Online Kredi Ne Demek Nasıl Başvuruluyor ?

Şubesiz bankacılık anlayışıyla her geçen kendilerini geliştiren bankalar; özellikle internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarının hayata geçirilmesi ile birlikte bu konuda epeyce yol kat etti diyebiliriz. Bu platformlar üzerinden yapılabilen bankacılık işlemleri her geçen gün artıyorken; bankalar konuyu biraz daha ileri götürerek, artık kredi başvurularını da mobil bankacılık ile internet bankacılığı platformlarından alıyor, kredinin onaylanması ve kredi başvurusunda bulunanın hâli hazırda banka müşterisi olması halinde de krediyi direkt olarak kişinin hesabına aktarıyor. Sayfalar dolusu imza atmak, bankaya gitmek, sıra beklemek, faiz oranları ödeme planları arasında boğulmak artık bitti. İşte bu krediye online kredi deniyor. Şimdi sizlere online kredi ne demek izah ettikten sonra bir de nasıl başvuru yapılıyor bunu anlatacağız.

Online Kredi Başvuru Kanalları

Tabii ki bu işlemler için herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmıyor.  Çünkü başvuru işlemleri bankaların internet siteleri üzerinden ve mobil bankacılık uygulamaları üzerinden oluyor. Zaten online kredi olması da buradan kaynaklanıyor.

Bankalara online kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin ilk olarak yapması gereken iş; ilgili bankanın web sitesine girmek ve bu site üzerinden de KREDİ BAŞVURU bölümünü bularak buraya tıklayıp, karşısına çıkan formu da doldurup başvuruyu onaylamak olacaktır. Kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Online Kredi Başvurusu Alan Bankalar

Bankaların çoğu bu şekilde başvuru kabul ederken, sadece birkaçının bu aşamada online kredi başvurusu almadığını belirtelim. Şimdi online kredi başvurusu yapılabilen bankalara birkaç örnek verelim.

Türk Ekonomi Bankası Online Kredi

TEB ‘in dijital bankacılık platformu olan CEPTETEB hepimizin malumu. İster CEPTETEB üzerinden isterseniz de www.teb.com.tr üzerinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Direkt başvuru formu için lütfen buraya tıklayınız.

Denizbank  Online Kredi

Denizbank ‘ın kredi başvurusunu online olarak yapmak isteyenler bankanın resmi web sitesi olan www.denizbank.com.tr adresine girip buradan WEB ‘ten Kredi  Başvurusu butonuna tıklayıp, karşılarına çıkan kredi başvuru formunu doldurmaları gerekecektir. Kredi başvuru formuna ulaşmak için buraya da tıklayabilirsiniz.

QNB Finansbank Online Kredi

QNB Finansbank şubelerine gitmeden online olarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bnakanın web sitesinden ya da direkt buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Araç Sigortası Yapan 5 Sigorta Şirketi Önerisi başlıklı makalemizde en ucuz araç trafik sigortası ve en uygun araç sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.