takip e girdim ve ödeme yapmaktayım idari takip findex te görünüyor kredilerim ve kredi kartım var ödeme yapıyorum bu idari takip ne zaman kalkar

 299. Merhaba daha once kredimi odeyemedim icralik oldum akabinde borclarimi kapattim kuveyt bankdan teminatli kredi karti cikartim duzgun oduyorum kullaniyorum suan kkb puanim 1067 olmus kredi cikarmi

 300. İş ve kişisel krediler için% 2 faiz uygulayın. Burada iş kredisi aldım (3trustfinance@gmail.com)

  Teşekkürler.

 301. sayın kredi uzman kişim benim sorum acaba sizin bildiğin sicilli affı bildiğiniz ne zaman yapılabilir eğer en çok olabilir dediğiniz ne zaman olur teşekkür

 302. Merhabalar,

  Değerli Ziyaretçim şu anda yaklaşık 1,5 milyon kişi kara listede bulunmaktadır. Buna keza borcu borçla kapatan kredi-kredi kartı kullanıcısı sayısı da 10 milyona yaklaşmıştır.Sicil affı için net bir tarih vermek zor. Fakat Gelir idaresi başkanlığı ve Sgk tarafından devamlı olarak taksitlendirilen borçların geri dönüşlerinde yeterlilik olmadığı duyuruları yapılıyor.Ülkede şu an adı konulmasa da büyük bir nakit döngü krizi var. Benim şahsi düşüncem ekim kasım ayları gibi gene büyük bir af çıkarılabilir.

  Borçsuz günler Dilerim

  Kredi Uzmanı

 303. Kredim uzmanım ben 2011 senesi den vakıfbank kredi kartım kanuni takibe düştü ve ben 2016 yılının 3 ayında borcumu kapattım ve blokeli bir kredi kartı cıkarttım garantiden ve yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama puanım 1205 var ama hala kredi kartı alamıyorumm ne zaman normale döner yaklaşık kaç yıl beklicem yada ne zaman sıcılım temizlenir ilgilenirseniz sevinirim önerilerinizi bekliyorum tşklr.

 304. Merhaba
  Sayın Kredi Uzmanı turizm sektöründe çalışmaktayım. Rusya ile sıkıntılardan dolayı işsizlik sorunu yaşıyorum.16 yıldır kullanmış olduğum kredi kartımı 90 gündür ödeyemiyorum. Banka, taksitli yapılandırma ile ödememi söylüyor. Benden yarına kadar cvb bekliyor. Ben bu yapılandırmayı yapmış olsam yine sicilim bozulurmu ve eğer bir af söz konusu olursa tekrardan düşük faizle yapılandırma olurmu acil cvb vermem gerekiyor . Çok teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

 305. Merhabalar,

  90 günlük süre geçti ise fazla beklemenizin bir anlamı yok. Şu an idari takiptesiniz. Eğer yapılandırma yapmaz iseniz yasal takibe verilirseniz durum daha kötü olur. Bir an önce yapılandırma yapmak için bankanıza başvurun. Siciliniz bozulsa dahil 6-8 içerisinde düzgün ödeme yaparak durumunuzu toparlayabilirsiniz. Yasal takibin ise geri dönüşü yoktur. Af konusundaki düşük faizle yapılandırma konusunda bir sey af çıkmadan söyleyemem. Siz vakit geçirmeden borcunuzu yapılandırın.

 306. ben 2013 yılıda kara listeye girdim kredi puanım 600 sicil affı kesin çıkacakmı ne zaman çıkacak bir bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar diliyorum teşekkür ederim

 307. Merhabalar,

  tahminimce 2-3 aya kadar puanınız kredi kartı almanıza yetecektir. Aslında şu anda alabilmeniz lazım ama takip kapatma süreniz çok yakın. 2 ay sonra sansınızı deneyin.

  Borçsuz Günler Dilerim

  Kredi Uzmanı

 308. Sayın uzmanın bunca insana cevabınız için çok teşekkürler benim 20 gün önce avkata giden kredi kartı borcum var çıkacak yasadan yararlanabilirmiyim

 309. Su anda 198 puanim var yakin zamanda takibe dustum borcumu kapattim 1000 tl lik kredi karti kulaniyorum 1000 puana ulasmak icin kac ay beklemeliyim

 310. Selamın aleyküm ben bankalar tarafindan hiç icralik olmadım kredi kartı var düzenli ödüyor sadece mağazanın birinden icralik oldum ama hemen ödedim kredi cekerken sorun cikarmi

2 Trackbacks & Pingbacks

 1. Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? | En Güncel Ekonomi Haberleri
 2. Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016 | Kanal D Haber-En Son Kanal d Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*