Yapıkredi Para Cepte ile Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Para transferleri konusunda bankalar her geçen gün yepyeni uygulamalara imza atmaktadır. Bu uygulamalara en son olarak cebe havale olarak bildiğimiz, cep telefonuna para gönderme işlemi dahil olmuştur. Artık bankaların büyük bir bölümü cebe havale imkanı vermektedir. Para gönderme konusunda büyük bir kolaylık sağlayan bu uygulama sayesinde, uzun uzadıya hesap numaralarına ya da IBAN numaralarına gerek yoktur. Banka müşterileri de bu işin kolaylığının tadını aldığı için artık bu yolla para göndermeyi tercih etmektedir. Her bankanın cebe havale uygulamasının kullanımı değişik olmakla birlikte, bugünkü yazımızda sizlere Yapıkredi Para Cepte ile cebe havale nasıl yapılır kısaca izah etmeye çalışacağız.

Yapı Kredi Para Cepte uygulaması sayesinde; Yapı Kredi Bankası müşterileri, istedikleri herhangi bir kişiye anında hızlı ve kolayca para gönderebilmektedir. Bunun için alıcı tarafından Yapı Kredi Bankası müşterisi olmasına gerek yoktur. Ayrıca alıcı kişiye ait hesap numarası, IBAN numarası gibi uzun ve hatırda tutması zor bilgilerinin de bilinmesine gerek yoktur. Gönderici kişinin bilmesi gereken tek şey para göndermek istediği kişinin telefon numarasıdır.

 Yapıkredi Para Cepte ile Cebe Havale

  Yapı Kredi Para Cepte ile cebe havale yapmak için; Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı ya da mobil uygulamasına girip, şifremizi işleyip, sisteme giriş yaptıktan sonra; hemen ” Para Transferleri ” bölümüne tıklayıp, buradan açılacak alt menüden de ” Cebe Havale ” menüsüne tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan bölümleri sırasıyla doldurup, para transferi gerçekleştirmek istediğiniz alıcının cep telefonu numarası ile transfer etmek istediğiniz para miktarını yazıp işleminizi onayladıktan sonra alıcıya anında mesaj ( transfer işlemi sırasında girmiş olduğunuz telefon numarasına gideceğinden, numaranın doğruluğundan emin olunuz ) gidecektir. Böylelikle para transferi işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Bu mesaj içeriğinde alıcıya; kendisine para transferi yapıldığına dair bilgilendirmenin yanı sıra bir de güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kod çok önemlidir. Kimse ile paylaşılmaması gerekir.

Yapı Kredi Para Cepte ile Cebe Gelen Havaleyi Çekme

Kendisine Para Cepte uygulaması üzerinden para gönderildiğine dair mesaj alan alıcı taraf; herhangi bir Yapı Kredi ATM ‘sine gitmesi yeterlidir. Bankamatikte; Kartsız İşlem Menüsüne giriş yaparak, karşısına çıkacak ekrandaki boşluklara cep telefonu numarasını, TC kimlik numarasını ve kısa mesajla gelen güvenlik kodu ile gönderilen para miktarını yazıp parasını çekebilecektir. Bu parayı çekmek için alıcı tarafın ne Yapı Kredi Bankası kartını ne de Yapı Kredi müşterisi olmasına gerek yoktur.

Yapı Kredi Bankası; Cebe Havale işlemleri için belirli oranlarda ücret almaktadır. Cebe havale internet bankacılığından yapılıyorsa; 1,2 TL, mobil uygulama üzerinden ise 1 TL alınmaktadır. Gönderilen para 48 saatlik süre içerisinde alıcı tarafından çekilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde para göndericiye iade edilecektir. Günlük cebe havale limiti ise 1000 TL olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.