Troy Türkiye Ödeme Yöntemi Nedir?

Troy Türkiye Ödeme Yöntemi Nedir?

Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde bulunan ödeme yöntemleri arasında artık bir Türk markası da yer alacak. Bu anlamda Troy, Türkiye’nin ilk yerli ödeme yöntemi olarak hizmet vermeye başlayabilecek.

Ülkemiz artık kendi ödeme yöntemini hayata geçirmektedir. BKM yani Bankalar Arası Kart Merkezi Genel Müdürlüğünden yapılan acıkmaya göre uzun bir süredir devam eden bu ulusal ödeme yönteminin hayata geçirilmesi konusunda tüm hazırlıkların sona erdiğini belirtmiştir. Buna göre ülkemizde ilk defa bir ödeme sistemi hayata geçmiş olacak. 2016 yılı içerisinde hizmetlerine başlayacak olan bu sistem ile Türkiye olarak artık tüm kredi ve banka kartlarının sağ alt kısmında Troy amblemi görebileceğiniz. Bankacılık sektörü ülkemizde bu kadar yüksek bir düzeyde ilerlerken alternatif olarak yeni bir ödeme sisteminin yaratılacağı gücüne sahip olan Türkiye, teknolojinin en güzel imkânlarından faydalanarak bilgi birikimini de bu sayede kamuoyu ile paylaşmış olacak. Bu duruma göre kartlardaki VISA ve MASTERCARD yazan bölgede artık bir Türk markasının ismini de görmüş olacağız. Yapılan bir araştırmaya göre ülkemizde yapılan ödemelerin yaklaşık %40’ının kart kullanılarak yapıldığı tespit edilmiştir. Bu durumda bankacılık sektörüyle henüz tanışmamış olan %60’lık oran Troy sistemiyle tanışmış olabilecek. Tasarruflu bir ödeme yöntemi olduğu belirtilen Troy Türkiye Ödeme Yöntemi tüketicilere pozitif yönde yansıyabilecektir.

Bu yöntem ile birlikte yurtdışında da her türlü alışverişlerde bu sistem kullanılabilecek. Ayrıca internet üzerinden de alışveriş yapmak mümkün olabilecektir. Bankalar kredi kartı aidat ücretini belirleyecek ve diğer kartlara göre daha düşük bir seviyede ücret alınacağı da tahmin edilecektir. Bu yöntem tam kesin olmamakla birlikte 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle kullanımda olabilecek. Ülkemizdeki tüm bankaların da bu projeye destek vermesi beklenmektedir. Çünkü tamamen yerli bir sistem olarak ülke ekonomisine de katkı bulunduracak Troy Türkiye Ödeme Yöntemi birçok alanda kullanılabileceği için bankalar bu durumu da tüketicilere sunacaktır. Alışverişlerin neredeyse tamamının günümüzde kart kullanılarak yapılması, yerli ödeme sisteminin meydana gelmesi konusunda bir fikir olmuş olabilir. Yine de Türkiye olarak çok güzel bir ödeme sistemi kullanmaya başlıyor olabiliriz.

 

Bu makalemde size Troy Türkiye Ödeme Yöntemi Nedir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Altın Alımında 50 TL World Puan Kampanyası başlıklı makalemizde world altın kampanyası, world kartla altın alımına world puan ve world puan kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.