Odeabank Vatan Kredi Başvuru

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi Başvuru Nasıl Yapılır? (KOLAY YÖNTEM)

Özellikle cep telefonuna taksit yasağı gelmesi ve yine elektronik eşyalardaki taksit sayısının daha da sınırlandırılması ile birlikte; elektronik eşya üzerine perakende satış yapan firmalar bu kısıtlamaları; tüketicilere bankalardan kullandırdıkları krediler ile çözmeyi başardı. Bu konuda en ilk davrananlardan birisi de Vatan Bilgisayar ve Odeabank ‘ın ortak çalışması oldu. Çok kısa bir sürede sistemini oturtan bu ikili bu konuda da birçok firmanın ilham almasını sağlamıştır. Şimdi bu sistem vasıtasıyla kredi kullanmak isteyenler için; Vatan bilgisayar Odebank kredi başvuru nasıl yapılır kısaca anlatalım.

Odeabank Vatan Kredi Başvuru

Vatan Şubelerinden İşlemler Hallediliyor

Öncelikle satın almak istediğimiz ürünü beğenmemiz gerekiyor. Hiç problem değil bu telefon olabilir, bilgisayar olabilir, her türlü elektronik cihaz olabilir. Herhangi bir taksit sınırlaması da bulunmamaktadır. Çünkü siz bu cihazı alırken direkt olarak peşin ödeme yapacaksınız. Cihazın değeri kadar Odeabank ‘tan kredi kullanacak, bu krediyi de direkt nakit olarak Vatan Bilgisayara ödeyeceksiniz. Sistemin işleyişi direkt olarak bu şekildedir. Ayrıca Odeabank kredi işlemleri için ise; banka şubelerine de gitmeye gerek yoktur. Çünkü Vatan Bilgisayar mağazalarının çoğunda (küçük mağazalarda olmayabilir) Odeabank görevlileri bulunmaktadır. Buradaki görevliler kredi işlemlerinizi halledecektir. Şimdi ürünü beğendikten sonraki aşamaya bir bakalım.

Kredi Başvurusu Açılıyor

Ürününüzü beğendikten sonra; ürünün değeri kadar ya da bir miktarını ödeyecekseniz, kalan miktarı kadar Odeabank görevlisi tarafından adınıza bir kredi başvurusu açılacaktır. Bu sırada sizin cep telefonunuzdan bazı mesajlar göndermeniz, gelen mesajları da kendisine bildirmenizi isteyebilecektir. Yaklaşık 10 – 15 dakika bir beklemeden sonra Odeabank kredi başvurunuzun sonucu size bildirilecektir. Kredinin onayı ile birlikite; Odeabank görevlisi olan kişi size kredi sözleşmelerini imzalatacaktır. Bu işlemlerin tamamlanması ile kredi çekme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Kaç Ay Vade Yapılıyor

Odeabank, Vatan Bilgisayar ‘dan alışveriş yapacak tüketiciler için 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Aslında bu özel bir uygulama olmayıp, zaten bu kredi bir ihtiyaç kredisi olduğu için vade süresi de en fazla bu kadar olabilecektir.

Elden Para Teslimi Yapılmıyor

Vatan Bilgisayar ‘dan alacağınız bu ürüne karşılık olarak size Odeabank tarafından tahsis edilen krediye konu para size elden verilmemektedir. Bunun yerine size Odeabank kartı verilecek, paranız da bu kartın içerisine yüklenecektir. Bunun sonrasında ise; tıpkı kredi kartı ile alışveriş yapar gibi Vatan Bilgisayar kasasına giderek söz konusu alışverişin ödemesi yapılacaktır. Kart içerisinde az önce çektiğiniz kredi tutarında meblağ yüklendiği için; ödeme sırasında da herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır.

Ödemeler Nereye Yapılıyor

Odeabank ‘tan çekmiş olduğunuz kredinin ödemelerini ise; Odeabank ATM ‘lerinden ya da şubelerinden yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra başka bir banka hesabından da EFT yapmak suretiyle bu kredinin takiitlerini ödemeniz mümkündür. Eğer EFT ile ödeme yapacaksanız, bu durumda açıklamalar bölümüne kredi borcuna ilişkin bilgileri ayrıntılı bir şekilde yazmayı unutmayın. Çünkü yaşanabilecek olası bir problemde bu sizi kurtaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Araç Plakası Değişimi İçin Ne Kadar Ücret Ödeniyor Güncel 2017 başlıklı makalemizde araç plakası değişimi ve plaka değişim masrafı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*